zestaw 2.0/2.1 z możliwością rozbudowy

urusampa

New member
Cześć,
Po zakupie TV (dzięki kiki za pomoc w wyborze) przyszedł czas na zestaw AUDIO. Nie mam na tym polu żadnego doświadczenia, stąd znów prośba o pomoc. Zaznaczę, że nie jestem audiofilem - szukam solidnego, niedrogiego (około 2 tysięcy) zestawu, który jednocześnie będzie pełnił rolę: kina domowego, sprzętu do słuchania muzyki (głównie ROCK/POP) i audio do konsoli. Specyfikacja potrzeb:
1) Pomieszczenie - 18m2 (3m x 6m)
2) Dźwięk - 2.0 lub 2.1 z bezproblemową możliwością późniejszej rozbudowy
3) Przeznaczenie - 40% muzyka (ROCK/POP), 40% filmy/TV, 20% konsola
4) Cena - 2 (max 3) tysiące
5) Głośniki - preferowane floorstanding
Z góry dzięki.
 
Z

zerga

Guest
do tego rodzaju muzyki jbl z serii E a teraz w dobrych cenach (zacznij od e80 w gore)lub jak napisales 3000 max jeszcze lepszy rezultat da nowa seria jbl studio:)
 

don111

Banned
na Allegro masz Klipsch RF 52 lub Magnat Quantum 655 w okazyjnych cenach, basu zwłaszcza tym drugim nie brakuje
do tego wzmacniacz Sansui x301 lub lepszy za resztę gotówki, w sumie wyjdzie ok 2 tys.
z tym wzmacniaczem bez suba spokojnie się obejdzie, przynajmniej do samej muzyki
później będziesz mógł rozbudować zestaw o suba, resztę kolumn i amplituner
 

urusampa

New member
Dzięki za podpowiedzi.

1) Kolumny.

Nie mogę się przekonać do wyglądu: JBL Studio 180, Klipsch RF 52, Magnat Quantum 655. Być może "na żywo" prezentują się lepiej (mam zamiar się o tym przekonać). Póki co skłaniam się ku JBL E. Tu pytanie o serie: E, ES i Northridge E. Google "sugeruje", że ES to następca E. A Northridge E?

2) Wzmacniacz/Amplituner.

Jak zaznaczyłem w temacie, w przyszłości (pół roku/rok) planuję zestaw 2.0/2.1 rozbudować do zestawu np. 5.1. Czy przy takim założeniu faktycznie warto kupować wzmacniacz zamiast amplitunera? Czegoś nie wiem? :wink:

Czy HK970 jest jeszcze dostępny (nowy) w sprzedaży? Nie chcę "inwestować" w używany sprzęt. HK980 jest za drog..
 
Do góry