Zestaw 5.1 do ps3 do 2000 zł. Logitech/Edifier/Onkyo/HK/Jamo/Quadral czy Taga

maxi3king

New member
Witam,
Mam PS3 ( w planach PS4) i zakupuję niedługo plazmę panasonica GT30. Czas więc na zestaw 5.1. Z początku myślałem o wydaniu 800 zł na głośniki komputerowe z optykiem, im więcej czytam tym kasy przeznaczyć jestem w stanie więcej do 1500, 2000 to max). Do tej pory filmy i gry nagłaśniałem głośnikami tv, muzyki słuchałem w formacie mp3 z pc na creativach 10-letnich za 250 zł, a miałem dostęp do nich tylko w weekendy i były jak balsam dla uszu po słuchaniu muzyki z laptopa w ciągu tygodnia , więc taki ze mnie audiofil... Jednak na 5.1 nakręciłem się po obejrzeniu u kumpla filmu na BD z pc właśnie na głośnikach komputerowych za około 1000 zł.


Oto moje warunki:
  • pokój 4x5 m
  • przeznaczenie głośników: gry z ps3, filmy dvd i BD z ps3, muzyka też z ps3 (bardzo różna od rhcp przez kanye west, pezet po guns'n roses i dire straits) w proporcjach 40/30/30

Moje wstępne wybory:
  • głośniki komputerowe z optykiem Logitech z 906 lub Edifier HCS5640 (najtańsza i najprostsza opcja, ale tyle kasy dawać za takie maleństwa...) - ok. 900 – 1000 zł
  • zestawy kina Onkyo ht-s4505 (ma osobny amplituner sam wart z 1100 zł) lub Harman Kardon HKTS11bq (ale też małe głośniczki) – ok 1500 – 1700 zł
  • zestawy gotowe kolumny + sub np. Jamo 426, Taga Harmony 606, Quadral 5000 lub Koda 710 i do tego uzywany amplituner za 500 zł (już głośniki jakąś wielkość mają), ale to opcja najdroższa bo kolumny z subem 1300 – 1800 zł i amplili 500 – 600 zł = 1800 – 2400 zł

W grach i fimach pewnie będę zadowolony z każdego wyboru po przesiadce z głośników tv, ale chodzi mi o to, żebym włączając ulubione piosenki zrobił WOW, mając na uwadze, że do tej pory wystarczał mi stary i niedrogi 2.1 creative.


Czy warto więc wydawać więcej? Czy różnica jest warta tej dopłaty?


Wiem, że najlepiej odsłuchać samemu wszystkiego, ale żeby nie było tak, że zestaw, który mi wystarczał w sklepie na szybkim odsłuchu po tygodniu będzie już dla mnie niewystarczający, bo moje ucho nagle stanie się bardziej wyrobione. Chciałbym więc żeby na chociaż 2 lata mi to starczyło i cieszyło.
 

Krzaku666

Banned
Quadrale i używany amp najlpiej sie sprawdzą..

Bez sensu jest natomiast zakup plazmy jak mógłbyś mieć za to projektor i ponad 100cali...

GTA5
 

maxi3king

New member
Od 7 lat gram na starej plazmie panasa hd ready i jest super. Teraz mam okazje kupić od brata tv bo wyjezdza za 1,5 k, więc nie szaleję z kasą (projektor to 4 k). Nie gram non stop, niestety już się nie ma 15 lat, ale GTA5, Last of Us, Uncharted 2 muszę jeszcze zaliczyć:) ale na żadne wypalenie nigdy nie narzekałem.
 

maxi3king

New member
W końcu wyskoczyłem do sklepu i był podłączony sprzęt Tannoy Mercury V4 z apli 7.1 Yamahy i subem Tannoy i powiem wam Panowie, że się zakochałem w dźwięku, ale nigdy wcześniej nie miałem kontaktu z takim prawdziwym sprzętem. Jestem w Norwegii właśnie i ze zwrotem podatku wyjdzie mi 1400 zł (za 2 kolumny, przy 2200 w PL:) Odsłucham jeszcze tańszych modeli, bo obok stał Jamo 426 i pro audio i zobacze co wychwyci moje ucho;p ale nie wiem czy teraz przełknę muzykę w gorszej jakości i może na razie skończy się na kolumnach 2ch. A jak nie to quadrale z subem z tańszym (używanym) ampli.
 

maxi3king

New member
Odświeżam temat. Jestem już mądrzejszy po przeczytaniu prawie całego internetu i wybrałem ostatecznie zestawy do odsłuchu i zwiększyłem budżet do ok. 3000. Proszę o nakierowanie na dobrą konfigurację ampli+sub+głośniki:

I amplituner: HK 255/260 (używane albo powystawowe ok. 900zł), HK 156 nowy, Onkyo 525 lub 609 używany, Denon 1611, 1612 lub 1911 uzywany.

II Głośniki: Jamo 606, 626 lub 628; Quadral 6000; Wharfedale Diamond 10.5, Obsidian lub Amber; Klipsch Snergy F10

III. Sub: Jamo 210, Taga lub Koda za 7-8 stów

Za cały zestaw od 2900 do 3500 zł
 
Do góry