zabawy z interpolacją klatki

Meloman69

New member
Bez reklam
Zachęcony postem kolegi recenzujacego swojego AE5000 postanowiłem głębiej przyjrzeć się możliwością tryby interpolacji klatki. W TW9000 są dostępne 4 tryby:
- wyłączony,
- niski,
- normalny,
- wysoki.
W testach uczestniczyli - odtwarzacz Dune BD Prime 3.0 i komputer PC. Materiał - enkody w konterze matroska, kodek x264, 1080p, bitrajt od 8000Kbps w górę czyli porównywalny z BL.
Przed naprawą na menu v.1.01 przy włączonej interpolacji obraz na PC mocno szarpał (na Dune nie sprawdzałem), więc szybko wyleczyłem się z korzystania z tej opcji.
Po otrzymaniu projektora z serwisu, z nowym menu 1.06, projektor zdecydowanie lepiej interpoluje. Na Dune obraz jest kapitalnie płynny. Na komputerze - zdarza się szarpnięcie, ale raz na kilka minut i nie wiem czy to nie wina samego komputera.
Wrażenia co do samej projekcji. No cóż - chyba się przekonałem. :D
W trybie normal nie ma tej sztuczności "teatralnej". Płynne sceny wygląda przejrzyście. Nie ma żadnego efektu smużenia. Przy okazji - obraz zwłaszcza w scenach statycznych stał się jakby bardziej wyraźny, ostrzejszy. Obraz nabrał głębi, pojawiło się wyraźne rozdzielenie planów. Czyli to co lubię najbardziej - krystaliczność i głębia.
Oczywiście - nie każdy materiał pozwala TW9000 rozwinąć skrzydeł. Ale jeżeli już film został dobrze przygotowany, to nie można wręcz oderwać oczu, np. trzecia część Madagaskaru.
A jak jest u Was? Korzystacie z tej opcji? Jak wrażenia?
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Nikt się nie bawi tą opją?
Wczoraj testowałem na nowych odcinkach Clone Wars (sezon 5) i byłem pod wrażeniem dużej głębi obrazu. A to zasadniczo materiał HDTV!
Niektóre sceny wyglądały wręcz w pełni trójwymiarowo!
Zresztą na TW9000 prawie wszystkie animacje wyglądają obłędnie.
Jako referencyjne należy uznać ostatni Madagaskar i Lorax.
Takiego obrazu nie widziałem na żadnej oglądanej plaźmie, LED czy LCD.
PODSUMOWUJAC - opcja interpolacji klatki nie tylko poprawia płynności obrazu, ale to co mnie zaskakuje - bardzo pogłębia obraz.
Bardzo fajnie się to ogląda.
 
Do góry