Wzmacniacz wymiana

stówa

New member
witam wszystkim. Mam taką sprawkę. Posiadam kolumny Magnat Media 100 (75/150 W, 4 Ohm, 30-20000 Hz, 3 drożne), amplituner Technics SA-GX550 oraz korektor Technics SH-E65. Ten ampli jest troszkę duży, jak zapewne wiecie, a ja używam go tylko do słuchania muzy, a nie do kina. Tak naprawdę, to chciałbym mieć jakiś wzmacniacz, najlepiej Technics (do pary do korektora), wymiarami podobnymi do korektora. I dlatego moja prośba jest taka, czy moglibyście pomóc, co mógłbym innego zakupić (może nie być Technics tak naprawdę). Nie jestem jakimś audiofilem, słuch mam i też nie chcę jakiejś kaszanki. Może być (najlepiej) coś używanego, sprawdzonego, w miarę taniego. Swój ampli mogę odsprzedać lub zamienić. Dzięki za podpowiedzi.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli nie musi być Technics najlepszą opcją wydaje się Pioneer A30 ewentualnie A20 ciekawą alternatywą może być Denon PMA 720
Technics do kompletu z korektorem - coś z pokroju SU-A 600 /SU A700 lub nowszy SU A707
 

mors111

Active member
Bez reklam
przy dobrych kolumnach nie potrzebujesz korektora - to było modne w latach 80-90

Pioneer A20 - słabiak ,to samo co A10 tylko , że z pilotem ,miałem z nim do czynienia , średnio gra w direct , jak popodkręcasz jest w miarę dynamicznie ale mocy za dużo nie ma przy zasilaczu 135W

Denon 720 już zdecydowanie lepsza alternatywa
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
przy dobrych kolumnach nie potrzebujesz korektora - to było modne w latach 80-90

Równie dobrze można napisać po co regulacja niskich/wysokich we wzmacniaczu ? ,jest sporo wzmacniaczy które tego nie mają przecież to takie "nie audiofilskie"
Znam ludzi którzy dalej używają korektorów zwłaszcza modelu Technics SH GE90
 
Do góry