Z DTS na AC3- Problem

moski1

New member
Witam
Swego czasu znalazłem świetny program MP42MKVac3 www.sourceforge.net/projects/mp42mkvac3/ do zamiany ścieżki dźwięku zapisanej jako DTS na AC3.
Wystarczyło wskazać plik z dźwiekiem w DTS a program bardzo szybko sprawnie i bez żadnych skomplikowanych ustawień robił swoje (otwierał okno coś na wzór "wiersza polecenia" i tam widoczna była podmiana ścieżki dźwiekowej)

Problem wystąpił po świeżej instalacji systemu Windows7(wcześniej program działał również na takim systemie)
Obecnie aplikacja nie reaguje po wskazaniu pliku do podmiany dźwięku, nie otwiera się okno "wiersza poleceń"
Proszę o pomoc bądź wskazówki jak mam uruchomić wspomnianą aplikację :niewiem:
 
Ostatnia edycja:

motorolaz3

New member
Witam
Swego czasu znalazłem świetny program MP42MKVac3 www.sourceforge.net/projects/mp42mkvac3/ do zamiany ścieżki dźwięku zapisanej jako DTS na AC3.
Wystarczyło wskazać plik z dźwiekiem w DTS a program bardzo szybko sprawnie i bez żadnych skomplikowanych ustawień robił swoje (otwierał okno coś na wzór "wiersza polecenia" i tam widoczna była podmiana ścieżki dźwiekowej)

Problem wystąpił po świeżej instalacji systemu Windows7(wcześniej program działał również na takim systemie)
Obecnie aplikacja nie reaguje po wskazaniu pliku do podmiany dźwięku, nie otwiera się okno "wiersza poleceń"
Proszę o pomoc bądź wskazówki jak mam uruchomić wspomnianą aplikację :niewiem:

Spróbuj sobie zainstalować program MeGUI -działa na systemie Windows7.Program obrabia dźwięk rewelacyjnie -w ustawieniach jakości jest dostępna opcja AC3-640kbps-porównywalna jakość z DTS.Program przy instalacji pobiera sam sterowniki ze strony Nero...troszkę trzeba się namęczyć aby go zainstalować i użytkować...program trochę długo ''myśli''-niecierpliwy rezygnuje myśląc ,że źle działa.Ja tym programem obrabiam dźwięk w plikach mkv a potem przerobiony dżwięk AC3 podmieniam za DTS w programie mkvmerge GUI.
 

moski1

New member
Dzieki za podsunięcie tej aplikacji pobawie sie i zobacze co z tego wyjdzie.
Będę dalej szukał pomocy przy Mp42Mkvac3 bo ta aplikacja to dosłownie dwa kliknięcia i ścieżka jest podmieniona na wielokanałowy AC3
Program sam wyciąga z MKV dźwięk przerabia go i scala z video Efekt finalny jest taki iż masz dwa pliki ...Jeden oryginalny przed przeróbką i drugi już przerobiony z AC3


Edit:
Problem rozwiązany:p Przed reinstalacja systemu porobiłem screeny posiadanych programów i teraz dopatrzyłem się że wcześniejsza działająca wersja tego programu z jakiej korzystałem to MP42MKVac3 v1.4 a na stronie dostępna jest wersja 1.6
Zainstalowałem 1.4 i działaaaaaa ;) Polecam tą aplikacje jest rewelacyjna
Index of /sourceforge/m/project/mp/mp42mkvac3/MP42MKVac3/MP42MKVac3 v1.4
 
Ostatnia edycja:

Skool

New member
Witam
Odtwarzam film w formacie mkv dokładnie ten.
Niepamięć - Oblivion (2013) [720p.BluRay.x264-SPARKS]
info :
Length..............: 2h 4mn
Video...............: 1280x536 (X264 @ 23.976fps)
Bitrate.............: 6271Kbps
Audio...............: DTS 1509 Kbps
Language............: English
Subtitles...........: English
Genre ..............: Action | Adventure

Posiadam kino domowe Philips HTS5593
Obraz idzie dźwięk też ale tylko z przednich kolumn i subwoofera...
Z tylnych nic nie słychać co to może być za przyczyna?, w innych filmach z płyty blu ray wszystko pięknie chodzi.
Pomoże ktoś bo zupełnie nie rozumiem o co tu chodzi...

Pozdrawiam
 
Do góry