Zakup dwóch TV 65" i 77-85"

bartekmucha

New member
Cześć, chciałbym Was prosić o pomoc w doborze dwóch telewizorów:

1) TV do salonu, gdzie jest dużo okien, TV będzie służył do oglądania kablówki, sportu, Netflixa.
Dla TV mam przygotowane miejsce w salonie, specjalną wentylowaną wnękę i musi to być rozmiar 65". Salon jest szeroki, więc kąty widzenia są ważne.
Rozważam tak na dobrą sprawę dwa modele (no chyba, że w podobnej cenie jest lepsza opcja na rynku, albo tańsza i takiej samej jakości), mianowicie:
Sony 65XH9505 oraz Samsung 65Q90T

2) TV do sypialni, gdzie będę oglądał tylko i wyłącznie wieczorem/w nocy i tylko i wyłącznie filmy wysokiej jakości lub netflix. Sporadycznie PS5, ale nie chciałbym by wybór TV determinowała konsola, bo coraz mniej czasu i zapału miewam na granie.
Bardzo ważna dla mnie jest czerń, czerń na wprost TV (bo wiem, że w niektórych TV jest tylko pod kątem kiepska). Rozważałem LG OLED77CX3, ale potem zauważyłem że ludzie polecają większy 85XH9096, który jest niemal o połowę tańszy, a rzekomo ma czerń taką samą lub lepszą niż XH9505. Widziałem na żywo w Media Expert obok siebie XH9505 i XH9605, ten pierwszy miał o wiele lepszą czerń, ale ponoć to... efekt stania z bliska i wg ring tv to rzekomo XH9096 ma lepszą czerń na wprost... sam już nie wiem, proszę o pomoc. Jestem w stanie wykosztować się na 77CX3, ale jeśli mam mieć podobną czerń niemal, dwa razy taniej i jeszcze większy to znów skłaniałbym się ku XH90
Oglądał w sypialni będę z odległości 3m

3464c0d5c901ea2c.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry