za10groszy.pl

comag

New member
1 bid = 1,22zł (kupno) co podbija cenę o 0,10zł na aukcji
reszta naiwnych traci kasę, i składa się na prezent dla tego co wygrywa aukcję.

łańcuszek czyli inteligentny przekręt !!!
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To jest swego rodzaju system aukcyjny. Nikt tu raczej nikogo nie naciąga. Ryzyko jest takie, że jak nie przelicytujesz, tracisz. Jak to dokładnie działa, można znaleźć w internecie. Nie znam tego mechanizmu i na pewno nie korzystałbym z takich wynalazków.

ArtS :)
 

franeek

New member
Ten serwis jest chyba najmniej pazerny z tego typu inwestycji
comag - Bid na tej stronce kosztuje 24gr.
narazie czegoś tu nie czaję.

Szukam gdzie oni zarabiaja. inne serwisy maja jeden "impuls" za nawet 1,22

Policzmy na szybko.
TV wylicytowano za 400zł
400 zł to 4000 przelicytowań za które użytkownicy zapłacili jedyne niecał 500zł
http://www.za10groszy.pl/priceList.html

Wiadomo - większość odpadła więc zwycięzca zapłaci 400 reszta nawet 380 co da razem ok 800zł
na razie nie widzę towarów które w takim obliczeniu by się w 100% zwracały.
Widocznie ta cała masa BIDÓW którą sprzedają i wizja rozwoju serwisu powoduje że czują się bardzo pewnie że bedą sporo zarabiać i zapewne tak jest.

Inna sprawa to nasz udział - jest ryzyko ale towar można nabyc w rezsądnej cenie.
Trszkę nie rozumię działania automatów , można ustawic cenę maxymalną np 500zł z ilościa przebic np 10 czyli załącza się przy 499 wiec po co tyle ludzie wala tych automatów - chyba ze sa to ich boty klikające między sobą do tego który wykazał zainteresowanie przy danej kwocie.

Ciekawa sprawa - ale nie dla mnie - ;)
 

sebisebi

New member
1 BID podbija cenę o 0,01 PLN a kosztuje 0,10 PLN!
Tak więc przy wylicytowaniu towaru na np. 700 PLN firma zarobiła na swoich klientach 7000 PLN + 700 PLN od zwycięzcy. Przy licytowaniu np. LCD Sony 40W4000 każdemu podczas licytacji wydaje się, że 700 PLN jest niezwykle atrakcyjną ceną i licytuje jak szalony. Do tego 10 sekundowy limit czasu przebicia i czysty zysk w kieszeni!!! Myślę jednak, że ta forma sprzedaży ma "krótkie nóżki". Na dłuższą sprawę nie wróżę dalekiej przyszłości tej spekulacyjnej formie aukcji. Jak ktoś zrozumie to raczej odpuści!
 

franeek

New member
ot mała różnica z jednym zerem ;) hehehehe - czyli tak jak wszędzie ;) z tym ze Bidy Tańsze - bida dla nas bogactwo dla władzy ;) hehehe

nie doczytałem że to jednak 1grosz przy licytacji w górę - co za kanał ;)
 

fotokrak

New member
ebay, powiedzmy w polsce allegro reszta to wynalazki, to o czym piszecie to jawne oszustwo tylko że kwota tak niewielka że nikt tym sie nie zajmie, ale jak pamiętacie być może facet sprzedawał cudowny sposób na zrobienie mega przyjemnosci kobiecie... za 1 dolara, sprzedawał piórko, i udowwodnił przed sądem ze myzianie piórkiem w wiekszości osób sprawia przyjemność. wygral i zarobił ponad milion dolarów
podobnie było z mega hiper wibratorami ktore były najtansza wersja tego sprzętu... ale to nie temat o tym :)
nie dajmy sie naciągać, sprowadzać towar z USA, Hong-Kongu czy filipin to Ok mogą być duże róznice, ale diametralne rózniece na jednym rynku zawsze kryje się przekret
 

jack119

New member
Takie strony to dla mnie hazard. Wygrywa ten kto załaduje więcej podbić.
999 frajerów zrzuca się na sprzęt dla 1 gościa. Z takich stron można zarobić kupę kasy bez oszustw, więc jest teraz tego mnóstwo.
 

fotokrak

New member
przecież jak sie 999 frajerów zrzuca, czyli pozbywa kasy, licząc ze dostanie towar, to nie jest to chyba legalne znaczy uczciwe?

kiedyś rozsyłali listy że jesteś w 1 dziesiątce wylosowanych osób ktore wygrały milion czy 10mil, potem sie okazwało ze trzeba dać opłate 50zl, po czym okazywało się żęTAK JUŻ JESTES NA 2 miejscu tylko musisz kupić np gary za 3000zl! i... sprzedane a milion? dla prezesa
Zabronili tego.:smile:
a jak to jest legal, to ja jutro jadę po głośniki wiec sugeruje zrzutkę, na 2 254 aktywnych userow to będzie pestka :))))
przydadzą się bo moja już mi trochę marudzi ze za dużo wypływa kasy a już po świętach i kryzys wiec ....:eek:k::-D
 
Ostatnia edycja:

atn

New member
Wygląda to na mega interes dla właściciela.
Skoro są chętni na wywalanie w błoto własnych pieniędzy to ich sprawa. Dawniej mówiło się na takich ludzi "jelenie" a dziś? BID-aki? ;)
Z ciekawości prześledziłem "aukcję" za10groszy.pl/auction.html?aid=17294196 .Wygrywający kupił Sharp LC46XL2E za 1823,81 zaś właściciel serwisu stracił 3.75,19 zł. Ale czy napewno??? Policzmy:
9119 stron x 20 licyt. = 182.380 podbić x 0,10 zł = 18.238 PLN !!! Tyle zarobił serwis czyli stracili uczestnicy "aukcji".
A ile zapłacił wygrywający? 1823,81 zł ? Nie! Ponieważ włączył automat dość wcześnie (str. 4702) to z automatu podbijał ok. 4702 x 20 x 0,2 = 18.808 (przyjmując ostrożnie, że tylko co 5 licytacja była jego). Czyli zapłacił 1.823,81 plus za BID-y ok. 1.880 PLN ! Kupił taniej TV ale reszta...
Moim zdaniem pozostaje tylko pogratulować:
- serwisowi - świetnego pomysłu na zarobienie naprawdę dużej kasy,
- uczestnikom - umiejętności "logicznego" myślenia i "zdrowego" rozsądku.

A co do szans na wygranie. Wygląda na to, że aby wygrać trzeba mieć wykupionych najwięcej BID-ów i jako ostatni włączyć automat.
W tym wszystkim ciekawi mnie tylko kwestia czasu zakończenia. Nigdzie nie widać, kiedy dana aukcja się kończy. Czyli licytacja trwa (chyba) tak długo, jak długo są chętni na przebijanie. Jeśli tak jest to z pewnością będą takie licytacje, w których suma ceny i kosztu BID-ów przekroczy wartość towaru. To po prostu musi się zdarzyć.

Pozdrawiam wszystkich i przepraszam za długi post.
 

bestisz

Member
Ja powiem wam tak. Jest to typowy hazard bez dwóch zdań. Każdy kto wypowiedział się powyżej częściowo miał rację i wasze kalkulacje na pewno są sensowne. Ja tylko przedstawię wam swoje doświadczenia. Kupiłem tam dwa produkty: Amplituner kina domowego Onkyo TX-SR606 którego wyrwałem za 216zł oraz kamerkę Sony HDR-TG3E za 740zł. Koszt bidów jaki musiałem ponieść to niestety około 900zł. Plus oczywiście troszkę szczęścia ale policzcie sobie. 216+744+900=1860zł i tyle mnie kosztował sprzęt który jest wart 4180zł. Oczywiście można liczyć na farta że chwytając się za podbijanie jak cena LCDka 52" osiąga kwotę 40zł i że przy użyciu 100bidów o wartości 10zł wyrga się tą aukcję. Jednak jeżeli chcesz mieć jakiś procent pewności ustawiasz automat i zniechęcasz podbijaczy do uczestnictwa. Każdy ma jakieś sposoby ale nie jest to oszustwo i towar napewno jest pewny i na gwarancji.
Portal zarabia krocie to prosto wyliczyć. Jeśli ja wygrałem kamerę za 744zł i wywaliłem na to 400zł na bidy i oczywiście ją wygrałem to dochodząc do tej ceny 744zł walczyłem z trzydziestką ludzi którzy włączając się do aukcji roztrwonili po 100zł każdy licząc że wygra. Wtedy mnie kamera kosztuje 1100zł,.....portal do wartości kamery dopłaca tylko 1200zł ale cały koszt bidów jakie ponieśli licytujący którzy niestety nie wygrali idzie na konto portalu. Trzydziestu ludzi x 100zł każdy. Prosta kalkulacja.
Złoty interes!!!
 

deka87

New member
Co do oszustw na za10groszy i podbij.pl itp. to właśnie zauważyłem, że na aukcji przedmiotu wartego 344 zł chyba zapomnieli wyłączyć bot'a bo cena osiągnęła już 2175 zł a on dalej licytuje, a raczej niemożliwe jest żeby człowiek przy zdrowych zmysłach licytował dalej jeśli cena kilkakrotnie przekroczyła wartość przedmiotu:



EDYTOWANO PRZEZ ADMINA
 

Kogotas

New member
Zrobic print screena i w paintcie pośmigac każdy potrafi. Ludzie przecież da się ustawić automat do kwoty nie przekroczy jej, poza tym trzeba umiejętnie wybierać przedmioty i umiejętnie licytować. A co do jakiś oszust to ludzie pomyślcie!! Jakby były przewały to y już dawno tych stron nie było!! NIE DO WAS OSĄDZAĆ, NIE MACIE DOWODÓW!! O oszustwach mówią ludziki które nie potrafiły obstawić i przegrały szybko i głupio, to jest tylko ich wina a nie serwisu!!
 

deka87

New member
Zrobic print screena i w paintcie pośmigac każdy potrafi.
Ja tylko dałem screena z tego co widziałem w żadnym photoshopie ipt. się nie bawiłem, bo po co.

NIE DO WAS OSĄDZAĆ, NIE MACIE DOWODÓW!!
Dowodów nie mam ale jak widzę że pen drive jest wart 344,28 zł a aktualna cena wynosi 2175 zł to trochę podejrzane mi się wydaje.
O oszustwach mówią ludziki które nie potrafiły obstawić i przegrały szybko i głupio, to jest tylko ich wina a nie serwisu!!
Ja z m.in. z tego powodu o którym napisałem wyżej nigdy w takich serwiasach nie licytowałem i nie wiem czy była to wina jakiegoś skryptu czy czegoś ale ja dziękuję za taką licytację, wolę wdziąć udział w konkursie HDTV i wygrać kino doowe :D

PS. Jesteś może przedstawicielem takiego serwisu, że tak go bronisz ?
 

Kogotas

New member
generalizacja

Wpisując co do tych serwisów... i wklejając Print screena z jednego, nie wiem czy wiesz ale generalizujesz. Nie twierdzę, że coś zrobiłeś z tą fotką ale poprostu mówię że bardzo łatwo skopiować coś w paintcie w miejsce ceny i powiedzieć, że oszustwo.

Tak łatwo jak ty generalizujesz i mówisz, że to oszustwo,
Ja łatwo i szybko mówię że oszustwem jest co innego.

Słowo przeciwko słowu, rozstrzygnąć o przewałach może sąd a nie Ty.
Pamiętajcie o zasadzie domniemania niewinności - to znaczy, jest niewinny dopóki nie udowodni się winy.

Daltego uważam, że mówić o oszustwie nie powinno się, można z kolei mówić, że się nie opłaca lub że się nie podoba itp.
 

zygpro

New member
Witam
Mam pytanie do uczestników gry serwisu za10groszy.
Czy ktoś wygrał z serwisem w sądzie powszechnym w przypadku rozwiązania umowy przez serwis z przyczyn regulaminowych. W moim przypadku rozwiązano ze mną umowę za rzekomą grę w zmowie z innym użytkownikiem. Argument wyssany z palca.
Wydaje mi się, że serwis stosuje tę metodę (rozwiązywanie umowy) z niewygodnymi uczestnikami, którym udało się coś ugrać. ( najczęściej po doładowaniu konta na znaczną sumę) Może wypowiedzą się inni uczestnicy biorący udział w licytacjach czy też im się coś takiego zdarzyło.

Wielokrotnie składałem zgodnie z regulaminem reklamację od decyzji.

Po przeszło 2 tygodniach otrzymałem lakoniczną odpowiedź: cytuję

Szanowny Panie,

Ponieważ wyczerpał Pan możliwość reklamacji w związku z rozwiązaniem umowy i zamknięciem konta informujemy, że Pańska reklamacja została rozpatrzona negatywnie i podtrzymujemy naszą decyzję.
O ile nadal nie zgadza się Pan z naszą decyzją, może Pan dochodzić roszczeń na drodze sądowej. (Dowody, które posiadamy przedstawimy w ewentualnym dalszym postępowaniu, ponieważ ujawnianie ich teraz byłoby w kolizji z ochroną danych innych Użytkowników naszego Serwisu).

Z poważaniem,
Dział Reklamacji za10groszy.pl

Proszę o wypowiedzi tych uczestników, którzy zostali potraktowani w ten sam sposób przez serwis.
 

morzin123

New member
A jednak jest jakiś przewał :)

Kogotas
Uważam że niepotrzebnie tak uporczywie bronisz tego typu akcji. Kolega deka87 wkleił zdjęcie po to, aby pokazać uzytkownikom forum że coś z tymi licytacjami nie jest do końca wporządku.

Każdy robi co lubi, jeśli ktoś chce w tym uczestniczyć to droga wolna, jeśli nie (np. ja) to nie uczestniczy proste?

Naprawde nie rozumiem czemu sie tak oburzasz jeśli ktos ten proceder nazywa po swojemu oszustwem. Całe przedsiewzięcie powstało tylko po to aby wypchac komuś kieszeń. I nawet w przypadku udowodnienia przez sąd, że to jest jeden wielki przewał to proces trwa kilka miesięcy jeśli nie lat, a każdy dzień to wiadomo mnóstwo kasy.
Swoją drogą to nieźle ktoś pokombinował z czymś takim. W przypadku udowodnienia mu winy albo już będzie daaaaleko albo zostanie w Polsce bo stac go będzie na wyłożenie nawet bardzo dużej kwoty na adwokatów, kaucje, apelacje i tak mu nic nie zrobią - koło się zamyka.

Pozdrawiam wszystkich trzeźwo myslących.
 
Do góry