Yamaha RX-V659 pierwszy start

macdrg

New member
Wczoraj zakupiłem amplituner YAMAHA rx-v659, będzie ona podłączona jedynie do PC zarówno dla filmów jak i muzyki. W PC mam standardową zintegrowaną kartę muzyczną z S/PDIF, optykiem oraz wyjściami jack (standardowy in/out itd).

Problem polega na tym iż Yamaha w ogóle nie wykrywa głośników po podłączaniu czy to opt czy coaxial, na panelu pokazane są tylko prawy i lewy a graja prawy, lewy i center. Zmieniałem kable, zmieniałem tryby i nic, a działa na pewno ponieważ przy zakupie robiłem odsłuch i przy filmie z DVD wszystko działało ok.

Wiem też że karta działa bo przesiadłem się z Yamah'y rx-v457 gdzie przy filmie HD z PC ampli sam wykrywał film i zmieniał tryb oraz wejście np z chinch na S/PDIF

Używam programy PotPlayer o ile ma to znaczenie.


Ponadto wszytko chce aby grało w 5.1 na film a w 2ch Stereo na muzykę (do 5.1 mam monitor set od Magnata, a do stereo duże Eltaxy symphony 14.3), może radzicie zmianę karty dźwiękowej ? Ponadto myślę sprzedać Eltaxy i zamienić je na coś mniejszego bo pokój mam 20m2.


Aha i ostatnie pytanie, do ampli nie posiadam pilota, orientuję się ktoś moze czy mogę dokupić zwykły uniwersalny żeby tylko wejść do menu bo z tego co wyczytałem do tego tunera bez pilota nie da się wejść do standardowego menu ?


Bardzo, bardzo z gry dziękuje za odpowiedzi
 
Do góry