Z cyklu: jaki blu-ray :)

Szenk

New member
Wiem, że na tym forum pytanie o to, jaki odtwarzacz blu-ray wybrać, przewija się bez przerwy.
Moje wymagania są jednak nieco odmienne, dlatego pozwoliłem sobie założyć nowy temat.

Chodzi mi o odtwarzacz w granicach 1000 zł (plus-minus), ze szczegółnym zwróceniem uwagi na jakość obrazu, zwłaszcza - a może również - z płyt DVD.

Dlaczego? Otóż filmy na płytach BR są jeszcze dość drogie, więc nie będę ich kupował w hurtowych ilościach. Posiadam natomiast dość spory (liczony w setkach) zbiór filmów na DVD, którego nie mam zamiaru się pozbywać, a na czymś chciałbym te filmy oglądać. Jako że szkoda mi miejsca w pokoju na dwa "klocki", chciałbym aby nowo zakupiony odtwarzacz BR pozwalał mi na oglądanie filmów DVD w dobrej jakości.
Oczywiście jakość obrazu z płyt BR jest również ważna.

Natomiast zupełnie nie interesuje mnie kwestia dźwięku - w tym sensie, że odtwarzacz BR nie będzie podłączony "dźwiękowo" do żadnego zestawu kina domowego czy amplitunera, tylko do... wieżyczki stereo Pianocrafta, więc kwestia dźwięku HD i jego jakości zupełnie mnie nie interesuje.

Ktoś ma jakies propozycje?
 

Horhe Ortega

New member
Droższy (ale lepszy) ~500$ Oppo BDP-83 , lub tańszy i łatwiej dostępny(jeszcze-chyba) Samsung BD-P2500(HQV) bo można z niego wycisnąć nieco więcej , niż z całej reszty playerów bez postprocessingu reprezentujących bardzo zbliżony poziom.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z porównań wykonanych nam wyszło że :
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=43575
Zobacz też jak wygląda w porównaniu do innych :
011_P1190982.JPG

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=42014
 

Szenk

New member
kiki ----> Ten Pioneer faktycznie wygląda obiecująco, ale nieco przekracza zakładany przeze mnie pułap cenowy.

Zresztą, jak wyczytałem w podanym przez Ciebie wątku, żaden z omawianych tam playerów nie zachwycił testującego, jeśli chodzi o odtwarzanie dvd.

Może ten Samsung 2500 - wydaje się być ciekawą propozycją, tym bardziej, że - choć nie wiem, czy ma to znaczenie jeśli chodzi o jakość obrazu poszczególnych BR - player będzie podłączony do tv Samsunga 32a656.

PS. Aha, byłbym zapomniał. Chciałbym też, żeby grajek umożliwiał bezproblemowe przeglądanie/oglądanie jpegów HD - podejrzewam, że wszystkie modele mogą mieć tę funkcję, ale pewności nie mam, dlatego wolę zaznaczyć także i ten warunek :)
 

drago44

New member
Panasonic DMP-BD60 i będziesz zadowolony.....................chyba że nigdy nie będziesz zadowolony?
Do Piano Craft i 32" LCD nie ma co wymyślać.
 

Horhe Ortega

New member
Ja nie wiem co tam wyszło bo jestem Mr.White;) Jak wyszło przeciętnie w kwestii DVD to naturalne.Piano to sprzęt skromniejszy ale...słusznie dumny:p .W BD-P2500 analog audio jest dublowane przyzwoitym DAC-em AKM AK4396VF.To powinno wystarczyć Piano.A656 to też TV z podniesioną głową ale pożytek tylko taki że zadziała Anynet+.
 

Szenk

New member
adam6150 ---> Nie zrozumiałeś mnie chyba. Nie chodzi mi o to, żeby z DVD zrobić BR, tylko żebym - gdy kupię sobie odtwarzacz BR - mógł oglądać na nim filmy dvd (których mam bardzo dużo i których nie chcę się pozbywać) w jakości nie gorszej niż w odtwarzaczach dvd, a jak się da to i lepszej :)

Hmmm, a więc w grę jak na razie wchodzą Samsung BD-P2500 i albo Panasonic DMP-BD60.

Dobrze, że nie muszę kupować już-teraz, tylko mam jeszcze z miesiąc na zastanowienie :)
 

Fuentes

New member
Blu-ray

Witam,

Mam BD Pioneer'a 320 i również podsiadam sporą kolekcję filmów na DVD. Pionek odtwarza bez jakichkolwiek problemów firmy zapisane na nośniku DVD i robi to w sposób doskonały. Obraz poddany obróbce przez BD wygląda świetnie, czysto, można powiedzieć, że oglądanie znanych sobie pozycji jest bardzo przyjemne, filmy zyskują nową jakość i świeżość. Oczywiście nie jest to Blu-Ray ale i tak jest dobrze. Warunkiem jest tylko to żeby były to płyty oryginalne, a nie ripowane (czyli z DL 8GB zrobione 4,7GB) przynajmniej ja widzę różnice w jakości obrazu. Resumując polecam Pionka jest świetny zarówno jako odtwarzacz Blu-Ray jak i zwykłego DVD.

Pozdrawiam
 

adam6150

New member
Szenk napisał:
adam6150 ---> Nie zrozumiałeś mnie chyba. Nie chodzi mi o to, żeby z DVD zrobić BR, tylko żebym - gdy kupię sobie odtwarzacz BR - mógł oglądać na nim filmy dvd (których mam bardzo dużo i których nie chcę się pozbywać) w jakości nie gorszej niż w odtwarzaczach dvd, a jak się da to i lepszej :)

Hmmm, a więc w grę jak na razie wchodzą Samsung BD-P2500 i albo Panasonic DMP-BD60.

Dobrze, że nie muszę kupować już-teraz, tylko mam jeszcze z miesiąc na zastanowienie :)

Ja Cie świetnie rozumiem, przekonasz sie sam, filmy na Blu-rayu mają genialną jakość, nieporownywalną z DVD nawet po ups.. do 1080p. Wiem z doświadczenia. Jak raz zasmakujesz BD to potem ciężko wrócić do DVD choćby na chwile. Ja "odbudowałem " swoją kolekcję DVD na plikach mkv. Warto się zastanowić nad kupnem takiego BD, ktory potrafi przeczytać te pliki. Obok uzer panasa pisze ze łzami w oczach o sześćdziesiątce(DMP-BD60)
 
Do góry