Xtreamer Sidewinder 2 vs Ferguson ARIVA HDPlayer 310

klio

New member
Xtreamer Sidewinder 2 vs Ferguson ARIVA HDPlayer 310 co wybrac

witam

zastanawiam się nad kupnem jakiegoś odtwarzacza HDD i na celowniku mam Xtreamer Sidewinder 2 i Ferguson ARIVA HDPlayer 310 tylko mam dylemat który wybrać
a może w coś innego polecacie w podobnej cenie
 
Ostatnia edycja:

kurkur

New member
Witam. Ja osobiscie miałem długo xtreamera i po kilku aktualizacjach byłem z niego bardzo zadowolony ale niepotrzebnie się napaliłem na sidewinder 2 (jedynke sprzedałem) ,teraz żałuje,bo to straszny muł a wifi porażka ,z moim routerem z kablowki (cisco) to nawet nie mam szans go odpalic bo sie momentalnie zwiesza ,nie umiem też za "CHINY LUDOWE" zablokować folderów na dysku przed dzieckiem. Mam go od miesiąca i licze że może jakas aktualizacja pomoże ,bo w necie malutko jest wątkow o sidewinder2. Jedynka byla całkiem fajna ale skusiłem się na obsługę dużych dyskow i menu w kopiach BR,, ale może inni się wypowiedzą ? może mam jakiś uszkodzony egzemplaż..?
 

Lazior

New member
Na ta chwile odradzam Xtreamer Sidewinder 2, jednym slowem porazka. Moze po aktualizacjach za jakies 6 miesiecy cos z tego bedzie. Zawiesza sie, tnie filmy, ten sam film puszczony na Xtreamer Sidewinder 1 chodzi bez zajakniecia. Wielki minus DTS-HD puszcza do STEREO. Jedynka bez problemu radzi sobie z DTS-HD do DTS. Problem z napisami za kazdym razem trzeba wlaczac (nie wykrywa napisow przy filmie) i ustawiac od nowa. Wifi tragedia, lepsze w telefonach :) Menu BR odpala, ale nie wszystkie na 10 tylko 2 ruszyly z MENU. Lan 1Gbit, nie widac ruznicy miedzy Sidewinder 1 a Sidewinder 2 przy kopiowaniu plikow po lanie przez FTP na dysk, tak ze tragedia. Polecam starsza wersje Xtreamer Sidewinder lub Novatron NTR83D.
 
Ostatnia edycja:

zen44ek

Member
Też się wypowiem na ten temat. Kupiłem Xtreamera 2 tygodnie temu i po testach postanowiłem go oddać. Mam wd gen2 , który czyta wiecej niż ten Xtreamer. Np. muzyka w dts nie była obsługiwana. Film True Bluray sciągnięty z internetu również nie. Odtwarzacz się zawieszał, wolno chodził. Z internetem akurat nie miałem problemu.
Najwiekszą tragedia, która już go praktycznie odrzuciła na wstępie to pilot, króty działał praktycznie tylko wtedy gdy był skierowany bezpośrednio na playera. Odtwarzacz mam ulokowany za plecami, przodem do ekranu projekcyjnego. WD bez problemu sobie radzi z tym jak pilotem kieruję w ekran a Sidewinder niestety tego nie robił. Nie wiem może tak było tylko w moim przypadku.

Nie wiem czy nie lepiej kupić Dune.
Mam przy okazji takie pytanie, czy mogę obsługiwac Dune tylko za pomocą wyświetlacza, bez konieczności włączania TV?
 

bercik07

New member
zalezy o jaki dune pytasz (obstawiam, ze smart d1). Jezeli o niego chodzi to po aktualizacji (juz nie pamietam ktorej) istnieje taka mozliwosc.
 

zen44ek

Member
Tak, dokładnie ten model dune miałem na myśli. Pytam dlatego, że odtwarzacz jest podłączony do projektora a czasami jak chcę sobie posłuchać samej muzyki to nie chce mi się włączać projektora za każdym razem.
Tak ogólnie to co myślicie o tym Dune D1? Przymierzam się do jego zakupu jednak nie chcę zeby było z nim tak samo jak właśnie z Sidewinder 2, który został zwrócony.
 

bercik07

New member
moj test na kompatybilnosc z roznymi plikami mozesz sprawdzic pare tematow wyzej (ranking playerow) sam kupilem go tylko z mysla o odtwarzaniu mkv i bd (rmvb i inne wymysly mnie nie interesuja) - i w tym przypadku spisuje sie znakomicie. Jezeli chodzi o stabilnosc pracy to nie mam zadnych zastrzezen, uzywam go od miesiaca i ani razu sie nie zawiesil. Menu z obrazu BD odtwarza bez problemu (testowalem tylko na avatarze). Co do sterowania playerem bez wlaczonego tv to hmmm... wiadomo, ze wyswietlacz ma ograniczona ilosc wyswietlanych znakow, jezeli wiec masz mp3 ktore poczatkowe nazwy maja identyczne to bedziesz musial chwile poczekac az reszta tekstu sie przesunie.
 

redlum

New member
Bez reklam
Pilot w dune dziala nie najlepiej - tzn jest ergonomiczny ale niestety musisz kierowac nim bezposrednio w playera

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

zen44ek

Member
Bardzo dziwne z tymi pilotami. Nawet stare telewizory i magnetowidy miały piloty które dobrze odbijały.
Czyli rozumiem ze bez problemu mogę sterować odtwarzaczem bez włączonego tv. Przetestuje go w weekend w jakims sklepie i zobacze co i jak, troche szkoda z tym pilotem bo to jednak jest wygodne jak celuję w ekran.
 

kurkur

New member
Czy może ktoś potwierdzić że Sidewinder 2 zamula się strasznie po kopiowaniu plików przez usb ? Bo nie wiem czy ja mam taki trefny egzemplarz czy to norma?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy może ktoś potwierdzić że Sidewinder 2 zamula się strasznie po kopiowaniu plików przez usb ?

Więcej konkretów: czy z jednego nośnika na USB do drugiego w obrębie odtwarzacza, czy też z komputera na nośnik podłączony przez USB, czy też z komputera przez USB na dysk wewnętrzny jako slave...
 

kurkur

New member
konkretnie: np z PENA lub HDD PRZENOSNEGO przez usb w xtreamerze na jego dysk wewnetrzny,po skopiowaniu filmu nastepne operacje to już porażka ,czekanie kilka,kilkanascie sekund na komende z pilota ,bardziej opłaca sie mi go zrestartować.Myslałem ze nowe oprogramowanie z listopada coś w tym zmieni ale nic! Nie wiem jak to dziadostwo odesłac do sklepu żeby nie wrócioło takie samo,no chyba że wszyscy użytkownicy tak mają.Może to wina hdd samsunga w srodku,nówki 1TB 8mb bufor? Planuje zakup przenosnego 2.5 cala dysku to podmienie hdd,ale na razie nie wiem co z tym począć
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
W obrębie playera nie spodziewajmy się jakichś gigantycznych prędkości transferów - to nie komputer, w którym mamy po 4, 8 GB lub więcej RAM, a przepustowości magistrali są wieeeeeelokrotnie wyższe niż w odtwarzaczu. Operacja kopiowania większych plików w niektórych playerach powoduje później zjawisko spowolnienia działania podstawowych funkcji, bowiem w busy boxie, który jest podstawowym systemem operacyjnym, nie jest czyszczona pamięć RAM. To oczywiście programistyczna niedoróbka, bo po zakończeniu kopiowania powinna być wysyłana komenda memory clear...

Również po sieci nie spodziewajmy się wybitnych transferów, bo player to nie komputer i nawet gdy mamy sprzęt z gigabitowym lanem, takiż router i kartę w komputerze, to 15 MB/sek fizycznego transferu jest świetnym wynikiem.

Jeżeli już bawię się w kopiowanie na wewnętrzne dyski, to podłączam playery jako slave do komputera kablem USB i odbywa się to z maksymalną prędkością. Ale najlepiej jest używać przenośne dyski.
 
Do góry