Zakup kamerki w USA

anacki

New member
Witam Serdecznie
Proszę o pomoc zakupu kamerki w USA

Jestem amatorem ale chciałbym mieć możliwość zgrania filmu na komputer i obrobienia go w prosty sposób.
Podobają mi się dwie kamery: Sony HDR-SR12E oraz Sony HDR-TG3.
1) Czy nie ma problemów "typ rożnic regionu" przy zakupie z USA tzn czy spokojnie wszystko dziala w Polsce?

2) Czy Mac Book Pro 15"
2.4GHz Intel Core 2 Duo
2GB memory
200GB hard drive1
Double-layer SuperDrive
NVIDIA GeForce 8600M GT with 256MB

da radę pobawić się w składnie filimków?

Mam 3 dni na decyzję.
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
 

emigrant

Member
Ja akurat kupuję Canona HF10, miałem też brać Sony HDR-SR12 ale zrezygnowałem z niego.
Też będę na OSX obrabiać filmy AVCHD i myślę, że Twój macbook pro powinien se w miarę poradzić z obróbką w iMovie. Dla Final Cut Express czy Pro może być za słaby konfig sprzętowy. Choć właśnie Final Cut idealnie nadaje się do takich rzeczy. Możesz zaryzykować*i kupić FCE bo iMovie trochę jest taki prymitywny, program dla każdego.
Powtórzę się po raz wtóry jak to napisał Chuck Fadely w swoim review: "The AVCHD format is an extremely highly-compressed mpeg format. You need a really powerful computer to do anything with the files." :)
Na Mac Pro przy 8GB ramu , 2x cpu quady czyli 8core na Final Cut Pro trochę to zajmuje czasu a co mówić*na takim lapku jak Twój? Zrobić się zrobi, ale oczywiście wszystko rozciągnie się w czasie. Jak będziesz dużo obrabiał materiałów to te 200GB raz dwa zapełnisz. Pomyśl o zew. dysku 1TB.

Przy materiałach HD praktycznie już nie występuje takie zjawisko jak PAL czy NTSC( SD owszem), stricte chodzi jeszcze trochę*o 50/60i , ale teraz każdy nowoczesny LCD umie 24/50/60 więc w tym momencie nie ma znaczenia czy Ty kupisz kamerę "NTSC" czy "PAL". Poza tym to materiał, który będziesz obrabiał, więc co chcesz z nim robisz.

Jak zdecydujesz się na tego SONY raczej nie będzie problemów w programach applowych. Jest support. Canon HF10 jest na 100% wspierany bo nawet same apple na swojej stronie reklamuje i sprzedaje tą kamerę.

Co do zasilacza do ładowania baterii to tu nie ma problemów. Wszystkie zasilacze są 100-240V 50/60Hz, więc nawet możesz w ciemno kupować nie obawiając się o to.

A co do regionów to w prywatnych nagraniach czegoś takiego nie ma. Regiony wstawiają koncerny filmowe, ale to wiadomo z jakich przyczyn.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

anacki

New member
Dzięki Panowie za info....;)

Troszkę mi się rozjaśniło...
Czy ten Canon HF10 zapisuje w innym formacie niż AVCHD i montaż w kompie jest szybszy?
 

emigrant

Member
anacki napisał:
Dzięki Panowie za info....;)

Troszkę mi się rozjaśniło...
Czy ten Canon HF10 zapisuje w innym formacie niż AVCHD i montaż w kompie jest szybszy?

Canon HF10 też zapisuje w AVCHD tylko mogą być inne kontenery a montaż na kompie będzie identyczny.
 

fantattoo

Member
A znacie jakieś sprawdzone sklepy w USA? Mógłbym prosić o jakieś linki? Ja znalazłem dość tani sklep www.dbuys.com Odpisali mi, że wysyłają UPSem, a koszty przesyłki oscylują w granicach 120-150$.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Plus VAT w Polsce :rolleyes: 22% o ile się nie mylę

Tani jest tylko prywatny import tzn że ktoś to przywiezie w walizce. Odpada wtedy poczta i VAT
 

anacki

New member
Dzięki...

A co do zakupów to się zgadza. Czasem przy tanich zakupach (około 100$) nie doliczają VAT 22% (czasem coś zamówie i nawet koszty przesyłki sa mniejsze) , ale przy większych nie słyszałem, żeby się komuś udało bez podatku. Mnie wlaśnie znajomy robi zakupy i przywiezie osobiście....

ale moich typów kamerek nie może znaleźć od 2 dni a mniejszej Sony HDR-TG3 nawet nie może sie dopytać gdzie kupić. Zniknęły bez śladu. A Sony HDR-SR12E też nie bardzo, tylko niższe modele :???:
 
Do góry