Zakup nowego telewizora - dylematy

Rafal.

New member
Witam wszystkich :) To mój pierwszy post na forum. Wcześniej już tutaj zaglądałem i czytałem kilka tematów. Obecnie stoję przed wyborem telewizora, skłaniam się raczej do kupienia plazmy.

Obecnie używam telewizora CRT firmy Panasonica o przekątnej ekrany 28". Zastanawiam się jakiego rozmiaru kupić nowy telewizor. Głownie będę oglądał telewizje z odległości 3.5 metra, czasami możne trochę bliżej. Moje źródła sygnału to cyfra+, telewizja kablowa dość dobrej jakości, Xbox 360, filmy DVD i divix.

Telewizor chce kupić na najbliższe lata i raczej nie zamierzam zmieniać go w przeciagu czterech lat. Robiłem małe rozeznanie i myślę nad czymś od Panasnica albo LG. Jeżeli chodzi o LG, myślałem konkretnie o modelu 50PQ6000 jednak Panasonic wydaje mi się solidniejsza firma i trochę się obawiam o LG.

Trochę przeglądałem sklepy i teoretycznie obraz na telewizorze 50" z odległości 3.5m wygląda dobrze, jednak wiadomo w sklepie są inne warunki i wszystko wydaje się małe .Nie chce kupić telewizora 42" i żałować ze nie kopiłem większego ani zrobić odwrotnie, kupić 50" i męczyć się.

Jak myślicie jaka jest optymalna odległości dla telewizora 50"? Co powinienem wybrać?

Zastanawiam się jak będzie wyglądać sygnał z cyfry+ na tak dużym ekranie. Głownie oglądam programy z cyfry+ i zastanawiam się czy rozdzielczość nie będzie za mała, aby jakość obrazu na telewizorze 42" lub 50" była dość dobra.

Dziękuje za pomoc
 

kubuch2

New member
Ja stałem przed podobnym problemem i wybrałem 42x10e.Już na samym początku wydawało mi się że telewizor jest trochę za mały i mogłem kupić większy. Z drugiej strony kanałów hd masz jak na lekarstwo więc przy 50' można dostać szału oglądając słaby sygnał. Gdybyś oglądał tylko materiał hd wybór 50 byłby idealny.
Jeśli chodzi o porównanie tych plazm najlepiej zrobić to samemu. Ja wybrałem panasonica. Niestety nie miałem możliwości porównania z samsungiem i lg. Jeśli masz taką okazję a obraz wyda Ci się lepszy na lg czy samsungu to bierz ten który lepiej świeci a nie ten o którym krąży opinia niezawodnego. Jeśli chodzi o panasonica to przez dwa miesiące użytkowania zauważłem następujące wady:

- nie nadaje się do oglądania w nasłonecznionym pokoju(kolory są wyblakłe i brakuje czerni)
-przy jasnych scenach występują piski znad obudowy(elektronika pobiera więcej prądu), ale bez obawy efekt ten najbardziej przeszkadza w nocy kiedy jest cicho i mam dość mocno ściszony telewizor
-migotanie obrazu, choć niektórzy tego nie widzą albo nie chcą widzieć ze względu na przywiązanie do marki;)

Kupując zwróć uwagę jak konkurenci sobie z tym poradzili bo może się okazać że te wady u nich nie występują.
 

Rafal.

New member
Dzięki kubuch2 za odpowiedz i sugestie.

Kilka tygodni temu będąc w sklepie miałem okazje porównywać dwa telewizory Panasonica z LG i Samsungiem. Jakość obrazu na LG i Samsungu była lepsza. Głównie chodzi mi o kolor czarny gdzie na Samsungu i LG był naprawdę czarny. Możliwe, że to wina ustawień...

Jeżeli zdecyduje się na LG to telewizor który ma 600Hz, Panasonic w podobnej cenie ma tylko 100Hz, jedna myślę, ze nie warto sugerować się parametrami z kartki.

Ogólnie telewizory LG są troch tańsze i w cenie 50" od LG będę mógł kupić 42" od Panasonica, wiec do Panasonica 50" będę musiał jeszcze trochę dołożyć.

Telewizor będę kupował w Anglii i myślę , że tutaj są trochę inne oznaczenia telewizorów. Po wpisaniu w wyszukiwarce niektórych modeli praktycznie nic nie znajduje na stronach Polskich. Na przykład w Anglii jest w sprzedaży Panasonic TX-P50C10B, a w Polsce Panasonic TX-P50C10 (bez "B"). Czy to te same telewizory? Co oznacza literka “B” na końcu modelu? Może, to ten sam model tylko przeznaczony na inny rynek?
 
Do góry