zanikaniee komunikacji hdmi arc pomiędzy HK AVR 171 a bravia X8505C

helusz

New member
Cześć!

Mam problem z zanikaniem komunikacji hdmi arc pomiędzy HK AVR 171 a bravia X8505C.
Do ampli mam podłączone przez hdmi ps4 i hdmi arc do tv, w tv mam moduł cl+. Standardowo nie używam głośników w TV tylko dźwięk idzie na ampli. Od czasu do czasu w bardzo losowych sytuacjach dźwięk w ampli znika - często przy przełączaniu np z apki youtube na tv, czy ogólnie po zmianie źródła. Nie dostaję żadnego komunikatu błędu na tv, po prostu jst głucho.

Żeby ten problem rozwiązać czasem wystarczy off i on ampli, a czasem muszę go z prądu odłączyć na chwilę, podłączam i mam info na tv że podłączono system audio. Sprawdzałem na 2 różnych kablach hdmi i efekt taki sam, nie mam drugiego tv żeby sprawdzić.

Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną, temat mnie juz męczy i skłaniam się ku wysyłce ampli na serwis.

PS. czy ampli bez problemu przepuszcza sygnał hdr z ps4? zastanawiam się czy on go jakoś filtruje czy tylko przepuszcza dalej, chyba najlepiej będzie jak porównam przy połączeniu przez ampli i bezpośrednio
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Gdy stracisz sygnał w ampli sprawdź czy avr nie przestawił ci rodzaju połączenia z HDMI na OPTICAL.
Jeśli tak jest to niestety w harmanie tak czasem się dzieje.
Miałem ten ampli 2 lata temu i też fiksował w tej kwestii dlatego był u mnie króciutko.
 
Do góry