Zestaw do 16 tyś zł.

Devorzhum

New member
Chcę zbudować od zera swój zestaw muzyczny. Problem polega na tym ze nie jestem zdecydowany jak rozwiązać kwestię wzmacniacza. W 90% słuchałbym na nim muzyki stereo ale te 10% to również muzyka ale nagrana w formacie 5.1. Nie chciałbym z niej rezygnować. Nie wiem czy zdecydować się na droższy ampliltuner AV który zapewni lepsze stereo czy może kupić dwa wzmacniacze (AV i stereo) i przełączać sygnał pomiędzy nimi.
Sprzęt znajdować się będzie w pomieszczeniu 19m2. Budżet przewidziany na całość to nie więcej niż 16tyś zł.
W zestawie musi być:
-wzmacniacz -cena do koło 4000 zł
-głośniki podłogowe tylko fronty bo pozostałe mam (Monitor Audio Silver) – cena do około 5000 zł
Cd – cena do 3000 zł
-gramofon – cena do 4000 zł

Muzyka: ambient, klasyka i czasami rock

Prosiłbym o poradę czy we wskazanym budżecie zmieszczę się z wystarczająco dobrym wzmacniaczem AV który odpowiednio napędzi resztę zestawu pod kontem stereo.
W przypadku poszczególnych elementów zestawu prosiłbym o propozycje.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Amplituner z preout Onkyo TX-RZ830.
Wzmacniacz CA CXA 80
MA Silver 300
Cedek CA CXC
Gramofon Rega RP6 exact biały fajna cena
Przedwzmacniacz CA CP2
 

rabit

Active member
Bez reklam
Black, czy CXA ma wejście na końcówkę mocy z pominięciem przedwzmacniacz, czyli coś w stylu main-in? A może można przydzielić jakieś wejście, tak jak w moim Creeku? Bo powiem szczerze, ustawianie pod potenjometr dla mnie odpada (atak serca murowany, przy zmianie źródła z kina na cd, jeżeli zapomni się zmniejszyć głośność).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdyby te skrzynki frontowe nie miały by być do serii, to ja bym kupił używane skrzynki za 9-10k (które warte są 20k).
CD do 3k, po co, do czego? Lepiej za 500-1000zł dobrej klasy używkę, a całą kase wpompować w skrzynki i zasilenie ich. To jest droga do stereo, nawet gdybym miał to aplikować na początek żródłem z Tidala czy Spotify .
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Black, czy CXA ma wejście na końcówkę mocy z pominięciem przedwzmacniacz, czyli coś w stylu main-in? A może można przydzielić jakieś wejście, tak jak w moim Creeku? Bo powiem szczerze, ustawianie pod potenjometr dla mnie odpada (atak serca murowany, przy zmianie źródła z kina na cd, jeżeli zapomni się zmniejszyć głośność).
Z CA cos takiego ma dopiero CA 851A ale cedek do niego drogi.
 

Devorzhum

New member
Amplituner z preout Onkyo TX-RZ830.
Wzmacniacz CA CXA 80
MA Silver 300
Cedek CA CXC
Gramofon Rega RP6 exact biały fajna cena
Przedwzmacniacz CA CP2

Czy zamiana na CXA 60 dużo by zmieniła?
Mógłbym prosić o wskazanie innych głosników?
Gramofon jest trochę zbyt drogi. Chcialbym zmieścić się w cenie do 4 tyś zł.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
CXA 60 na tle konkurentów nie wyróżnia się niczym szczególnym to wzmacniacz z wbudowanym przetwornikiem c/a jest dedykowany dla Cambridge CXC który jest napędem CD więc razem tworzy to całość
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Czy zamiana na CXA 60 dużo by zmieniła?
Mógłbym prosić o wskazanie innych głosników?
Gramofon jest trochę zbyt drogi. Chcialbym zmieścić się w cenie do 4 tyś zł.
Pisz na priva i będziemy się mieścić w cenach. Skąd możesz wiedzieć, że coś jest za drogie jak nie znasz oferty :)
Napisz też dlaczego nie te kolumny.
 
Do góry