wzmacniacz + kolumny podstawkowe

carantoni

New member
Witam.

Potrzebuję rady dotyczącej wyboru zestawu do komputera: wzmacniacz i dwie kolumny podstawkowe.
Dodatkowo (choć może nie od razu) także karta muzyczna.
Pokój to około16m2, praktycznie cały w modrzewiowej boazerii.
Muzyki słucham różnej, generalnie lubię efektowność choć domyślam się że przy tych rozmiarach to lepiej nastawić się jednak na szczegółowość.

Znalazłem:
wzmak:
- NAD C-316 BEE (mój faworyt)
- CAMBRIDGE AUDIO AZUR 650A
- Marantz PM 5003
- XINDAK A-06 (ale paskudny jest :)

głośniki:
- Koda Harmony K-2000B (na nie jestem już raczej zdecydowany)
- Paradigm Titan Monitor V.6
- Heco Metas XT 301 (ew 300 ale nie mogę znaleźć)


Przy okazji zapytam się o kartę muzyczną. Czy karty na usb (domyślam się że przeznaczone do laptopów) potrafią to samo co wewnętrzne czy to tylko jakieś zabawki? W sumie to wolałbym nawet zewnętrzną bo to wygodniejsze dla mnie no i mobilniejsze. Jeśli tak to jaki model jest już znośny?
 

carantoni

New member
Acha, zapomniałem dodać że kolumny będą stały na biurku, max 25 cm od ściany. Ma to znaczenie jak mniemam?

A co do Monitor Audio BX2 to ostatnio wszyscy je polecają. Są naprawdę tak dobre? Czy może po prostu fajne wykonanie + dobra promocja firmy z tradycją i uniwersalno-przeciętny dźwięk dają łącznie ze znośną ceną dużą ogólną ocenę?
Jak brzmią w porównaniu z (domyślam się że o półkę stojącymi niżej) Koda Harmony K-2000B? Bo na fali wielu poytywnych testów właśnie do nich się przymierzałem.

No i jak to grałoby z (to zdecydowane) wzmakiem Nad-a (315/316)?
 

pkomp

New member
zrób podstawki - stawianie kolumn na biurku to głupota.....oczywiście jeśli zależy ci na słuchaniu muzyki a nie piradów z youtube czy innych durnych stron

karta na usb zapewni podobną jakość jak wewnętrzna - kwestia ceny - bardzo fajna jest emu 0404 ale i sporo kosztuje - ty powinieneś poszukać jakiegoś dobrego niedrogiego DAC


z kolumn które wymieniłeś fajnie grają paradigm....heco pięknie się prezentuje niestety dźwięk już nie powala....
 

carantoni

New member
inaczej to znaczy jak?

podstawek niestety nie dam rady ze względu na pokój po prostu, mam tylko miejsce na jednej ścianie na biurko i nic więcej

a jeśli chodzi o dac-a to jakiego byście polecili?
 

adamllca

New member
Bez reklam
do 350zł mozna brac dr dac , w stereo sie sprawdza , powyzej wymienionej kwoty juz mozna szukac czegos innego zalezy kto jakim budżetem dysponuje
 

carantoni

New member
dzięki adamllca, na pewno wezmę twoje rady pod uwagę

co do głośników to w ostatnim audio-video pojawił się test podstawkowych, były w nim m.in MA bx2 i Magnaty quantum 653 no i te magnaty rozniosły konkurencję
mieliście z nimi do czynienia? wiem że to nowa konstrukcja i nie ma opinii w necie ale może ktoś potrafi zweryfikować ten test, bo może sponsorowany?
 

pkomp

New member
raczej napewno sponsorowany.....nie sądzę by surroundowy magnacik był az takim kozkiem...zreszta AV juz dawno przestalo byc obiektywne
 

carantoni

New member
Postanowiłem odświeżyć bo wciąż się nie zdecydowałem i w końcu chciałbym podjąć jakąś dobrą decyzję.

Wzmak już zdecydowany tzn Nad c315bee.
No i teraz jakie kolumny. Jako że będą stały niestety blisko ściany (w ogóle mało mam miejsca, pokój ok 15m2 cały w boazerii), na biurku (standów niestety nie mam możliwości wstawić) to tak na chłopski rozum bas-reflex wskazane jest żeby był z przodu i w sumie taki podstawki w wyborze będę preferował.
Które głośniczki fajnie zgrywają się z nadami?
Muzyka to generalnie wszystko po trochu (głównie ambient, post-rock). Dodam że nie lubię suchego dźwięku, nie przeszkadza mi wyraźny bas, oby jednak nie zagłuszał reszty pasm. Choć przy tej wielkości kolumn to nie sądzę żeby było go za dużo.

Opcje to:
- Monitor Audio bx2 (wszem zachwalane ale czy aby nie za przeciętne brzmieniowo)
- Jbl ES 30
- Usher S520
- Mission M32i
- Magnat Quantum 653 (wielka niewiadoma wciąż)

Do tego jako że praktycznie źródłem będzie komp to potrzebuję jakiegoś dac-a (dr dac, Audinst HUD-mx1) lub zewnętrzną kartę dźwiękową (E-MU 0202 USB).

Proszę o podpowiedzi, rady, cokolwiek.
 

pkomp

New member
świetna jest tez emu 0404 pod względem dźwięku - byle co w niej nie siedzi

możesz powiesić kolumny na wieszakach na ścianie?
 

carantoni

New member
wieszaki odpadają podobnie jak standy
skupmy się na tym że będą stały na biurku (podobno podłożenie uszczelek hydraulicznych może pomóc, ma to sens?)

co do emu0404 to rozumiem że do dobra jakoś jednak cenowo to zaburza mi układ bo kosztowałaby ta karta tyle co głośniki a to wydaje się przesadą
wolałbym coś kosztującego góra 500pln
 

pkomp

New member
no to będzie ciężko - szukaj jakiś DAC

podłożenie czegokolwiek nie ma sensu - biurko i tak wpadnie w wibracje nawet jak gąbkę podłozysz - ale kolumny muszą stać sztywno - inaczej brzmia średnio
 
Do góry