Yamaha vs Pionieer

prosiaq

New member
Witam
zastanawiam sie nad zakupem jednego z dwóch amplitunerow Yamahy 659 lub Pionieera 916. Mialem poprzednio Yamahe 640 i bylem z niej bardzo zadowolony (czyste brzmienie stereo nie mowiac juz o kinie). Moze jednak lepiej zmienic marke;) Nie mialem mozliwosci odsluchania Pionieera wiec moze cos doradzicie. Mam zestawik glosnikow Tanoya.

Pozdrawiam
 

zeberko

New member
W wypadku, kiedy posiadałeś już poprawnego ampa i to coraz częściej chwalonej serii to przed zakupem Pioneera warto by dokładnie jego osłuchać.
W prasie nowa seria Yamahy jest pozytywnie postrzegana, więc tym bardziej warto przesłuchać te amplitunery.
Dla tej Yamahy odpowiednikiem jest moim zdaniem Pioneer 1016 choć to inaczej wygląda po modelach.
Niby liczy się tylko dźwięk ale czy tylko, bo obsługa, wizja czy wygląd.
A co z innymi firmami Marantz 5600 czy Denon 2106 ?
 

AVMANIAC

New member
prosiaq napisał:
Witam
zastanawiam sie nad zakupem jednego z dwóch amplitunerow Yamahy 659 lub Pionieera 916. Mialem poprzednio Yamahe 640 i bylem z niej bardzo zadowolony (czyste brzmienie stereo nie mowiac juz o kinie). Moze jednak lepiej zmienic marke;) Nie mialem mozliwosci odsluchania Pionieera wiec moze cos doradzicie. Mam zestawik glosnikow Tanoya.

Pozdrawiam

Moim typem jest Yamaha, szczególnie,że masz głośniki Tanoya :) Te lubią podbarwiac, a juz pionier to podbarwia do bólu /uszu/. jak zawsze pytanie brzmi: czy lubisz dzwięk żywy i ostry (pionier) czy spokojny i zrównoważony /psychicznie/ yamaha. Jako fan pierwszego powiem, że przesiadka na drugi jest bolesna, ale jak już 'zaskoczy' to wszystkie 'menelskie' sprzęty jadą przez okno:) Posłuchaj obu, najlepiej w domu /to dopiero pomoc, sam testowałem tak w domu, zanim przełączyłem głośniki już mi było obojętnie lol/
Forum jest cool, ale w kwestii doboru amlituner/głośniki nikt nie jest w stanie pomóc nikomu, zależy co lubisz po prostu, albo 'tak naprawdę' :)
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
A może nowe Onkyo SR-674 ?
Wypasiony to on jest ale nie słuchałem.
Słuchał ktoś ???
Ja z kolei waham sie między Yamahą a HK.
Najbardziej pasowałby mi HK wypasiony w HDMI ale póki co jeszcze takiego nie zrobili. Oczywiście nie mysle o tym modelu za 10 tysi.
Pozdro,
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Dzięki blackninja
Dla chętnych podam ceny z Hameryki (póki co):

HK 445 - 899$ HDMI: 2/1
HK 645 - 999$ HDMI 2/1
HK 745 - 1899$ HDMI 2/1, upskaler Faroudja do 1080i

Gdy będziesz miał już daj info. A jeszcze jak ceny zbliżone to dopiero !

Zobaczyłem w sklepie J&R Pionierka 1016 TXVK za jedyne 399$.
To jest dopiero okazja !!!
 
Do góry