Yamaha BD-S 473 klopoty z napisami i settings...

Sk_uter

New member
Bez reklam
wchodisz w media info, wczytujesz film, u gory klikasz widok->text, nastepnie zaznacz wszsystko co program pokazal i skopiuj, wejdz na strone wklej.org tam wklej to co program CI pokazal i podesli tutaj ten wygenerowany link
 

KrisGdynia

New member
Ok proszę:
Wklejka #913281
Wklejka #913282
Wklejka #913283
tych nie widzi tzn leci głos ale obrazu nie ma, zdarzyło mi się że było podobnie z wmv ale nie pamiętam tytułu też był głos a nie było obrazu, o divix już pisałem wyświetla format not supported.No i zobaczył napisy na dysku ntfs :)
Nie widzi też paru innych mkv ale chyba nie ma potzeby ich tu wszystkich wkleić??
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
widze, ze wszystkie maja H5.1 wiec pewnie tutaj problem tkwi, zmien na 4.1 i sprobuj odpalic

jeszcze widze, ze duzo klatek ma, to tez moze byc przyczyna, daj jakis film co chodzi normalnie to bedzie mi latwiej stwierdzic co ma wine.

PS masz najnowszy soft?
 
Ostatnia edycja:

Sk_uter

New member
Bez reklam
sciagnij program tsmuxer wczytaj plik, kliknij na x264 nastepnie zaznacz change level i tam wybierz 4.1, nastepnie zaznacz m2ts muxing i na dole kliknij start muxing, utworzy sie nowy plik m2ts i ten sporbuj odtworzyc.
 

zielenszy

New member
Rozwiązanie:

Sprawdziłem wszystkie formaty i kodowania sam.
Ta informacja może wam się przydać - Yamaha BD-S473 najlepiej obsługuje napisy w formacie .TXT z kodowaniem ANSI.
Do konwersji z .SRT wystarczy Windowsowy Notatnik
1. Wchodzimy Panel sterowania/Wygląd i personalizacja/Opcje folderów, wybieramy zakładkę "Widok" i odznaczamy ptaszka "Ukryj rozszerzenia znanych typów plików"
2. W interesującym nas pliku z napisami .SRT zmieniamy rozszerzenie na .TXT
3. Klikamy prawym przyciskiem na plik i otwieramy za pomocą notatnika.
4. Nie zmieniamy nic w treści i klikamy: Plik/Zapisz jako: pilnujemy żeby był to plik tekstowy z rozszerzeniem .TXT, następnie w opcjach poniżej wybieramy kodowanie ANSI.
5. Klikamy zapisz i gotowe
Są wyświetlane polskie znaki.

W przypadku kiedy mamy plik .TXT a odtwarzacz go nie czyta wykonujemy kroki 3 do 5.

Wypróbujcie to kodowanie na innych odtwarzaczach zajmuje to parę sekund.
Jeżeli macie jakieś ciekawe porady lub uwagi możecie pisać na p4wel.nowicki@gmail.com

Pozdrawiam.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
ja akurat zapisuje jako SRT tylko wlasnie z kodowaniem ANSI i zawsze napisy dzialaja, a filmy najlepiej przerobic na m2ts, bo przy mkv jak przewijam to napisy potrafia zniknac (tzn czesc literek w zdaniach)
 

zielenszy

New member
A jak masz Napi Project to możesz mu poustawiać w opcjach w jakim formacie i z jakim kodowaniem ma Ci zasysać napisy do filmu...
 
Do góry