Zestaw 5.1 do SR5006

kistian

New member
Witam Was wszystkich,
mam już zamówiony ampli. Jest nim Marantz SR5006. Chciałbym do niego dokupić jeszcze zestaw głośników 5.1
Przede wszystkim zestaw do filmów i konsoli. Zależy mi również żeby tylne nie były duże, ze względu na brak miejsca aby je ustawić. Z przodu też mogą być problemy aby duże kolumny ulokować odpowiednio. Pokój mam 4x4, na jednej ścianie TV z regałami i pułkami na drugiej kanapa.
Myślałem o JBL Studio 180 ale mogą być problemy z umieszczeniem ich. Dla tego coraz bardziej skłaniam się do zakupu mniejszych głośników. Wiadomo drewno to drewno ale nie mam możliwość spory kolumn umieścić u mnie.

Teraz zastanawiam się nad kilkoma modelami.
1. JBL Cinema 500
2. Harman Kardon HKTS 16
3. Harman Kardon HKTS 9

co o tym sądzicie? Chyba że macie jakieś lepsze pomysły to chętnie je usłyszę. Max chciałbym wydać 1800zł
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z tych trzech propozycji pierwsza wydaje się najbardziej optymalna ....chociaż prawdę mówiąc najlepsze by było coś w rodzaju Tannoy Arena lub Kef tylko że za 1800zł takiego zestawu nie kupisz
 

DARKAR

New member
Jak na tak wysoki model Marantza to budżet na zestaw 5.1 trochę za skromny.
Przy tej kwocie nie wykorzystasz nawet połowy możliwości audio tego ampli tunera. O stereo w ogóle nie wspominając.
 

kistian

New member
Czyli lepiej zrobić przemeblowanie i zrobić miejsce aby upchnąć JBL STUDIO 180 ? A później w miarę możliwości rozbudować? Tyko czy np przy filmach z samych kolumienek nie będzie brakowało basu?
 

DARKAR

New member
Jeżeli, już podjąłeś decyzję o zakupie SR5006 a nie możesz przeznaczyć większej kwoty na zestaw 5.1 ,to zdecydowanie lepiej kupić na razie dobre fronty i z czasem rozbudowywać zestaw.
Co do Studio 180 to nie jestem przekonany czy to dobry pomysł. Pomieszczenie masz małe, a 180 to duży głośnik.
Pomyśl może o czymś mniejszym o nieco subtelniejszym brzmieniu np. Tannoy Mercury V4. Nieduży głośnik, ładnie wykonany o dobrym brzmieniu.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Co do Studio 180 to nie jestem przekonany czy to dobry pomysł. Pomieszczenie masz małe, a 180 to duży głośnik.

studio 180 ma tylko dużą obudową , a przetwornik basowy ma 16cm , więc nie jest duży , co wcale nie oznacza że kolumna zagra źle

do 16m2 jak najbardziej można wkładać podłogówki ( JBL 180 , Klipsch RF-52 )
 
Do góry