Zakłócenie podczas przejeżdżania samochodu

Artur Z.

New member
Mam pewien problem z obrazem. Otóż mieszkam przy dosyć ruchliwej ulicy i przejeżdżające samochody powodują jakieś zakłócenia w wyświetlaniu obrazu. Na ekranie pojawiają się wtedy artefakty, którym towarzyszą trzaski z głośników. Normalnie wszystko działa dobrze - siła oraz jakość sygnału między 90, a 100%. Czym to może być spowodowane? Dodam, że problem jest na wszystkich telewizorach (mam 3 i wszystkie podpięte są do jednej anteny).

Da się to jakoś rozwiązać?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
@autai możesz trochę dokładniej wytłumaczyć swoją odpowiedz ? Ciekawi mnie diagnoza stwierdzająca że ma trzy słabe telewizory :D
 

Artur Z.

New member
Słaby telewizor masz

I co wszystkie telewizory mi się popsuły w tym samym czasie?

Dodam, że dwa telewizory są stosunkowo nowe, a jeden starszy, ale w najbliższym czasie będę go wymieniał. Tak czy inaczej nie sądzę, aby to była wina telewizorów. Raczej coś z anteną. Jednak ją wymieniałem kilka tygodni temu, ale nic to nie dało.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Przejeżdżające samochody wytwarzają pole magnetyczne ,stąd te zakłócenia .Proponuję sprawdzić poprawność całej instalacji
 
Zasadniczo nic z tym nie zrobisz. Możesz jedynie zmienić miejsce montażu anteny.
Możesz jeszcze zastosować lepszą antenę czyli antenę z ekranowaną puszką wzmacniacza a jeszcze lepiej symetryzatora !
Do tego przewód dobrej jakości z oplotem od 60%. Złącza też są ważne.
Jeśli jednak też ma przesterowany sygnał z anteny to same zakłócenia będą bardziej odczuwalne.
 

ibotto

Member
Nowsze pojazdy mają ekranowane obwody WN, starsze nie a już dwusuwy typu Trabant, Syrena , Wart(a)burg siały zakłóceniami niemożebnie. PF126 też gdy fajka na świecy była luźna, podobnie działa zbyt duża przerwa na świecach. Oprócz Trabanta pozostałe pojazdy znam bardzo dobrze w ilości po kilka sztuk i wiem jakie cuda sie działy.
U Ciebie może byc przesterowanie zbyt silnym sygnałem (masz wzmacniacz pod anteną ?) lub marna antena - siatka lub podobny wynalazek, problemy z ekranem kabla lub tp.
Proponuję ekranowany kabel, symetryzator i wieloelementowa antenę Yagi umieszczoną tak aby dach i budynek rzucały cień od zakłóceń.
Osobny temat to wykonanie oddzielnego obwodu (bezpuszkowego) do zasilania tv, gdyż przyczyną zakłoceń mogą być niepewne połączenia w rozetkach starej instalacji iskrzące podczas drgań wywołanych przez przejeżdżające wszelakie pojazdy. To może być trop ważniejszy od anteny .
 
Proponuję antenę z symetryzatorem w puszce ocynowanej. Televes posiada takie anteny. To jest pewniejsze niż Yaga z sym. w plastikowej puszce.
To tylko moje zdanie.
 

GregL

New member
Przede wszystkim gdzie jest zamontowana antena? Na jakiej wysokości? Jakie przeszkody o jakiej wysokości i w jakiej odległości na kierunku odbioru?
To taka podstawa żeby pózniej diagnozować na podstawie:
Jaki jest poziom sygnału? Jaka jest wartość S/N? Jaka jest jakość sygnału przed korekcja i po korekcji?



Wysłane za pomocą Tapatalk
Sent with Tapatalk
 
Przede wszystkim gdzie jest zamontowana antena? Na jakiej wysokości? Jakie przeszkody o jakiej wysokości i w jakiej odległości na kierunku odbioru?
To taka podstawa żeby pózniej diagnozować na podstawie:
Jaki jest poziom sygnału? Jaka jest wartość S/N? Jaka jest jakość sygnału przed korekcja i po korekcji?



Wysłane za pomocą Tapatalk
Sent with Tapatalk

A czym ma to sprawdzić jak nie ma urządzeń pomiarowych!
Na oko ?!
 

GregL

New member
To co napisałem na początku nie wymaga raczej skomplikowanych urzadzen. Możesz jeszcze podać jaka antena jaki wzmacniacz i jak daleko masz do nadajnika lub chociaż miejscowość w jakiej mieszkasz. Z mojego doświadczenia wynika ze odpowiedz na początek mojego poprzedniego postu potrafi znaleźć rozwiazanie. Napisałem tez ze to podstawa żeby diagnozować na podstawie specjalistycznych danych.


Wysłane za pomocą Tapatalk
Sent with Tapatalk
 
Do góry