Zestaw 5.0 / 5.1 w trudnym do zagospodarowania pokoju.

pociej

New member
Witam,
planuję zakup sprzętu audio w postaci ampli + 5.0/5.1 który ma być używany do grania, słuchania muzyki(bez sprecyzowanego gustu) i filmów (w proporcjach 40/30/30).
Obecnie zestaw byłby podłączony do komputera oraz w przyszłości pod TV.

Wstępnie zastanawiałem się nad Jamo S506 HCS 3, Jamo S 606 HCS 3, Quadral Quintas 5000 + ew. Jamo Sub210.
Wiem nic szczególnego ale budżet też nie szczególny jak widać.
A co do ampli to na razie faworytem jest Denon AVR-1912.

Pokój do zagospodarowania wygląda tak(na zdjęciu jest już zaznaczona meblościanka):

pok%25C3%25B3j%25201024.jpg



Potrzebuje na tej powierzchni zmieścić także łóżko (200x80) oraz biurko (nie mniejsze niż 160x70).
Zdjęci mebli, planowałem tyły dać we wnękach o ile nie jest to przeszkodą, mogą też stać na dolnej półce...

1268748233_80996895_1-Zdjecia--Mebloscianka-Rotterdam-Swarzedz.jpg



Obecnie wymyśliłem coś takiego umieszczając tylne kolumny we wnękach mebli,
chyba nie jest to najlepsze rozwiązanie (tyły za daleko),
jednak na razie najlepsze z moich pomysłów.

audio%25205.1%25201024.jpg



Także proszę o skomentowanie wyboru co do potrzeb.
Ustawienia kolumn (przemeblowanie oczywiście wchodzi w grę).
Może jednak lepiej ustawić je na długość pokoju niż w szerz?
Choć i tak typowego rozmieszczenia nie będzie bo nie jest to robione pod kanapę(TV, filmy), tylko bardziej pod biurko, komputer...
 

JanuszKołeck

New member
W tak małym pomieszczeniu 5.1 to obłęd. Przepraszam, to błąd. Nie ma miejsca. Nie ma miejsca na nic. Nic się nie zmieści. Niczego się nie da dobrze ustawić. Klaustrofobia, nie ma czym oddychać. A ty chcesz pakować w tą klitkę duże kolumny.

Jeśli zmieścisz tam to co chcesz, to będzie tam mogła wejść jedna osoba, pod warunkiem, że jest szczupła...

Brzmieniowo upychanie głośników w kątach to porażka. Do takiego pomieszczenia to sam telewizor, taki z lepszym dźwiękiem. Ewentualnie amplituner stereo z monitorami na standach.
 

TurboDymo

New member
Ale gościu "poszłeś" po krawędzi:) pomieszczenie ma ok 13m2 (policz sobie), co prawda jest dość "oldschoolowe" przez tą meblościankę zez Swarzyndza! :) (Rotterdam chyba sie ten model nazywa czy jakoś tak), ale pomieszcze jak najbardziej do nagłośnienia jak gość nie przesadzi z wielkością sprzętu. Ot średni, "blokowy" pokój, a nie wypas w willi!

do autora wątku - nie jestem aż tak zaawansowany w sprawie by doradzać, ale odpuszczająć "plastyki" to już kino domowe piętro wyżej, nawet z małymi drewnianymi monitorkami powinno nieźle zagrać:) Pewnie blackninja doradzi właściwie - ja chyba u niego kolumny wezmę:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

JanuszKołeck

New member
Że ja pojechałem po bandzie? No nie wydaje mi się. Co w tym pokoju ma być? Meblościanka, biurko, łóżko, stojak na sprzęt, jakieś fotele do siedzenia, telewizor oraz sześć głośników. To nie ma prawa się zmieścić już tylko biorąc pod uwagę "kaliber" kolumn.

Warto wiedzieć, że odległość od kolumny do słuchacza dla kolumn podłogowych to średnio 2,5 metra. Sama kolumna nie może stać przy ścianie, są wyjątki, że kolumna podłogowa może stać w niewielkiej odległości od ściany. Ta niewielka odległość to jakieś 0,5m. Tak więc 0,5(odl. kolumn od ściany) + 0,5m (głębokość kolumn) + 2,5m (odległość słuchacza od kolumny) = 3,5m Czyli trzeba zburzyć ścianę, usiąść już w drugim pokoju, a kolumny surround postawić jeszcze bardziej z tyłu.

Według mojego rozeznania 5.1 można ustawić po bożemu w pokoju o takich wymiarach, że mamy do dyspozycji pustą powierzchnię o wymiarach 5x5m. A zestaw 7.1 z kolei da się ustawić dobrze jak się ma do dyspozycji 7x5m miejsca.

I żeby już pojechać po bandzie na całego dodam, że ludzie w 99 przypadkach na 100 mają źle ustawiony sprzęt stereo! A zestaw 5.1 to sześć razy więcej możliwości, żeby go ustawić niepoprawnie.
 

pociej

New member
Dzięki za odpowiedzi.
Póki co na razie warunki są jakie są...

Do jakiej kwoty zakup ?

Dobrze by było zmieścić się w ok. 3500zł.

Co w tym pokoju ma być? Meblościanka, biurko, łóżko, stojak na sprzęt, jakieś fotele do siedzenia, telewizor oraz sześć głośników. To nie ma prawa się zmieścić już tylko biorąc pod uwagę "kaliber" kolumn.

Nic nie wspominałem że w tym pokoju jeszcze ma stać telewizor i fotele.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ta meblościanka ma trochę inny kolor niż wymieniane przez Ciebie modele. Będziemy dopasowywać czy będą po prostu czarne?
 

pociej

New member
Moja ma dokładnie taki kolor:
IMG_0129.JPG



Wydaje mi się że dobre byłyby czarne choć wiśniowe QQ5000 też mi się podobają.
Druga sprawa że nie będą też cały czas w tym pokoju z tymi meblami tylko za jakiś czas pójdą gdzie indziej...
Mam też pytanie co do Jamo S 506, czy przód poniżej maskownicy jest błyszczący czy matowy bo na zdjęciach ciężko to wychwycić.

A jaką twoja propozycja prócz tego co wybrałem?
Do Jamo są ich suby, dość szeroki wybór, a do Quadrala nic ciekawego więc co polecasz?
I Ty nie widzisz żadnych kategorycznych przeciwwskazań w tym pokoju by zakupić zestaw kolumn?
 

JanuszKołeck

New member
Gdybym sprzedawał kolumny, to widziałbym takie przeciwwskazania, żeby nie sprzedać dwóch monitorów w rozsądnej cenie, tylko zestaw 7.1 za hohoho i jeszcze trochę.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie chcę aby odebrano to złośliwie ale to co uzyskasz będzie miało nie wiele wspólnego z dobrym dźwiękiem ,ot co najwyżej "kupa hałasu" pomijam już sens urządzania kina domowego w tym pomieszczeniu
 

pociej

New member
Na stałe w takim pomieszczeniu nie będzie, jednak na razie jest jak jest.
I chyba trochę źle rozumiecie przeznaczenie tego sprzętu, obecnie nie będzie to KD tylko szeroko pojęte audio do komputera (muzyka, gry, filmy)...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JA bym odsunął meblościankę w bok tak żeby weszły duże kolumny obok.
I masz extra rozwiązanie.
Wówczas do warunków brałbym :
Harmana Avr 255 + JBL Loft
Demon 1912 + Dali concept
Pioneer 1021 + Wharfedale Diamond.
O ceny ptaj na PW Blackninja i będziesz zadowolony.
 
Do góry