Xh85 ...

giggy

New member
Witam,

Od dłuższego czasu mocno się zastanawiam i mam nie lada dylemat (pewnie jak większość forumowiczów) co wybrać ... ? Po przeczytaniu milionów postów, testów i opinii mój wybór zawęził się do 2 marek: Sony i Philips.

Telewizor będzie używany w sypialni i tylko wieczorami lub nocą (90%), nie potrzebuję dekoderów cyfrowych czy tv naziemnej. Tylko Netflix i HBO Go lub inne platformy streamingowe ew YouTube ...

Musiałem zawęzić poszukiwania gabarytowo i finansowo tak więc chcę pozostać przy max 50" w ok 3 tys zł....

Moje typy:

No 1. 49XH85

lub tańsza alternatywa: Philips 50PUS8535 ... z ambilight ;-) __> (W salonie mam OLEDa 804 i wieczorami robi robotę)

Szanowni użytkownicy doradźcie w którą stronę byście poszli ... a może jakieś inne pomysły ?

Kusi mnie 49XH95 ... ale to już + 1 tys :D

Pzdr G
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
No to jakie to są dokładnie okolice cenowe, bo 49XH85 kosztuje 3,5k a nie 3k a 49XH95 kosztuje prawie 2x tyle co Philips.
 
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
Zdecydowanie XH8505. Ma100Hz, jasną matrycę VA. Philips jest znacznie tańszy i dokładnie o tyle tańszy.
 

giggy

New member
No to jakie to są dokładnie okolice cenowe, bo 49XH85 kosztuje 3,5k a nie 3k a 49XH95 kosztuje prawie 2x tyle co Philips.

XH85 w jednym z ElektoMarketów "po promocji z cyfrą 7" wychodzi za lekko ponad 3 tys... (nie będe wnikał w szczegóły, że muszę dokupić i tak jedną rzecz z agd u nich więc akurat bym się wyrobił w "minus 500zł od bazowej ...)
 

thekurek

New member
Jak jesteś skłonny dać 3,5kPLN za 49XH85 to w tym jednym z ElektoMarketów o których wspomniał giggy tą właśnie magiczną sztuczką masz 55XH9096 za 3,5kPLN. Wyjściowo kosztuje 3999 ale dobierasz coś łapiące się pod tą promocję i masz 500 pln zniżki.
 

giggy

New member
no i tym tropem idąc dochodzę do 49XH95, który pewnie lada dzień będzie znów w cenie 3,9 ... a on XH90 naczytałem się masę negatywnych info niestety i póki co nowy soft nie radzi sobie z tymi błędami ... no i tak jak piszesz to już kolejna kasa którą trzeba dołożyć ...
 

giggy

New member
Jak jesteś skłonny dać 3,5kPLN za 49XH85 to w tym jednym z ElektoMarketów o których wspomniał giggy tą właśnie magiczną sztuczką masz 55XH9096 za 3,5kPLN. Wyjściowo kosztuje 3999 ale dobierasz coś łapiące się pod tą promocję i masz 500 pln zniżki.

No i pytanie zasadnicze, czy XH90 jest na tyle lepszy dla "moich potrzeb" (przypominam tylko netflix i HBO) żeby dokładać kasę ? na 55" mi nie zależy bo i tak sypialnia nie jest za duża ...
 

SLAV7

New member
Bez reklam
55 cali i 2,5 m moze być. Przy dobrym materiale FHD oglądanie jest komfortowe. Jednak przy słabszym materiale jest gorzej i to nawet jeśli kupisz najlepszy sprzęt. JA mam super LCD SONY 49 cali, który doskonale skaluje i ma systemy poprawiające wady słabszego materiału i widzę te wady z 3 m. Moze jestem purystą ale tak jest. Natomiast gdy oglądałem mecz LM we wtorek to mogłem siedzieć 1 m od ekranu i obraz był super.
 

giggy

New member
55 cali i 2,5 m moze być. Przy dobrym materiale FHD oglądanie jest komfortowe. Jednak przy słabszym materiale jest gorzej i to nawet jeśli kupisz najlepszy sprzęt. JA mam super LCD SONY 49 cali, który doskonale skaluje i ma systemy poprawiające wady słabszego materiału i widzę te wady z 3 m. Moze jestem purystą ale tak jest. Natomiast gdy oglądałem mecz LM we wtorek to mogłem siedzieć 1 m od ekranu i obraz był super.


Dzięki SLAV7, tak chyba dopłacę te pare złotych i wezmę 55" (może jutro będzie jeszcze lepsza cena) dla samego pilota podświetlanego warto 😁😁😁😁

btw znam kolesia co ma w sypialni 75" przy 3m i jest mega zadowolony 😁😁😁
 
Do góry