Yamaha YAS-207 / JBL 3.1 Dylemat grajbelki

frakal14

New member
Hey,

posiadam obecnie Sony ht-ct 380. Poczulem, ze czas na zmiane, na pewno zalezy mi na glosnosci. Dotychczasowe 300 W mi nie wystarczaja i pragne wiekszego tupniecia przy tym bez spadkow jakosci. Pod lupe padly 2 modele wspomniane w tytole.

Czy uwazacie, ze przejscie z mojej belki na ktora kolwiek z nich ma w ogole jakis sens? Czy mocno to odczuje? A jesli tak to co bylo by lepszym wyborem?

Z gory dzieki za wszelkie odpowiedzi!
 

frakal14

New member
Dzieki za odpowiedz Black, aczkolwiek najbardziej mnie interesuje roznica miedzy tymi 3 belkami, najwazniejsze pytanei dalej pozostaje - czy przesiadka z ht-ct 380 ma sens, czy lepiej dozbierac kasy na sprzet z technologia atmos? Jesli JBL 3.1 jest lepszy od yamahy to tez fajnie bylo by sie dowiedziec dlaczego :p A przynajmniej zawsze zakladalem, zepo to jest te forum, aby ludzie mogli sie wymieniac swoja wiedza z milosci do sprzetu i technologii :)
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Atmos to już wg mnie przesada w soundbarze, a raczej zakup tylko dla znaczka, bo słuchałem w MM i się tego nie doszukałem w dźwięku :)
 

crush00

New member
Atmos to już wg mnie przesada w soundbarze, a raczej zakup tylko dla znaczka, bo słuchałem w MM i się tego nie doszukałem w dźwięku :)

Nie wiem, jak było zbudowane stanowisko odsłuchowe w MM, ale Dolby Atmos zakłada wykorzystanie głośników sufitowych (tak jest to zrealizowane w kinach) lub urządzenia (np. grajbelki) z przetwornikami skierowanymi do góry, z których głos odbija się od sufitu i trafia do nas od góry lub za naszymi plecami (po odbiciu od sufitu i ściany tylnej). Znając budowę wielu elektro marketów (wysokie wnętrza, często bez sufitów), zakładam że nie słyszałeś różnicy z Atmosa, bo dźwięk zamiast trafiać do Ciebie szedł w strop hali.
 
Do góry