Żarówki a aktywny efekt 3D

garibaldi

Member
Witajcie
Ostatnio chciałem się pobawić efektem 3D w Samsungu PS51F8500 i niestety efekt był bardzo niezadowalający. Ekran lekko migał a cała ściana za ekranem to w ogóle jak stroboskop. W mieszkaniu mam nowoczesne oświetlenie świetlówki / żarówki LED, za TV listwy led do podświetlania tła. Część żarówek LED z przetwornicami CCD. Świetlówki markowych leaderów żadne noname po 15 zł. I tutaj zaczął się problem. Całe to migotanie pochodzi właśnie od oświetlenia - jak spojrzałem na żarówki przez okulary to aż widać było cykle włączania i wyłączania się. Zwłaszcza na ledach. Ze świetlówkami to samo ale pulsowanie było mniejsze. Podświetlenie listwą led TV też całe pulsuje. Oczywiście bez okularów i w 2D wszystko jest ok. Następnego dnia w dzień odpaliłem 3d i zero migotania czy drżenia ekranu ale wystarczyło włączyć w drugim pokoju światło (świetlówki eko. w lampie) i już ściana zaczęła delikatnie migotać.
Jeśli chodzi o podświetlenie TV i o listwy w pokoju to zamienię elektroniczne zasilacze na zwykłe transformatory toroidalne + mostek i stabilizacja ale co zrobić z lampami ? przecież niewymienienie ich z powrotem na żarnikowe. Ktoś miał podobny problem ? Jakieś rady ?
 

smog

New member
mam Samsunga PS51F5500. Pewnie 3D mają takie samo.
W każdym efekt 3D jest marny moim zdaniem, po drugie zwykłe żarówki też migoczą jak oszalałe.
 

tdx

New member
Bez reklam
Powód jest prosty: częstotliwość. Wystarczy zmienić na asynchroniczne względem telewizora i problem znika
 
Do góry