yamaha rx-v683 problem z pcm 7.1

ravkal1

New member
Witam wszystkich. Jak w temacie mam problem z odtworzeniem dźwięku na ampli w formacie pcm 7.1. Amplituner zaniża mi sygnał podany z PS5 (pcm 7.1) do 5.1. Sygnał podawany z PS na pewno jest 7.1 (informacja na amplitunerze o sygnale wejściowym). Sprawdzałem już chyba wszystkie ustawienia tego amplitunerka i niestety nic nie pomaga. Może ktoś się orientuje w problemie? Będę wdzięczny za pomoc
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
ustawienia w menu konsoli masz takie:
- dzwiek-wyjscie audio-urzadzenie wyjsciowe HDMI - urzadzeni HDMI (wzmacniacz AV)-typ urzadzenia HDMI Wzmacniacz AV-liczba kanalow 7.1-format audio (priorytet) Linear PCM

sprawdz i daj znac, czy zadzialalo
pozdrowka
 

ravkal1

New member
Tak, wszystko dokładnie tak jak podałeś. Dźwięk z konsoli wychodzi w formacie PCM 7.1 ale z ampli wychodzi już 5.1
 

Attachments

  • IMG20210930181001.jpg
    IMG20210930181001.jpg
    924,2 KB · Wyś: 19

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
A te dwa nieaktywne kanały na zdjęciu (FPL, FPR) to nie są atmosfer? Jaką masz dokładnie konfigurację głośników?
 

ravkal1

New member
2 nieaktywne kanały to głośniki efektowe sufitowe. Myślałem, że będą aktywne przy dźwięku pcm 7.1
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    677,9 KB · Wyś: 18

bl4ck

Active member
Bez reklam
I z sufitu miały by ci grać efekty które mają być z tyłu za głową? bez sens.
Masz konfigurację***5.1.2 a nie 7.1.


Aby grały wszystkie musisz włączyć upmix Dolby Surround albo DTS:X neural.
Są to mixery które przeanalizują dźwięk i zmixują je według uznania kanały, często może być tez tak że mimo włączenia upmixów z tych sufitowych mało co poleci, wszystko zależy od ścieżki audio.
Takie upmixy można włączyć nawet dla sygnału stereo.
 
Ostatnia edycja:

ravkal1

New member
Pewnie masz rację. Sory, nie mam wielkiej wiedzy jeśli chodzi o systemy głośnikowe. W każdym razie dzięki za pomoc. Upmixów raczej nie będę stosował. Może kiedyś PS5 będzie bogatrzy o dźwięk Atmos. Jeśli chodzi o ścisłość to zupełnie teoretycznie, jakbym dołożył kolejne 2 głośniki efektowe tylne to powinno zagrać?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ale twój amplituner nie obsługuje tylu kanałów, jest 7 kanałowy.
Upmix DTS:X neural gra rewelacyjnie.
 

ravkal1

New member
Są jeszcze 2 wolne wyjścia na efektowe tylne. Ale pytałem tylko teoretycznie. Nie jestem tak nagrzany na te 7.1 z PS żeby ryć ściany i kable kłaść ;) Namówiłeś mnie na te DTS:X Neural, dziś po pracy sobie potestuje. Dzięki serdeczne za pomoc:)
 
Do góry