Xiaomi Mi Box 4S Pro

Forest89

Active member
Bez reklam
Xiaomi wypuściło nową wersję najpopularniejszej przystawki Android TV - Mi Box 4S Pro.


Dane techniczne:

Procesor: Amlogic S905X
Pamięć RAM: 2GB
Pamięć wbudowana: 16Gb
HDMI: 2.1
Bluetooth: 4.3
Obsługa wideo: 8K

Cena: 399 juanów, czyli ok 230 zł netto jak podają internety.


mi-box-4s-pro.jpg



Osobiście jestem ciekawy nowego pudełeczka Xiaomi. Cena w Polsce pewnie będzie w granicach 350-400 zł na początku, ale kto powiedział, żeby kupować w PL ;) Szkoda, że nie dodali złącza optycznego, byłbym spełniony, dlatego nie wyrzucam zhańbionego Fergusona FBOX bo on nadal jako odtwarzacz tłuściutkich 4K radzi sobie świetnie. Gorzej z innymi usługami i apkami.
 

radioaktywny

New member
Obsługa wideo: 8K - pewnie filmów czarno białych.
Ten procek ledwie radzi sobie z 4k, a co dopiero z 8k :(

Skąd masz informacje o zastosowaniu Amlogic S905X?

Pozdr.
R.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Wyszedł biały Mi Box 4S ale jedyna różnica jest taka.... że jest biały. Ten ma dopisek PRO ale sprzętowo taki sam. Ciekawe. Żeby się nie okazało, że różni się tylko dopiskiem.

EDIIT:
To chyba jakiś fake. Nie ma BT 4.3. Po 4.2 wskoczył 5.0.
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
Dane techniczne z internetów. Może się okazać, że jest inny. Zmiany jakieś są. Główna zmiana to więcej pamięci wbudowanej, zastosowany hdmi 2.1 i chyba inny procek skoro ma obsługiwać 8K.

Wysłane z HTC U12+ [Tapatalka]
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Sęk w tym, że procesor i pamięć RAM jest dokładnie taki sam. Zwiększenie pamięci stałej z 8 do 16GB oczywiście jest na plus ale nie ma to żadnego wpływu na zwieszenie szybkości działania urządzenia nawet w najmniejszym stopniu.
Co ciekawe, Amlogic S905X nie obsługuje ani 8k ani HDMI 2.0 ani tym bardziej nieistniejącego (przynajmniej oficjalnie) BT 4.3, dlatego albo jest to fake news albo ten nowy BOX jest na zupełnie innym SoC.
No i tak logicznie myśląc, Amlogic S905X to bardzo słaby procek. Mi BOX S ledwo na nim działa (w testach zajmuje ostatnie miejsca). Jak niby miał by teraz nagle przeliczać 8k???
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
W sumie nie ma żadnego info w internecie co do zastosowanego procesora. Raz mówi się o Amlogic S905X a raz S905X2. Czasem mówi się tylko procesor z Mali-450... Chyba musimy poczekać na pewniejsze informacje.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
S905X2 ma już HDMI 2.1 ale obsługuje max 4K. Musi to więc być jeszcze inny SoC. Dopiero najnowszy high-endowy Amlogic S908X to potrafi ale on dopiero miał premierę i zapewne jest dedykowany do dużo droższych urządzeń.
 
Ostatnia edycja:
Do góry