Wzmacniacz, amplituner do głośników i konsol.

Ze starej wieży Sony DHC-ZX50MD ( popsuła się ) zostały mi głośniki 8 Ohm ( z czasem pójdą do wymiany )

Wpadł mi do głowy zakup wzmacniacza by móc korzystać z tych głośników. Z czasem może dojdzie wymiana głośników.
Chciałbym do tego podłączyć konsole ( PS4 Pro + PS3 ) + TV ( Panasonic tx32le8pa - by polepszyć jego audio )

Zestaw używany w większości do gier ( 50 % ), w filmach ( 30 % ) w muzyce już mniej ( 20 % ) gdyż do muzyki mam osobny zestaw przy PC.
Gdybym jednak zechciał używać tego i do muzyki to musiałbym jakoś to rozplanować by dodatkowo mieć z czego ją odtwarzać ( konsole? )

Troszku czytałem temaciki i na oku mam albo amplituner stereo lub amplituner KD.
W przypadku amplitunera stereo miałbym najlepszą jakość w muzyce, za to dużo kombinacji w przypadku podłączenia konsol.
Przy amplitunerze KD, podłączenie konsol w zależności od wybranego modelu byłoby łatwiejsze.


Na oku z KD mam kilka modeli HARMAN KARDON ( AVR-130, 132, 138 lub AVR-255 )
Ze stereo zaś YAMAHA PIANOCRAFT R-840.

Jak to widzicie?

I teraz tak, co warto w cenie do 600 zł z używanych.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kupno używanego sprzętu zawsze się wiąże z pewnym ryzykiem ,ale myślę że to może być dobra propozycja


Ten amplituner był testowany a Audio - zobacz tutaj

 
Ten amplituner był testowany a Audio - zobacz tutaj

Coś w mniejszym budżecie. Mimo ze to tylko + 100 zł ponad zakładany budżet to jednak, bo tak to zaraz dojdzie i + 200 i dalej ;) A trzeba sie trzymać zakladanego budżetu
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Mogą być te Harmany które wymieniłeś ale to leciwe klocki ,myślę że lepiej rozejrzeć się za czymś nowszym jeśli już się porywasz na wymianę ,W przypadku tego Pionera masz radio internetowe możliwość odtwarzania plików hi-res przez usb oraz gniazda HDMI ,Dobre amplitunery robi też Onkyo miałem kiedyś jak bawiłem się w kino domowe alternatywą może być też Marantz i Denon warto się rozglądnąć
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Harmany są wydajne prądowo więc się nie wyłożą na kolumnach dźwiękowo też OK oczywiście wszystko przy założeniu że sprzęt jest sprawny Denon mógłby być aczkolwiek na portalu ogłoszeniowym widziałem AVR 2105 z angielskiego rynku w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym tak pisze sprzedający za 550zł więc może to być też dobra opcja
 
Harmany są wydajne prądowo więc się nie wyłożą na kolumnach dźwiękowo też OK oczywiście wszystko przy założeniu że sprzęt jest sprawny Denon mógłby być aczkolwiek na portalu ogłoszeniowym widziałem AVR 2105 z angielskiego rynku w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym tak pisze sprzedający za 550zł więc może to być też dobra opcja

AVR 2105 jak widze ma brak HDMI. A przydałby mi sie do konsoli.
 
Harman Kardon AVR 255 zakupiony.
Odpowiednio ustawiony jako stereo, póki co odsłuchuję troszku muzyki którą ostatnio sporo słuchałem ( FLAC ) na głośnikach z wieży z tematu i troszku na słuchawkach.
Na pierwsze wrażenia przyjdzie czas po dogłębniejszym odsłuchu. Potem być może bedzie i decyzja czy zbierać na jakieś lepsze głosniki lub kolumny ( tutaj sie mocno zastanawiam )
No i kwestia tego co chce tam podłączyć. Na szybko poprzez jack - 2 x rca podłączyłem MP3.
Będę miał więcej czasu to rozplanuję sobie więcej rzeczy.
Mam za to pytanko natury technicznej....

Czy subwoofer z głośników EDIFIER które mam podłączone do PC może sobie tak stać na ampli? Zasłania połowe kratek wentylacyjnych, ale sam ampli po kilku godzinach słuchania jakoś sie nie grzeje zauważalnie.

IMG_20230511_001058.jpg
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie powinno się nic stawiać na amplitunerze bowiem u góry są otwory wentylacyjne i nie nalży ich zakrywać Chodzi o to że amplituner się grzeje i ciepłe powietrze musi uchodzić
W przyszłości kupisz sobie jakieś kolumny i masz fajny zestaw bo te kolumny co widać na zdjęciu to mam nadzieję że to etap przejściowy Z Harmanem świetnie się zgrywają JBL to fajne kolumny o dynamicznym dźwięku można głośniej podkręcić
 
Nie powinno się nic stawiać na amplitunerze bowiem u góry są otwory wentylacyjne i nie nalży ich zakrywać Chodzi o to że amplituner się grzeje i ciepłe powietrze musi uchodzić

Wiem, aczkolwiek więcej niż połowa kratki wentylacyjnej jest odkrytej. Słuchałem ostatnio kilka godzin z podłączonej MP3 i sie nie grzało.
 
W przyszłości kupisz sobie jakieś kolumny i masz fajny zestaw bo te kolumny co widać na zdjęciu to mam nadzieję że to etap przejściowy Z Harmanem świetnie się zgrywają JBL to fajne kolumny o dynamicznym dźwięku można głośniej podkręcić

No ja juz mam głośno i no bedę musial uważać z tą głośnością ;) Ale tak w planach są jakies ciekawe kolumny.
JBL albo JAMO.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wiem, aczkolwiek więcej niż połowa kratki wentylacyjnej jest odkrytej. Słuchałem ostatnio kilka godzin z podłączonej MP3 i sie nie grzało.

Sprzęt audio to nie półki nie powinno się nic kłaść podobnie jest z kolumnami, często można zobaczyć zdjęcie jak na kolumnach stoją doniczki z kwiatkami
 
Do góry