Wzmacniacz

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Witam. Czy ktoś miał okazję porównać Denona pma1520ae z Marantz pm8006. Za i przeciw. Wejście/wyjście na ampli. I DAC. Czy w ogóle to ta sama półka?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Seria 1500 Denona jest wycofana ,więc pozostaje kupno używki ,natomiast Marantz PM 8006 możesz kupić nowy
W przypadku Denona miałem okazję słuchać następcę PMA 1600
 

Henry

Active member
Bez reklam
Witam. Czy ktoś miał okazję porównać Denona pma1520ae z Marantz pm8006. Za i przeciw. Wejście/wyjście na ampli. I DAC. Czy w ogóle to ta sama półka?
Szukasz wzmacniacza czy końcówki do ampli?
Jeśli to pierwsze, to za spore pieniądze będziesz miał bardzo przeciętnie grający sprzęt, a jeśli drugie, to bardzo drogą końcówkę.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kup na początek amplituner i kolumny, osłuchaj się i później stwierdzisz czy wzmacniacz jest ci potrzebny, może akurat dla ciebie nie będzie to miało większego sensu.

Zerknij na nowy model Denka X4500, na amazonie chodzą po 1080 euro, więc cena jak na nowy model całkiem niezła, zresztą w PL też te 20 oczek z ceny urwiesz ;)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ampli x4400h do kina, a wzmacniacz do stereo. Kolumny Heco Elementa 700.


a czemu wybrałeś ten ampli i czemu heco elementa 700 ?


heniek, wielu tutaj miało pma 1520ae i to kawał solidnego sprzętu nagle teraz gra do kitu ?

za bardzo primare ci w głowie namieszał ;P przecież marantz był taki wspaniały
 

Caparzo

New member
Bez reklam
kiepskie porównanie, zapomniałeś o metalowych miskach i kupkowania do przerębla a nie smartkibla :D

i kupie, zrobie ci nazłość
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ja też na początek kupiłbym sam ampli (choć niekoniecznie Denon - chyba że już jest osłuchany i pasuje) oraz klocki do niego (też niekoniecznie te które podałeś - chyba że również słuchałeś i pasują brzmieniem).
Wzmak zawsze można dokupić jak będzie słabo w stereo.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Wszyscy macie rację. Denon mam cały czas. Sentyment. Kolumny odsłuchane. Są super do mojej muzyki. Pop, house, elektroniczna itp. Natomiast wzmacniacz to mój wymysł nad wyrost. Daleka przyszłość. Może moda.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Tak jak pisze Ataszek.
Ogarnij wpierw ampli a pozniej jak bedzie niedosyt to szukaj rozwiazan np z dodatkowym wzmacniaczem, innym zrodlem, akustyka, kablami itd

Głównym celem poszukiwan jest jakis efekt i jezeli ten sprzet bedzie go spełniał to nic więcej nie trzeba.
Jezeli zaś bedzie niedosyt wtedy dopiero działaj a poki co ciesz sie z nowego nabytku.


Pzdr
 
Do góry