XH9096 czy warto kupić w dużym rozmiarze?

mitny

New member
Witam,
Obecnie posiadam starego 8 letniego Samsunga 55 cali i zastanawiam się nad kupnem większego TV w rozmiarze 75 cali.
W salonie siedzę najczęściej 5m od TV ale też czasami w większym gronie część osób sieci 2.5m od TV. Sam salon mocno nasłoneczniony i raczej nigdy nie oglądam TV w całkowitej ciemności.

Na ty oglądana jest naziemna TV (wiadomo jaką ma jakość), XBOX (Full HD), Netflix, HBO to też raczej nie więcej niż Full HD z racji obecnego łącza internetowego (LTE bez limitu) które daje radę przy tej rozdzielczości ale 4K już nie pociągnie. Kodi również raczej nie więcej niż Full HD. Światłowód być może będę miał za 2-3 lata ale do tego czasu muszę z tym żyć.

Odnośnie modelu to najbardziej pasuje 75XHXH9096 ponieważ cena 75XH95 jest poza moim budżetem a OLEDy raczej odpadają ponieważ TV dużo używają dzieci i zdarza się, że na TV wyświetla statyczny ekran przez kilkanaście godzin bo zapomną wyłączyć konsolę.
Zależy mi też na Androidzie z powodu Kodi itp.

I teraz to co mnie martwi to jakość obrazu przy słabym sygnale. TV będzie musiał prawie każdy materiał skalować do 4K a wielkość ekranu 75 cali może uwydatniać wady przeskalowanego obrazu.
Proszę o waszą opinię czy mimo wszystko warto wymieniać TV czy może raczej poczekać jeszcze 1-2 lata (a wymieniać starego 55 cali na nowy 55 cali nie zamierzam).
 

Petru23

Banned
Przy tym rozmiarze może być problem z odbiciami jeśli słońce będzie padać bezpośrednio na matryce. Mniejszy to mniejsza powierzchnia dla refleksów.

Jeśli chodzi o skalowanie to jest bardzo dobre, chyba najlepsze jakie miałem. Ostrość lepsza niż na Xh95, ogólnie telewizję lepiej ogląda się na xh90. Słaby sygnał wygląda bdb ma tym tv. Samsungi, lg. Panasonic nie ma co startować do sony w tej kwestii

Sprawdziłem "kilka" tv i xh90 wypada najlepiej w ogólnym rozrachunku.

E me masz teraz promocje na dwie raty gratis + głośnik BT lub słuchawki. Jak spłaca Ci te dwie raty to potem jednym przelewem zamykasz kredyt inrv wychodzi taniej.
Ja miałem dwa xh90, zostawiłem sobie Xh95 ale dziś wracam po mój oddany wczoraj egz.
 

mitny

New member
Dzięki za rady.
Wczoraj kupiłem i jestem bardzo zadowolony 😊
Jedyny problem jaki mam to podłączenie TV pod Google Home w telefonie. Telefon nie widzi wybudowanego Chromecasta. Zrobiłem aktualizacje systemu i aplikacji i nadal nic. Czy ktoś z was wie co zrobić by się połączyć?
 

Michu30

New member
Bierz także pod uwagę, że w większych rozmiarach np 75 cali może być bardziej widoczny efekt DSE, na moim 55 calowym xh90 tego nie widać ale na większym już może być, a to wszystko przez małą liczbę stref wygaszania jest ich tylko 32.
 

Petru23

Banned
Wejdź w tryb profesjonalny i zobacz wtedy.

Access pro mode by entering "i+ -> mute -> vol+ -> home" on the remote and it'll restart and then access the menu for pro mode
 

mitny

New member
Dzięki za rady - poradziłem sobie.
Dla tych którzy mieli by podobny problem info co zrobiłem.
1 Wchodzę w tryb profesjonalny - z pilota po kolei przyciski i+ -> mute -> vol+ -> home. Nastąpi restart i TV będzie w trybie profesjonalnym.
2. Wchodzę w Ustawienia -> Ustawienia sieci -> Konfiguracja sieci domowej -> Kontrola IP
3. Tu zaznaczone jest Normalny a ja wybieram Brak (bez trybu profesjonalnego nie ma dostępnej tej opcji).
4. Dodatkowo wszedłem w Aplikacje -> Aplikacje systemowe
5. Odnalazłem Android System WebView i odinstalowałem aktualizacje
6. Odnalazłem Chromecast built-in i odinstalowałem aktualizacje
7. Wyszedłem z tych aplikacji i wykonałem aktualizację wszystkich aplikacji łącznie z tymi 2 które przed momentem odinstalowałem
8. Wyłączyłem tryb profesjonalny z menu

Generalnie być może odinstalowanie aktualizacji nie jest potrzebne ale mi bez tego nie zadziałało natomiast po tych czynnościach wszystko śmiga.
 

mitny

New member
Pytanie jak wygląda sprawa bad pixeli u was? Ja znalazłem 1 na środku ekranu powiedzmy że na wysokości około 12% wysokości od góry. Jest totalnie martwy - wszystkie 3 kolory nie świecą. Nie jest uciążliwy gdyż nie jestem w stanie go dojrzeć na żadnym kolorze gdy jestem dalej niż 2m od TV a kanapę mam znacznie dalej.
Raczej nie chciałbym oddawać tego TV gdyś wydaje mi się, że poza tym pixelem trafił mi się naprawdę fajny egzemplarz. Bardzo równomiernie podświetlona (poza rogami które standardowo są trochę ciemniejsze). DSE jak dla mnie prawie niewidoczne a przynajmniej nie przeszkadza. Strefy faktycznie widać ale głównie jak lecą białe napisy na czarnym tle.
Jak na razie jedynie w 3 odcinku Wiedźmina od około 3min widziałem dziwne plamy czerni których na wprost nie widać za bardzo ale jak akurat przechodziłem i patrzałem pod dużym kątem to aż nie wierzyłem co tam się dzieje z obrazem.
 

Petru23

Banned
Z tymi plamami to tak wygląda właśnie czerń na słabej jakości materiale (Wiesiek wypas nie jest). Każdy tv tak ma w większym lub mniejszym stopniu.
Co do pixela, to ja bym oddawał. Jest jeden to będą kolejne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie znam takiego przełożenia jest jeden to będą inne...

Na podstawie 3 min jednego filmu - chcesz oceniać telewizor?
A przecież może to być inny równie dobrze wybór treści producenta, operatora itp...
 

mitny

New member
Ja zastanawiam się nad oddaniem z powodu czerni w Wiedźminie tylko z powodu 1 bad pixela.
Oglądam różne materiały od piątku i zwróciłem uwagę na to, że w tym fragmencie czerń była straszna i nie spodziewam się, że w innym modelu będzie znacznie lepiej. W wielu innych materiałach jest jak dla mnie rewelacyjnie.
Wczoraj oglądałem Głębia strachu w wysokiej jakości i na tym TV robi wrażenie gdyż jest tam bardzo ciemno a jednocześnie pojedyncze snopy świateł świecą bardzo mocno. W porównaniu do starego TV to zupełnie inne wrażenia.
 
Do góry