zakup projektora

alpejczyk

New member
Przymierzam sie do zakupu projektora.Uzytkowany ma byc w miejsce telewizora w salonie 50m2.Nie chce na razie kupowac nowego za 5 tys, bo nie wiem czy mi sie projektor w domu sprawdzi.Prosze o opinije na temat tych projektorów.
allegro.pl/okazja-sharp-pg-m20x-kino-w-domu-i1553535842.html]OKAZJA-SHARP PG-M20X Kino w domu (1553535842) - Aukcje internetowe Allegro[/url]
allegro.pl/super-okazja-projektor-toshiba-tdp-sp1-od-zlotowki-i1552759957.html]Super Okazja.Projektor TOSHIBA TDP-SP1 od złotówki (1552759957) - Aukcje internetowe Allegro[/url]
allegro.pl/optoma-72i-projekta-i1561939984.html]OPTOMA 72I + PROJEKTA (1561939984) - Aukcje internetowe Allegro[/url]
allegro.pl/projektor-dell-3300mp-hd-okazyjnie-tanio-i1539422431.html]PROJEKTOR DELL 3300MP HD OKAZYJNIE TANIO, (1539422431) - Aukcje internetowe Allegro[/url] - rozmawiałem z gosciem.Sprzet w stanie -jak nowy
 

edi7777

Member
Do jakiej kwoty? Z tych co podałeś to co najwyżej Optoma bo już ma 720p ale za to bardzo niska jasność więc jak masz pomieszczenie nie przygotowane to będzie kicha. Jak chcesz coś taniego do raczej średnio przygotowanego pomieszczenia to celowałbym w jakiegoś Benq uniwersalnego (a nie kinowy) z jasnością na pewno wyższą niż 2000l. Napisz jaki masz pokój i ile kasy chcesz przeznaczyć na sprzęt to coś będzie można doradzić.
 

alpejczyk

New member
pokój moge zaciemnić - rolety zewnetrzne, wymiary głównej czesci to 6x6, mozliwosc podwieszenia na wysokosci 2.80- nad salonem nie ma stropu- antresola tylko sa belki od więźby dachowej.Tak jak pisalem wczesniej chce kupic cos uzywanego,a jak mi sie spodoba ogladanie z projektora to zakupie cos pozadnego i oczywiscie nowego.Nie ustalilem sobie jakis cen ramowych.Poprostu patrzylem na takie,które maja wyswietlanie w hd.
a czy ten to sie nie nada?
PROJEKTOR DELL 3300MP HD OKAZYJNIE TANIO, (1539422431) - Aukcje internetowe Allegro
moge go kupić za 580.
 

edi7777

Member
To wcale nie jest projektor HD Ready tylko xga 4:3 - z filmów 16:9 czy tam 16:10 obetnie Ci jeszcze 2 całkiem spore pasy. Do tego nie widzę ile ma wyświecone w opisie i czy w ogóle ma lampe... ja bym go sobie odpuścił. Jak potrzebujesz coś w miarę taniego to faktycznie już lepiej szukać HDReady... jak chcesz używane to może Benq w600 powinieneś znaleźć tanio, albo Acer H5360,- tyle że te sprzęty to tak pod 2000zł chodzą...

z mniej znanych możesz spróbować z tą Optomą:
http://allegro.pl/nowa-optoma-hd-hd70-ekran-reflecta-150-150cm-i1558770418.html

Czasem trafiają się okazje np. Benq z serii MP7XX - świecą lepiej niż w600 a można trafić tanio...
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
jak już masz zamiar wydać kasę na używane badziewie - to lepiej zamów prezentację projektora w domu - z tego co się orientuję kiki takie organizuje
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Autem też jeżdzisz za 2000 zł?
Skoro masz salon 50m2, to domniemam, że nie mieszkasz w klitce.
Więc chyba rozumiesz, że jakość kosztuje?
Czy za 500 zł kupisz dobry telewizor? Nie sądzę...
Więc odpuść sobie lepiej projektory, jeżeli masz takie podejście.
Gówno płacisz, gówno dostajesz.
 

rojam

New member
Autem też jeżdzisz za 2000 zł?
Skoro masz salon 50m2, to domniemam, że nie mieszkasz w klitce.
Więc chyba rozumiesz, że jakość kosztuje?
Czy za 500 zł kupisz dobry telewizor? Nie sądzę...
Więc odpuść sobie lepiej projektory, jeżeli masz takie podejście.
Gówno płacisz, gówno dostajesz.

coś w tym jest....
ja aby sprawdzic projektor czy mi odpowiada -wypożyczyłem lcd Epsona Full HD model TW 2000 za 150zł na 48 godzin --teraz już wiem jakie są róznice w stosunku do mojego dlp 840x480 i co mogę oczekiwac oglądając full hd na 90" ekranie --niesamowita radość!!! . A jeśli już chcesz wydawać 1500 zł na używany ( z przebiegiem nieznanym, bo te godziny to zawsze można podrasować)to lepiej kupić za 1900-2000 nówkę z gwarancją (hd)
 

Beno_B

New member
Autem też jeżdzisz za 2000 zł?
Skoro masz salon 50m2, to domniemam, że nie mieszkasz w klitce.
Więc chyba rozumiesz, że jakość kosztuje?
Czy za 500 zł kupisz dobry telewizor? Nie sądzę...
Więc odpuść sobie lepiej projektory, jeżeli masz takie podejście.
Gówno płacisz, gówno dostajesz.

Ja jeżdżę autem za 3.000 zł.
Salon mam niewiele mniejszy niż Alpejczyk.
Rozumiem, że jakość kosztuje, dlatego kupiłem relatywnie tani, swój pierwszy sprzęt. Jak już będę nieco obyty w temacie, to szarpnę się na jakość, która kosztuje...
Jak g... płacisz i g... dostajesz to pół biedy. Czasami słono płacisz a g... dostajesz i wtedy jest problem.
Pozdrawiam Beno-B
 

alpejczyk

New member
Ja jeżdżę autem za 3.000 zł.
Salon mam niewiele mniejszy niż Alpejczyk.
Rozumiem, że jakość kosztuje, dlatego kupiłem relatywnie tani, swój pierwszy sprzęt. Jak już będę nieco obyty w temacie, to szarpnę się na jakość, która kosztuje...
Jak g... płacisz i g... dostajesz to pół biedy. Czasami słono płacisz a g... dostajesz i wtedy jest problem.
Pozdrawiam Beno-B

Własnie o to mi chodzi.
Jak już dojrzeje do zakupu tzw.wypasionego, ten używany dam dla zabawy dzieciom.
Nie znam sie kompletnie na tym sprzecie, wiec po to zapytanie moje.Jak patrze, że jakis sprzet kosztował 3 lata temu 7 lub 9 tysiecy to mysle sobie że to totalny szmelc nie jest.No chyba,że w kwestii projektorów to trzeba co rok wydac 10 tysiecy, by cos widzieć.A jasli tak tak jest to ja powiem pass.
 

edi7777

Member
Spoko nie zrażaj się - za około 2000zł kupisz już coś HDReady i na pewno będziesz zadowolony bo każda osoba na początku tak ma jak widzi nagle obraz 120" zamiast 42 na tv. Uśmiech na twarzy i radość z efektu chyba przy pierwszym projektorze jest zawsze;) Jednak pewnie wiele osób na forum słusznie będzie Ci doradzać lepszy sprzęt bo full HD jednak robi swoje i przy takich rozdzielczościach to widać. Z kolei cenowo może Ci się coś z wyższej półki uda kupić za około 3k - 3,5k jak np. zachwalaną na tym forum Optome HD20.

Z kolei jak chcesz na prawdę jakiś tani sprzęt to szukaj używek w dobrym stanie projektorów HD Ready - to takie które nominalnie wyświetlają min 1280x720, a nie te gdzie piszę max 1600x1200 bo to rozdzielczość z której i tak projektor przeskaluje na np. 800x600.
 

Beno_B

New member
=> Alpejczyk, zanim zdecydowałem się na konkretny model, parę miesięcy analizowałem fora i w końcu... rozbolała mnie głowa ;) Jak miałbyś możliwość, zanim zdecydujesz się na coś nowego, spróbuj zobaczyć obraz. Przy używce za tanie pieniądze można zaryzykować. Ja ostatecznie wybrałem W600 i poza "efektem tęczy" już nie mam specjalnych zastrzeżeń. 106" i przyzwoity materiał z BR: "Avatar", "MSG Live in Tokyo 2010" powala i pod względem ogólnego wrażenia, żaden ekran telewizyjny temu nie dorówna. Przy tytułach jw. efekt tęczy jest dla mnie praktycznie niezauważalny. Docelowo, planowałem kupić projektor w przedziale ok.10 kzł. ale bez pośpiechu i na pewno juz nie tam gdzie najtaniej, a tam, gdzie będzie można zobaczyć go w akcji. Ale dla takiego projektora należałoby zmienić ekran na lepszy, a dla lepszego zestawu kina, należałoby postarać się o lepsze warunki projekcji, itp, itd. ;) W każdym razie, na pewno radochę będą miały dzieci :)
Pozdrawiam
 
Do góry