Zestaw ampli + 3 kolumny do 30m2

nuteky

New member
Hej,

Planuję kupno zestawu ampli + kolumny 3.0 albo 2.1, generalnie nie więcej niż 3 kolumny z przodu - kompromis z małżonką i jej warunek, że mają być ładne, duże i stojące (nie żeńcie się:wink:). Budżet 4000pln.

Chcę podłączyć go pod TV razem z PS3 i dekoderem i wykorzystać do:
słuchania muzyki
oglądania filmów
grania na PS3
oglądania sportu i filmów w TV

Pokój ma ok 32m2 i jest otwarty na kuchnię i schody.

Mam w tym momencie sporą zagwózdkę.
Nie wiem czy istnieje coś co mogłoby podołać wyzwaniu powyższym założeniom i jednocześnie ładnie grać.

Czy jesteście w stanie coś doradzić?

Pozdrawiam
Łukasz
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym poszedł w amplituner stereo bądź wzmacniacz stereo. Coś w stylu Harman Kardon 3770 lub Onkyo TX-8050 + JBL 280 lub Melodika BL40. Możesz też rozważyć wzmacniacz stereo + niedrogi DAC. Suba możesz dokupić później.
 
Kolega dobrze radzi, poza tym są już wzmacniacze które mają cyfrowe wejścia np. Yamaha A-S501. Konsolę po optyku podłączysz, ma wyjście na subwoofer, pozostaje tylko podłączyć tv. Jeśli tv ma wyjście rca to jesteś w domu ,jak nie prosty dac wystarczy. Do tego jeszcze masz jedno wejście coaxialne wolne. Za ok.1200pln masz dobry wzmak, reszta na głośniki
i jesteś zadowolony.
 

nuteky

New member
Dzięki za odpowiedzi.

JBL, podobają mi się i brałem je pod uwagę.
Mam tylko pytanie, pewnie głupie, ale spróbuję. Czy fronty 280, mają na tyle basu, żeby móc zapomnieć o subie i dla urozmaicenia dodać do zestawu np. centralną 225C (bardziej poręczna do wpasowania w krajobraz)? Czy bez suba nie da rady?

Wolałbym jednak amplituner (radyjko można czasem puścić).
Mam pytanie. JBL są superkompatybilne tylko z HK i Onkyo i pośród tych firm powinienem szukać? Tylko te dwa modele będą odpowiednie dla pomieszczenia, kolumn i moich skromnych potrzeb?

Co do złącz w TV (też chodzi mi o to, żeby czasem posłuchać filmów z TV przez kolumny):
TV Sony KDL-55W829B:
4 x HDMI
2 x USB
Eurozłącze
Wyjście słuchawkowe
Wyjście cyfrowe audio: Optyczne
Wejście Ethernet-LAN RJ-45
DLNA
Złącze Common Interface: CI
Komponentowe
MHL
 
Radyjka to sobie posłuchasz ze smartfona jak dokupisz Yamaha YBA-11, wtedy gniazdo coaxialne masz wykorzystane. Do telewizora i tak będziesz
już musiał dokupić jakiś prosty dac.
Co do głośników, kup wzmacniacz bierz go w plecak i biegaj po salonach na odsłuchy. Każdy z nas ma inne preferencje, ja ci polecę Klipsche ty je kupisz ,za jakiś czas usłyszysz u kogoś JBL-e i stwierdzisz ,że to był zły wybór.
Mi polecano głośniki które jako pierwsze po odsłuchu odrzuciłem, a wybrałem te które wręcz mi odradzano.
Tak więc kup wzmacniacz,pakuj go w plecak plus ulubione płytki i gwarantuje ci ,że dokonasz właściwego wyboru z którego będziesz mega zadowolony.
 

nuteky

New member
Wiem, że chcecie jak najlepiej z poleceniem mi amplitunera lub wzmacniacza stereo, ale ja jestem bardziej niż przekonany (po rozmowie sam ze sobą), że potrzebuję sieciowego + 2 kolumny frontowe. Czy jesteście w stanie pomóc? Popatrzyłem trochę po forach i wydaje mi się, że wystarczyłby mi Onkyo 535 czy HK 161/171. Z kolei czy to nie są za słabe ampli do kolumn pokroju jbl 280 i w sumie nie będą mi potrzebne tak mocne bo i tak nie będą wykorzystane. <mętlik w głowie> Help:)
 

lobos

New member
Bez reklam
32m2 to spore pomieszczenie. Na pewno JBL 280 nie będą za duże.
Jeśli ma myć stereo to najlepszy byłby wzmak, ale jeśli chcesz mieć więcej funkcji i możliwości podłączenia to amplituner stereo jak najbardziej.
Wymienione marki Onkyo i Harman najczęściej łączone są z JBL.
HK 171 to niski model i w muzyce rewelacji nie będzie.
Szukaj coś wyżej nawet z używanych.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
AVR171 już będzie ok przy tych kolumnach (Studio 280) oczywiście jak jest kasa przy takim pomieszczeniu możesz też myśleć o AVR370 + Studio 290.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedzi.

JBL, podobają mi się i brałem je pod uwagę.
Mam tylko pytanie, pewnie głupie, ale spróbuję. Czy fronty 280, mają na tyle basu, żeby móc zapomnieć o subie i dla urozmaicenia dodać do zestawu np. centralną 225C (bardziej poręczna do wpasowania w krajobraz)? Czy bez suba nie da rady?

Wolałbym jednak amplituner (radyjko można czasem puścić).
Mam pytanie. JBL są superkompatybilne tylko z HK i Onkyo i pośród tych firm powinienem szukać? Tylko te dwa modele będą odpowiednie dla pomieszczenia, kolumn i moich skromnych potrzeb?

Co do złącz w TV (też chodzi mi o to, żeby czasem posłuchać filmów z TV przez kolumny):
TV Sony KDL-55W829B:
4 x HDMI
2 x USB
Eurozłącze
Wyjście słuchawkowe
Wyjście cyfrowe audio: Optyczne
Wejście Ethernet-LAN RJ-45
DLNA
Złącze Common Interface: CI
Komponentowe
MHL
To zależy od naszych własnych potrzeb i pomieszczenia. Jak słuchałem to poziom basu w Studio 280 mi odpowiada i w/g porównania z innymi kolumnami jest go sporo.
 
Do góry