Yamaha RX-A3060 vs Marantz SR-7011

porscheee

New member
Witam po dlozszej przerwie . Jak juz napisalem w swoim poprzednim watku sprzedalem kolejny swoj amplituner i szukam nastepcy . Ograniczam sie tylko do 2 powyzszych modeli . Yamah juz kilka mialem w zyciu z jednych bardziej zadowolony z innych mniej . Nigdy nie bylem posiadaczem marantz . Jest mi calkiem obcy .

Czy te modele mozna ze soba porownywac czy jednak 7011 bardziej do mojej poprzedniej aventage serii 2000 , a3060 przewyzsza cena marantza wiec wskazuje na inna polke ale czy tak jest w rzeczywistosci ?
Czy marantz ma rowniez w pamieci tak duzo trybow kinowych muzycznych itd - dsp ?
Nie ukrywam ze marantz kiedys nie podobal mi sie wizualnie , dzis wrecz przeciwnie , yamaha jakos zaczyna mi wygladac jak zabawka albo poprostu mnie znudzila - zamierzam tez zminic kolor z czarnego :)
Glownie uwywam ampitunera do TV i filmow , ale tez koncerty , muza glownie z spotify itp .
Kazda uwaga mile widziana . Kolumny poki co pozostaja te same czyli Dali Ikon 6 mkII , ale nie wykluczam zmiany na Dali opticon a moze nawet B&W CM . Co polecaci do tych dwoch z glosnikow .
Yamaha ma tez wieksza moc ...
Jak sprawuje sie marantz puszczajac dzwiek z ipad czy iphone , yamaha dzialala swietnie tzn bez zaciec naprawde dobra komunikacja .
Zapraszam do dyskusji .
Prosze nie pisac najlepiej sam odsuchaj , odpowiedz brzmi nie mam takiej mozliwosci . Sprzet musze zamowic w slepo , nie jest to dla mnie problemem bo i tak czestow zminiam wiec zawsze mozna odsprzedac szybciej , ale lepiej zawsze posluchac opini modrzejszych po co wywarzac otwarte drzwi :)
Wlasnie doczytalem ze rx-a3060 zostala amplitunerem roku 2016-17 w swojej klasie ale nie dodali do porownaia marantza ;(
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Odpowiem tylko ze strony teoretycznej (zaczytane wiadomosci)

Marantz ma duzy plus bo ma system Auro 3D, wiec mialbys jakas nowa "ciekawostke" do przetestowania, a yamaha tego chyba nie ma.

Wiec skoro miales juz kilka yamah, to moze skusi cie Auro.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
W przypadku DSP, to właśnie Yamahy słynęły z mnogości ich funkcji. Na tym polu inni zdecydowanie odstają. Co do Auro, o którym pisał Kolega @lolo2, to jest to as w rękawie Marantzów i Denonów. Ale, jeśli kogoś to nie interesuje, to nie będzie to żadnym argumentem. ;)
 
R

Repugnant.

Guest
nie wiem czy sporo osob tak robi zazwyczaj wszyscy mowia ze to niezbyt dobre polaczenie ale mi pasuje i to sie liczy.a czemu yamaha hmmm wyglad ktory bardzo mi pasuje rozwiazania techniczne spora moc
 

porscheee

New member
z jakimi glosnikami polaczylibyscie tego marantza , na decyzje co do amplitunera dalem sobie miesiac , ale coraz bardziej zastanawiam sie z czym to najlepij zagra , poki sa sa dali ikon ale mysle o czyms lepszym , moze monitor audio do marantza ?
 
Do góry