Zakup dwóch TV OLED do 12k

dawid_wml

New member
Cześć,

założyłem kolejny temat z wyborem dwóch TV, ponieważ musiałem odłożyć w czasie zakup, który planowałem rok temu.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Pierwsze pomieszcznie: ok. 25m2, drugie pomieszcznie: ok. 12m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? W pierwszym pomieszczeniu: ok. 4,5m a w drugim ok. 4m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Będzie wisiał.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? W pierwszym pomieszczeniu raczej bez znaczenia, bo z lewej strony telewizora jest ściana i słońce nie będzie przeszkadzało. W drugim pomieszczeniu, rano wpada przez okno dość dużo słońca i telewizor będzie wisiał właśnie na przeciwko okna, ale i tak najwięcej czasu, telewizor będzie uruchomiony wieczorami.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Brak refleksów, dobre audio, wifi, równomierne podświetlenie.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: Kablówka.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Kablówka, laptop, z czasem kino domowe.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Będa dni, gdzie nie będzie włączany w ogóle, ale jak już będzie, to myślę, że jeden, jak i drugi nie bedzie włączany na dłużej, niż 5 godzin.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy/seriale, czasem sport.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola: Rzadko lub w ogóle.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Więcej wieczorami, w weekend zdarzy się pewnie w ciągu dnia.
17. Preferencje co do wielkości? Im większy tym lepszy, ale tutaj ogranicza mnie tak naprawdę rozmiar ściany. W pierwszym pomieszczeniu, telewizor może mieć maksymalnie 190 cm szerokości, a w drugim maksymalnie 145 cm.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolny czas reakcji na działania użytkownika, tyou przełączanie programów, wyświetlanie menu, listy programów, itp.
19. Preferencje co do marki ? Brak.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Łączna kwota za telewizory: 10-12k.

Czy w takiej kwocie bez problemu zmieszczę się w zakup dwóch OLED'ów? Najbardziej zalezałoby mi na tym, żeby ten większy był OLED, a drugi już nie koniecznie. Ewentualnie ile musiałbym dołożyć, żeby zakupić dwa TV OLED?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
powinny być dwa Oledy 65" - ale kasy nie wystarczy.
Czyli jeden 65" a drugi 55"

Jeśli jedno imienne to
- Philips 65Oled 804 w programie dla niebieskich gdzie sam wybierasz ceny
Podaj maila to Ci wyślę cały program
- Philips 55Oled754

Jeśli różne to
- Hitachi 65HL9000 w programie
- Philips 55 Oled 804 w programie
- LG 55CX w programie.

Jeśli chcesz dwa Oledy jednoimienne
- to Philipsa za dwa 15650 zł
- Jeśli LG to za dwa 65CX za 17198 zł
Na Sony wystarczy Twojej kasy na jeden Oled.
 

dawid_wml

New member
Mail: daw.dudzinski@gmail.com.

Myślałem, że może uda się wziąć 70 albo może nawet 75, ale ok tak też dobrze. Nie muszą to być też telewizory od jednego producenta, więc jak już, to decydowałbym na Hitachi 65HL9000 i Philips 55 Oled 804.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Program wysłany.

Akurat na LCD nawet 75" kasy wystarczy, na oledy - tak jak powyżej.

Jeśli nie muszą być - to Oledy i tak co do jakości wygrają z LCD. Masz codziennie uśmiech na twarzy.
TO i Hitachi i Philips i masz jeszcze resztę w kieszeni.
 
Do góry