Zestaw 5.0 do RX-V673

macias13_84

New member
Witam, stoję przed zmianą nieszczęsnych Prismów HT-300 na coś bardziej sensownego, wymieniłem ampli z RX-V459 na RX-V673 i pora zmienić kolumny. Zastanawiam się nad szeroko polecanymi TAGAmi TAV-606 Special Edition, a Rubiconami RP-16 lub RP-26.
Które z Rubiconów są lepsze? Po cenie wychodzi że RP-16(wizualnie też mi lepiej leżą)

Pokój foremny prostokąt ok 21m2(5,8x3,6m) - odsłuch mniej więcej na połowie pomieszczenia(3,6x2,5m - rozłożenie kolumn).
Zastosowanie to przedewszystkim kino domowe:
70% filmy + 20% Radio/MP3/FLAC + 10% CD-Audio - Metal(coś pokroju Amon Amarth, Rhapsody, Nightwish, Iced Earth itp.)

Mam po starym zestawie subwoofer Magnat Sub 200A, z którym musiałby by jeszcze przez chwile współpracować - planuję także zmianę jego - na produkcję znajomego (Tonsil 30/120/1 + Holtron400 w bass-reflex)
 
Ostatnia edycja:

macias13_84

New member
Na początku było jakieś 1500zł, obecnie zwiększyłem budżet do 1800zł, Rubicony znalazłem na znanym portalu aukcyjnym nowe z gwarancją ze sklepu, z kolei Tagę na miejscu w sklepie w Opolu, w sobotę idę przesłuchać(zobaczymy co tam jeszcze mają ciekawego), byłem już praktycznie zdecydowany na nie(TAV-606 SE), ale zacząłem grzebać za opiniami i jak zawsze im głębiej w las...wiadomo. W każdym razie natrafiłem na info o tych Rubiconach i zacząłem się zastanawiać(ma to stać w salonie, wizualnie przebolałbym jeszcze Quadrale ale narzeczona stanowczo odrzuciła)
Priorytetem jest kino domowe, czasami wieczorami słuchamy troszkę radio, natomiast płyty CD to na chwilę obecną już margines, rzadko zostaję sam w domu aby zapuścić sobie co lubię
 
Do góry