X-P50ST30E miga ekran

Novina

New member
Witam. To mój pierwszy post ale forum przeglądam już jakiś czas i zawsze coś sie udało znaleźć gdy pojawił się problem. Teraz niestety nie znalazłem.

Mam maca mini (późny 2012)
2,3 GHz Intel Core i7
8 GB 1600 MHz DDR3
Intel HD Graphics 4000
OS X 10.9.3 (13D65)

monitor Samsung SyncMaster 2233B
plazma Panasonic TX-P50ST30E
Kino Panasonic SA-BTT770.

Podłączony ko Maca przez przejściówkę z thunder bolt na hdmi monitor Samsung SyncMaster 2233BW oraz po hdmi plazma panasonic TX-P50ST30E na wejście HDMI 4 a od plazmy HDMI 2 (ARC) idzie kabel na kino domowe HDMI AV OUT(ARC) Panasonica SA-BTT770.
teraz tak w powyższej konfiguracji żeby mieć dźwięk na głośnikach od kina domowego muszę mieć włączony telewizor i kino domowe.
Pytanie brzmi jak to ustrojstwo po przełączać żeby był dźwięk bez konieczności włączania TV??

Udało mi się uzyskać pośrednie rozwiązanie (z problemem)
kabel HDMI od Maca podłączyłem pod HDMI 2 w Kinie. Natomiast kabel z kina z wyjścia HDMI AV OUT(ARC) połączyłem z TV na HDMI 1.
Efekt takiego połączenia jest taki że mam dźwięk na kinie bez włączonego TV - i bardzo dobrze.
Jest natomiast jeden bardzo duży problem mianowicie po włączeniu TV mam dźwięk i obraz z Maca ale obraz co około 6 sekund gaśnie i się ponownie pojawia. Jak to rozwiązać. ?
 
Do góry