Yamaha Pianocraft e730, a DD z TV

bkdi

New member
Witam!

Zastanawiam się nad kupnem Yamaha Pianocraft e730, jednak męczy mnie jedna sprawa. Chciałbym wiedzieć, czy w jakiś sposób mogę doprowadzić do tego zestawu dźwięk z dekodera (dekoder ma odpowiednie wyjścia cyfrowe) od tv w sposób cyfrowy.

Generalnie zastanawiam się, czy jak telewizja zacznie nadawć w większej ilości programy z dźwiękiem zakodowanym w systemie DD to czy będe mógł w jakiś sposób przesłać ten dźwięk do Yamahy tak aby skorzystać z Subwoofera?
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Niestety 730-ka ma tylko wyjście optyczne, nie ma wejścia, bo i po co skoro i tak ma system dźwięku stereo. Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie w momencie kiedy chcesz mieć dźwięk z dekodera i z TV na Pianocrafcie będzie podpięcie dekodera do TV, a TV do Pianocrafta analogowo, bo to jest jedyne wejście. Obraz z Piano oczywiście HDMI. DD niestety nie osiągniesz nigdy na systemie stereo, natomiast subwoofer jak najbardziej można podpiąć i będzie on działał, ale nie mylić tego z DD lub innym wielokanałowym systemem dźwięku.
 
Ostatnia edycja:

bkdi

New member
Tak wiem DD nie będe miał bo to jest co najwyżej zestaw do 2.1, ale jak będą nadawać program w DD to wtedy mógłbym uruchomić dwa przednie + subwoofer, a jeżeli podepnę dźwięk analogowo to podepnę tylko sygnał do lewego i prawego głośnika, a czym dostarcze sygnał do subwoofera, jak tam są tylko 2 gniazda wejściowe do przednich głośników?
 
Ostatnia edycja:
Do góry