Zestaw do 10 tyś.

peral

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam,

Poszukuję zestawu stereo do ww. kwoty. Jeden ze sklepów zaproponował mi zestaw:
- Rotel RA 10
- Yamaha CDN 500
- B&W CM8.
Nie zapytano mnie o warunki w jakich będę odsłuchiwał płyt.
Słucham różnych rodzajów muzyki. Schemat pomieszczenia, w którym będzie stał sprzęt zamieszczam poniżej.
Czy w tej cenie i dla tej powierzchni jest to dobre rozwiązanie?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Napisz ile metrów pokój, bo nie wkleiłeś żadnego linka. Co do sprzętu, to wszystko kwestia gustu, ale polecanie przy budżecie 10k wzmacniacza za 1500zł, to śmiech na sali. Podobna kwestia jeśli chodzi o odtwarzacz CD. Potrzebujesz odtwarzacz sieciowy? Kolumn nie sluchalem, ale w necie gość niezbyt przychylnie się o nich wypowiadał. To raczej niewielkie podłogówki i ponoć mają problem z niskim basem. Nawet widać po paśmie przenoszenia - 48Hz. Ja ten budżet bym inaczej rozplanował. Kolumny - 5k, wzmak + CD - 5k.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sądząc po asortymencie był to jeden z Top-Hifi? Napisz na coś więcej, jaki metraż? jaka muzyka? jakieś preferencje co do brzmienia?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak wysokie jest pomieszczenie?
Kolor kolumn i elektroniki ma znaczenie ?
Jaki sprzęt miałeś do tej pory ??
 

peral

Klub HDTV.com.pl
vip
Wysokość tej wnęki to ok 3m. Reszta za wnęką około 6m. Kolor, biały nie wchodzi grę:) Mój sprzęt to 20 letnia Diora
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Rozrzut gatunkowy masz konkretny:) Te B&W bedą za małe. Może takie MA Silver 8/RX 8, Dali Ikon 6, Klipsch RF 62/82, Paradigm Monitor 9 v.7/11 v.7, KEF Q700. Cięzko dobrać kolumny do jazzu i rocka jednoczesnie. Warto posłuchać. Ale jak napisalem, celuj do kwoty ok. 5k i nie zapomnij że można jeszcze sporo utargować.
 

peral

Klub HDTV.com.pl
vip
No szerokie spektrum :) Jeśli chodzi o jazz to ten w którym są instrumenty dęte Miles Davis czy Grover Washington Jr., Terence Balnchard. Jeśli chodzi o rock to np Marillion. Jest też Talk Talk, Eva Cassidy, gatunek fado, muzyka kubańska. Może jakoś dobiorę sprzęt dla siebie. Nie wiem czy mam tak wymagające ucho jak użytkownicy forum :)
 

Scrollek

New member
Na taka powierzchnie na pewno kolumny podłogowe, co wybierzesz to już Twoje ucho podpowie, rób wariacje z elektronika i testuj. Za 10k będziesz miał fajne stereo
 
Do góry