Yamaha PianoCraft 730

majk!

New member
Lowell napisz coś więcej o swojej E730. Też się zastanawiam nad jej zakupem do małego pokoju ok 11m2. Jak spisują się głośniki? Czy jakość mp3 jest zadowalająca? Dlaczego wybrałeś E730 a nie np E810? Czy porównywałeś je na żywo? Pozdrowienia
 

Lowell

New member
Tak jak pisałem wcześniej - pomieszczenie ponad 20m2, głośniki co do jakości dźwięku to rewelacja, co do mocy: max to 100, ja słucham standardowo w okolicach 50, filmy w DTS oraz kiedy chcę posłuchać naprawdę głośno to 70, także trochę zapasu jeszcze jest, ale niewiele. Do pokoju 11m będzie na 100% ok.

Jakość mp3 - dla mnie jest baaardzo ok. Robiłem testy porównawcze tej samej płyty mp3 320 vs. CD Audio i różnicy nie słyszę. Nie wybrałem 810 ponieważ nie ma HDMI, a dodatkowe wejścia nie są mi potrzebne, nie porównywałem ich na żywo.

PS Ciekawa sprawa - ten sprzęt naprawdę odtwarza DivX z USB :)

PS2 Tak ogólnie - szukałem sprzętu "do wszystkiego": ma przyzwoicie odtwarzać muzykę i DVD biorąc pod uwagę ograniczenie przestrzenne mojego mieszkania, mieć radio, robić za głośniki od telewizora oraz koniecznie obsługiwać MP3 oraz DivX. PC 730 wszystkie te warunki spełnia i nie widzę dla niego lepszej alternatywy na rynku.

Lowell
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

majk!

New member
A czy nie brakuje basu? Szczególnie przy oglądaniu filmów?

EDIT: Jest na rynku alternatywa, którą biorę pod uwagę, ale nie wiem gdzie można tego posłuchać. Chodzi mi o TEAC DR-H300 sprzedawany w zestawie z kolumnami Quadral Quintas 200. W Polsce ciężko znaleźć opinie na jego temat, za to za granicą zbiera świetne. Niestety cena to minus bo już przekracza 2K.
 
Ostatnia edycja:

Lowell

New member
Mi nie brakuje, ale to też zależy czego oczekujesz. Do tej pory oglądałem filmy z laptopa połączonego do tv kablem EURO, a dźwięk szedł na głośniki Creative 2.1 (jakiś prosty zestaw, płaciłem za niego 5 lat temu 100zł :) ), i tam subwoofer ma taką moc, że podkręcony na maxa przesuwa meble. Jeśli oczekujesz, że jak na filmie widać wybuch to z głośnika słychać takie pierdol... że podskakuje telewizor, to rzeczywiście kolumny PC Ci nie wystarczą.

No i - jesli ten TAEC kosztuje ponad 2000 to za tyle masz juz PC730 (na przykład w kezard.com.pl) i dodatkowo subwoofer.

PS Teraz może jeszcze o wadach sprzętu które do tej pory zaobserwowałem:

- mp3 NIE DA SIĘ (a nie, że jest to trudne) obsługiwać bez TV, ponieważ po załączeniu USB odtwarza z automatu pierwszy katalog, i po skończeniu nie przechodzi do następnego
- nie odtwarza mp3 nagranych na płycie CD (ale to jeszcze potwierdzę, póki co sprawdzone na jednej płycie)
- wysunięcie tacki podowuje przejście do trybu DVD (w sensie - jak słucham radia albo oglądam TV, to muszę przestać to robić, jeśli chcę wyciągnąć płytę DVD/CD)
- baaaardzo dłuuuugo trwa przełączanie się pomiędzy trybami, nawet przy włączeniu AUX trzeba odczekać około 5-10 sekund, żeby usłyszeć dźwięk
- divxy są odtwarzane z USB, ale brak jest wtedy dostępu do opcji audio/video (defaultowo przy USB nie da się w ogóle uruchomić tego menu)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sebol81

New member
Lowell... Czy faktycznie ten sprzęt nie odtwarza utworków mp3 nagranych na CD? Rozumiem, że przy mp3 z USB - gdzie wszystkie znajdują się tylko w jednym katalogu lub bez katalogu - idzie normalnie odtwarzać utworki?
 

Szlachtus

Member
Witam serdecznie :) Jestem bardzo chętny na zakup tego modelu Pianocraft, ponieważ mam już dość męczenia moich oryginalnych płyt CD/DVD-A w napędzie komputera, nie dość że często się zacinają to w dodatku (co nie jest niczym nowym) napęd pracuje tak głośno że nie da się tego słuchać. Co do jakości odtwarzanej muzyki, (+ nowe lepsze kable głośnikowe niż te w zestawie) po waszych wypowiedziach nie mam wątpliwości że sprzęt ten na pewno będzie bardzo trafionym zakupem. Nie zależy mi wcale aż tak na mp3 i innych ustrojstwach, ważne aby porządnie odtwarzał płyty z muzyką na CD, DVD, DVD-A i będzie super :) W sumie wszystko zostało na forum powiedziane, interesuje mnie natomiast jedna kwestia, głośność napędu, jak to wygląda w praktyce? Gdzieś na jednym forum czytałem że napęd przy odtwarzaniu jest tak głośny że bardzo to przeszkadza przy bardziej wyciszonych fragmentach muzyki. Czy to prawda? Czy po prostu trafiłem na osobę która jest przeciwna tej wieży? :D A właśnie, dodam że do tej pory użytkowałem przez wiele lat mini wieżę Technics SC-HD55. Usłyszę tak na prawdę różnicę między tymi dwoma zestawami? Czekam na pomoc panowie :)
 

killpit

New member
Witam polecam jeszcze odsłuchać nową wieżyczkę Onkyo CS-645 gra naprawdę rewelacyjnie i przede wszystkim nie tak męcząco jak Yamahy głośniki.Co do teaca to inna bajka świetny sprzęt lecz trochę droższy i koniecznie inne głośniki niż quintasy 200.Ja odsłuchiwałem na Klipschach RB-61 REWELKA lecz cena spora :(
 
D

Deleted member 141725

Guest
Teac faktycznie fajnie gra - lecz cena duża.. Co do tego modelu Yamahy, do małego pomieszczenia świetny. Lepiej posłuchaj jednak przed, bo wszystko zależy jaki dźwięk lubisz i co słuchasz. Onkyo też godny uwagi - tylko dla mnie mini Yamahy gra przyjemniej, a Onkyo trochę męczy. Killpit z kolei preferuje Onkyo i wcale nie znaczy, że któryś z nas nie ma racji - po prostu inny dźwięk się podoba każdej osobie. posłuchaj.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
HK tez ma fajny system w swojej ofercie, wykonanie głośników przewyższa innych producentów.

m6020.jpg
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 141725

Guest
nawet baardzo fajny, tylko cenowo w porównaniu do Pianocrafta 730 sporo wyższa.
 

bkdi

New member
PS Teraz może jeszcze o wadach sprzętu które do tej pory zaobserwowałem:

- mp3 NIE DA SIĘ (a nie, że jest to trudne) obsługiwać bez TV, ponieważ po załączeniu USB odtwarza z automatu pierwszy katalog, i po skończeniu nie przechodzi do następnego
- divxy są odtwarzane z USB, ale brak jest wtedy dostępu do opcji audio/video (defaultowo przy USB nie da się w ogóle uruchomić tego menu)


Witam!
Zastanawiam się nad kupnem tej Yamahy, jednak chciałbym sobie jeszcze wyjaśnić niektóre sprawy:
1. Rozumiem, że Yamaha nie udostępnia poruszania się między folderami na pendrivie. Czy taka możliwość jest po przyłączeniu TV do Yamahy czy w ogóle nie ma możliwości poruszania się po folderach na pendrivie?
2. Nie rozumiem co oznacza brak dostępu do opcji audio/video, co daje dostęp do tych opcji?
3. Do jakiego formatu plików musi być sformatowany pendrive? Yamaha obsługuje NTFS?
4. Jak się ma sprawa z napisami do filmów, skoro nie czyta plików txt?
 
Do góry