z jakiej odległości oglądać LCD?

syfon6

New member
Witam
Mam pytanie: posiadam pokój 305cmX605cm.
Chciałbym w nim ustawić LCD 32" lub 37" (jeszcze go nie mam ale planuję kupić a na tapecie mam Sharpa LC-32LE700E oraz LC-37...).Pytanie: na której ścianie go ustawić? Czy przy odległości oglądania 2,5-3mb.wystarczy 32" czy lepiej 37" ? A jak sprawdzi się wtedy rozstaw kolumn 5.1 i oglądanie filmów?
Z góry dzięki na info.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Witam
Mam pytanie: posiadam pokój 305cmX605cm.
Chciałbym w nim ustawić LCD 32" lub 37" (jeszcze go nie mam ale planuję kupić a na tapecie mam Sharpa LC-32LE700E oraz LC-37...).Pytanie: na której ścianie go ustawić? Czy przy odległości oglądania 2,5-3mb.wystarczy 32" czy lepiej 37" ? A jak sprawdzi się wtedy rozstaw kolumn 5.1 i oglądanie filmów?
Z góry dzięki na info.


Najbardziej optymalna odległość oglądania audycji telewizyjnych na TV LCD to trzy przekątne ekranu, więc bierz 37 cali.

Nie daj sobie wmówić, że z 2,5m super jest patrzeć w ekran 50 calowy (przy tej odległości na tak dużym LCD to będzie ci się wydawało, że twój wzrok nie nadąża za szybką dynamiczna akcją na ekranie)
 

SławekSS

New member
Bez reklam
Najbardziej optymalna odległość oglądania audycji telewizyjnych na TV LCD to trzy przekątne ekranu, więc bierz 37 cali.

Nie daj sobie wmówić, że z 2,5m super jest patrzeć w ekran 50 calowy (przy tej odległości na tak dużym LCD to będzie ci się wydawało, że twój wzrok nie nadąża za szybką dynamiczna akcją na ekranie)
na temat przekatnych i odległości w ogladaniu tv było już na tym i innych forach.

Prosze pamietać, że panel LCD, to nie lampa CRT.
 

piotrflo

New member
Ja 42" ogladam z odleglosci 2.7 - 3 metry. Nie zaluje. Za duzy nie jest. Sygnal z cyfrowego dekodera UPC, ale analogowo. Czasami obraz jak z DVD na niektorych kanalach. Naprawde jest fajnie. Wszystko kwestia jakosci sygnalu zrodlowego. Smialo bierz 37" bez stresu.
 
Do góry