Wyszukiwanie DVB-T w Philipsie 9604

cacumen

Member
Bez reklam
Jak przeszukać całe pasmo DVB-T w 9604 bez przeszukiwania pasma analogowego ??
Jest funkcja odbioru testowego , ale tylko dla jednej częstotliwości a ręczne wpisywanie
i sprawdzanie każdej oddzielnie to potrwałoby dobrą godzinę.
Manualnie można sprawdzić całe pasmo analogowe a jak to szybko i precyzyjnie zrobić
dla DVB-T ???
Miałem Samsunga i tam taka operacja zabierała około 5 minut ...
 

toykillas

New member
Jak przeszukać całe pasmo DVB-T w 9604 bez przeszukiwania pasma analogowego ??
Jest funkcja odbioru testowego , ale tylko dla jednej częstotliwości a ręczne wpisywanie
i sprawdzanie każdej oddzielnie to potrwałoby dobrą godzinę.
Manualnie można sprawdzić całe pasmo analogowe a jak to szybko i precyzyjnie zrobić
dla DVB-T ???
Miałem Samsunga i tam taka operacja zabierała około 5 minut ...
Zrób tak u mnie pomogło i wyszukało tylko DVB-T
Domek na pilocie - Konfiguracja - Instalacja - Instalacja kanałów - Automatyczna instalacja
- Start - zainstaluj ponownie kanały - Finlandia - Antena - Ustawienia - Kanały analogowe wyłączne (Wyszukiwanie częstotliwości i zerowanie nie pamiętam co ustawiłem) - Wykonane i zaczyna wyszukiwać tylko DVB-T
 

cacumen

Member
Bez reklam
Zrób tak u mnie pomogło i wyszukało tylko DVB-T
Domek na pilocie - Konfiguracja - Instalacja - Instalacja kanałów - Automatyczna instalacja
- Start - zainstaluj ponownie kanały - Finlandia - Antena - Ustawienia - Kanały analogowe wyłączne (Wyszukiwanie częstotliwości i zerowanie nie pamiętam co ustawiłem) - Wykonane i zaczyna wyszukiwać tylko DVB-T

Wszystko podziałało , ale nie tak jak chciałem , bo wykasowało dotychczasową listę kanałów
analogowych a ja chcę tylko dopisywać kanały DVB-T do istniejących analogowych.
Jak to robić bez utraty programów analogowych ??
U mnie to istotne , bo mam czasami dobrą propagację sygnału i wyłapuję nowe cyfrowe
zagraniczne , ale zależy mi na uzupełnianiu listy a nie wgrywaniu każdorazowo od nowa.
Jak dodawać tylko nowe programy DVB-T nie znając ich konkretnej częstotliwości ???
 

heniek122

New member
Niestety w Philipsie 8404h też jest ta przypadłość ,albo wklepujemy daną częstotliwość ,albo ustawiamy wszystko od nowa .Jest to bardzo upierdliwy sposób dokładania kanałów...Musimy posyłać emaile do Philipsa to może poglówkują i puszczą nowy soft poprawiający tą przypadlość.Ja od lutego,marca piszę do nich o felerach mojego lcd 8404 i wczoraj wyszedl sofcik poprawiający współpracę tego lcd po hdmi z innymi urządzeniami. Po wgraniu softu u mnie działa wsjo na kabelku hdmi.... Piszcie Wasze uwagi pod ten adres , może coś poprawią : philips_3045211@philips-customercare.com
 

cacumen

Member
Bez reklam
Niestety w Philipsie 8404h też jest ta przypadłość ,albo wklepujemy daną częstotliwość ,albo ustawiamy wszystko od nowa .Jest to bardzo upierdliwy sposób dokładania kanałów...Musimy posyłać emaile do Philipsa to może poglówkują i puszczą nowy soft poprawiający tą przypadlość.Ja od lutego,marca piszę do nich o felerach mojego lcd 8404 i wczoraj wyszedl sofcik poprawiający współpracę tego lcd po hdmi z innymi urządzeniami. Po wgraniu softu u mnie działa wsjo na kabelku hdmi.... Piszcie Wasze uwagi pod ten adres , może coś poprawią : philips_3045211@philips-customercare.com


Spróbuję , bo to "tragedia" i nie do zaakceptowania na przyszłość !!!!
Dzięki za adres.
 

heniek122

New member
Po wgraniu ostatnio nowego softu do lcd 8404h oprócz poprawionej współpracy lcd z innymi urządzeniami przez kabel hdmi , zmieniono opcje uzupełniania ,dogrywania nowych kanałów tak jak sobie życzyliśmy.Jest teraz tak :nacisnąć na pilocie "domek" ,potem w funkcjach: instalacja-instalacja kanałów-automatyczna instalacja-aktualizuj kanały bądż zainstaluj ponownie.Po uruchomieniu funkcji aktualizuj kanały wgrywają się nowe kanały cyfrowe i analogowe,zaś kolejność i nazwy już ustawionych nie zmieniają się. Idzie ku dobremu.. Może w Waszym modelu Philipsa też poprawili.
 

cacumen

Member
Bez reklam
automatyczna instalacja-aktualizuj kanały bądż zainstaluj ponownie.Po uruchomieniu funkcji aktualizuj kanały wgrywają się nowe kanały cyfrowe i analogowe,zaś kolejność i nazwy już ustawionych nie zmieniają się. Idzie ku dobremu.. Może w Waszym modelu Philipsa też poprawili.

Jest też taka możliwość-tylko , że dotyczy to analogowych , bo cyfrowe niestety są usuwane
jeżeli nie nadają sygnału w momencie aktualizacji a ja mam kilkanaście zagranicznych , które
nie zawsze są dostępne a nie chciałbym ich wgrywać i...szukać ponownie !!!
 

cacumen

Member
Bez reklam
W jaki sposób ustalić częstotliwość wgranego pakietu programów cyfrowych od zagranicznego nadawcy ????
 

Markko

New member
Mam problem. Weszła cyfrowa telewizja, która na regionie Polska w TV jest niedostępna, więc postanowiłem ponownie przeprowadzić instalacje kanałów z wybraną Finlandią. Telewizor wyszukał kanały, ale rozpoczynają się one od kanału 3. Do kanału 1 i 2 nie mam dostepu. O co chodzi?? Dlaczego tak się stało? Jak moge ponownie uzyskać dostęp do 1 i 2??
 

Markko

New member
Ok, już doszedłem co i jak. Po prostu jak wejdę w listę kanałów i wybiorę sortowanie to dopiero wtedy się pokazuje do wyboru kanał 1 i 2. Wydaje mi się że wcześniej już to robiłem i 1 i 2 się nie pokazały. Może to przez to zamulone menu.
 
Do góry