Zestaw 2+1 a jakość dzwieku (TV vs Komputer)

quake1

New member
Czy podłączając zestaw głośników Logitech z-623 dźwięk z telewizora będzie takiej samej jakości jak z komputera wyposażonego w kartę dźwiękową asus Xonar d1 czy jednak straci na jakości? Głośników jeszcze nie posiadam ale szkoda przepłacać skoro telewizor mógłby pogorszyć dźwięk. To tak jakbym kupił Ferrari a jeździł po polskich dziurawych drogach wykorzystując w niewielkim stopniu jego możliwości. Obecnie mam podłączone do TV Creative I-Trigue 3600 w których subwoofer ma zaledwie 24W a do tego bas jest trochę przytłumiony i nie gra tak dobrze jak chociażby w moich komputerowych G-51 dlatego też podłączam je sporadycznie (władca pierścienie itp.) do wyjścia audio w tv i wówczas działają równolegle z tymi z telewizora ponieważ takie połączenie daje lepszy efekt ale minusem jest to że muszę ruszyć się z kanapy żeby przyciszyć dźwięk. Jak podłącze do wyjścia słuchawkowego mogę regulować z pilota ale tracę dźwięk z głośników wbudowanych które dają jednak trochę dynamizmu i przestrzenności dlatego też chciałbym się dowiedzieć czy połączenie tych głośników z tv da dobrą jakość dźwięku.
 

grzeseik

New member
przy polaczeniu cyfrowym wyzaznych roznic na jakosci nie powinno byc... ale te glosniki nie przyjma sygnalu cyfrowego.
przy polaczeniu analogowym bardzo duzo zalezy od przetwornikow jakie zastosowano. xonar d1 to dosc przyzwoita karta, podejrzewam ze lepiej obrabia dzwiek od przeceitnego telewizora, ale to tylko przeczucie.

pozatym zestawy ktore wymieniasz to raczej niska polka, i jak dla mnie to nie mowimy o ferrari a o wymianie duzego fiata na poloneza i czy jedziesz w polsce czy w niemczech to i tak jest slabo.
ja bym poszukal czegos wiekszego (zalezy jaka wielkosc pokoju) i napewno z wejsciem cyfrowym. i kombinowal jak zwiekszyc buzdzet ;) albo moze cos uzywanego?
 

quake1

New member
Z ferrari to może przesadziłem. Cyfrowy dźwięk to będę mieć jak zainstaluje sobie DVB-t bo akurat jestem w zasięgu takiego nadajnika ale teraz mam zwykłą kablówkę wiec mogę liczyć tylko na sygnał analogowy. Nie chce płacić nie wiadomo ile za głośniki więc coś lepszego raczej odpada, max. 600zł.
Były kiedyś Creative Megaworks 2.1 THX 250D ale nigdzie ich nie ma a miały wyjście SPDIF. Jeżeli znajdę jakieś głośniki ze złączem SPDIF to czy po podłączeniu do tunera DVB-t posiadającym takie złącze jakość dzwięku będzie przyzwoita ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry