Wzmacniacz do Monitor Audio BX2

Robson87

New member
Witam. Chcę w najbliższym czasie zmienic swój dotychczasowy wzmacniacz Denon PMA-655R
na coś lepszego. Zależy mi przestrzenności i detaliczności. Słucham muzyki klubowej troche rocka i popu wiec muzyka bardzo zróżnicowana. Wiem że, bez odsłuchu się nie obędzie ale chciałbym iść do salonu z kilkoma wybranymi modelami. Kwota jaką chce przeznaczyc to max 2000zł na sprzęt używany.
Pokój ma ok 20m2
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Marantz-a też posłuchaj. Dla porównania proponuje również z nowych Nad-a 326, Exposure 1010 AMP, Music Hall a15.3, Yamaha A-S700. Ostatnio w prasie sporo dobrych opinii czytałem o wzmacniaczach BC Acoustique. Nie słyszałem ich niestety. W tym budżecie masz model EX-322.1. Z używek oczywiście znajdziesz wyższe modele. Tylko sprawdź przed zakupem. Na allegro i nie tylko jest tego sporo: NAD C356 (4778879865) - Allegro.pl - Wi Wzmacniacz Exposure 2010 IG Wzmacniacz stereo Music Hall a35.2 (4766251157) - Allegro.pl - Wi Vincent 233 (4755183719) - Allegro.pl - Wi Trafiają się też w dobrych cenach Roksan Kandy K2.
 

Brazylia123

New member
Witam słuchasz dość zróżnicowanych gatunków muzycznych .
Jak dużo pop , rocka to jak już w poście wyżej kolega napisał : Nad-a 326, Exposure 1010 AMP, Music Hall a15.3 .
Co do francuskiej firmy BC Acoustique solidna wygląda wnętrze i w teście też dobrze oceniony , ja go nie słuchałem ,ale w teście audio miesięcznika dostał wysoką notę za brzmienie i wyposażenie model EX-222 ale wiadomo że testy nie grają i są nieobiektywne .
Te monitory BX2 nie są wymagającymi kolumnami , w sensie wysterowania jeżeli na nich zamierzasz bazować w dłuższej perspektywie to taki Nad 326 spokojnie wystarczy , 20 m2 to już niemały pokój jak na monitory klasy BX2 .
 
Ostatnia edycja:

Robson87

New member
Witam, zakupiłem jednak tańszy wzmak ROTEL RA-01
Wzmacniacz jest sporo jasniejszy i bardziej dynamiczny od Denona, średnica na pierwszym miejscu a reszta to wypełnienie całego pasma, regulacji tonów nie używam bo jest idealnie.
Sprzęt dla mnie gra lepiej niż Nad 316bee i Marantz 5004 które miałem okazje porównać z BX2
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Rotel fajne rzeczy robi ,nawet transformatory wykonują sami .Wygląd może nie powala ,ale dźwięk jak najbardziej OK

Z Marantzem 5004 jest taki problem ,że trochę się nie udał .Dźwięk taki dziwnie przygaszony , jeżeli ktoś planuje zakup lepiej dozbierać i kupić coś z serii 6xxx
 
Do góry