Zamiana z Panasonic 37PX80E na...???

Filipek2821

New member
Witam serdecznie,

Dawno nie pisałem na forum. Jakieś 6 miesięcy temu kupiłem Telewizor Panasonica 37PX80E, teraz mam możliwość zamiany na 42", tylko nie wiem na jaki. Mój obecny TV działa bez zastrzeżeń i nie mogę złego słowa powiedzieć o nim. Był docierany zgodnie z radami na forum. Oglądana była cyfra+. A nie długo będzie N-ka z kanałami HD.

Szczerze się przyznam, że odkąd kupiłem TV nie śledziłem forum i nie jestem na bieżąco z nowymi TV. Cenę jaką chciałbym przeznaczyć to około 3800PLN. Zauważyłem, że można już w tej cenie dostać 42PV80P, 42PY80P lub 42PZ80.

Zamiana na 42PV80P to tylko zmiana wielkości TV.Ale mam pytanie jakie różnice są między 37PX80 a 42PY80P i 42PZ80. I czy taka zamiana ma sens i jakie korzyści będę z niej miał.

Z góry dziękuje za odpowiedzi
 

gremax

New member
zamiana tv

Moim zdaniem taka zamiana niema sensu ..to jest oczywiście mój punkt widzenia,zależy to także oczywiście od wielkości pokoju.ja osobiście jestem zwolennikiem panasonica.statystycznie jest to żadko awaryjny sprzęt.kiedyś patrząc w sklepie.na kilkanaście działających telewizorów miał oczywiście najbardziej naturane kolory...
 

gandalf

New member
wygrywammm

tez sądzę że wymiana nie ma większego sensu, sam ma Panasonica wiec jestem bardzo zadowolony. Chyba że pokój jest za duży na 37 cali :)
 

Filipek2821

New member
Czy pokój jest za duży??? Jak dla mnie tak:mrgreen: A że mam taką możliwość zamiany bez żadnych kosztów dla mnie, to czemu nie??? Rodzice chcą kupić TV, więc zaproponowałem im swój, a Oni kupią 42" dla mnie :D Dobry interes, więc chce skorzystać. Dlatego pytam jakie korzyści będę miał z zamiany 37PX80 na 42PY80 lub 42PY85. Bo zamiana 37PX80 na 42PV80 to tylko zmiana wielkości TV (tam mi się wydaje).
 

Foxxx24

New member
Korzyści to:

- matryca FULL-HD,
- dwa razy wyższy kontrast,
- rozdzielczośc SXGA przy podłączeniu komputera,
- przy oglądaniu z odległości 2,5 do ok 3m bardziej szczegółowy i wygładzony obraz ( mówię to na podstawie tego co sam widziałem )


Do PY85 nie opłaca się dokładac właściwie tych ok 500 zł w stosunku do PY80:)


Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tylko czy Ci się uda kupić PY85.....ostatnio trudno osiągalny o PY800 nie wspominając.
 
Ostatnia edycja:

Filipek2821

New member
Foxxx24 dzięki za odpowiedź.
marciniozo wydaje mi się, że znajdę, ależycie pewnie to zweryfikuje:roll:
Jak miał ktoś do czynienia z oba TV i może powiedzieć coś więcej, będę wdzięczny.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Chyba znajdziesz!!! Życzę powodzenia. Ostatnio nie było, ale chyba jak to się kiedyś mawiało.... rzucili towar do sklepów....
 

Filipek2821

New member
Zastanawiam się jeszcze nad 42PY8.Też ma Full HD,a jest tańszy o ponad 500PLN. Myślę o nim dlatego, że nie chciałbym wydać za dużo kasy. Sądzicie, że może on być alternatywą dla 42PY80??? Czy może lepiej zmienić mój 37PX80E na 42PV80P???

I pytanie: czym różnią się PY8 i PY80??? I czy to ma wpływ na obraz.

Z góry dzięki za odpowiedzi
 

XoR

New member
Zmieniając na 42pv80 będziesz miał praktycznie taki sam TV, tyle że większy a zmieniając na 42py80 zmieni się już więcej bo dostaniesz lepszy konrast, większą rozdzielczość i większe zużycie prądu.

Niestety nie będzie to 2x większy kontrast, bo nie dość że czerń nie zrobi się 2x ciemniejsza to biel się zmniejszy... :???:

Co do rozdzielczości to do SD i 720p lepsze jest zdecydowanie PV :eek:k: Z bliska na PY przy tych sygnałach widać artefakty skalowania, szczególnie w grach. Oczywiście PY ma lepszy dithering bo więcej piksli i przy 1920x1080 wygląda ładniej :eek:k:

Przy większej cenie i większym znacznie poborze energii do DVD i telewizji to ja bym się zastanawiał jednak czy mi PY potrzebne :hmm:
 

Filipek2821

New member
No właśnie na początku napaliłem się na PY80,bo ma Full HD:cool:, ale z czasem jak zacząłem się zastanawiać, to stwierdziłem, że to chyba jednak zbędny wydatek. Tym bardziej, że Kompa nie będę podłączał do TV, a Blue Ray to dla mnie daleka przyszłość. Oglądam głównie telewizję (cyfra+ teraz,a nie długo N-ka) i DVD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy tej odległości nic więcej nie zobaczysz . Śmiało wybrałbym PV 80 - tym bardziej że HD gra rewelacyjnie.
 
Do góry