Wyświetlanie materiału 720p na ekranie 1024x768

Anatir

New member
Witajcie.

Podaję pytanie w dziale plazmy ponieważ dotyczy to rozdzielczości w plazmach HD ready czyli 1024x768. Jak materiał (np. film) 720p, który ma jak się nie mylę rozdzielczośc 1280 x 720 zostanie wyświetlony na plaźmie hd ready w 1024 x 768 ? Na ekranie będą czarne pasy, zostanie jakoś ściśnięty do mniejszej rozdzielczości ? Czy zostaną zachowane proporcje obrazu ?
 

digitalus

Banned
Witam
Zostana zachowane oryginalne proporcje.Niektore filmy sa bez pasow bo w takim formacie zostaly zarejestrowane czyli 1,85:1.dotyczy to filmow na blu-ray ,dvd i internetu:).Jesli bedziesz mial film w formacie 1,85:1 to bedzie na pelnym ekranie w telewizorze full-hd i hd-ready.
Kliknij na link nizej aby dowiedziec jakie filmy sa bez pasow
http://www.hdtv.com.pl/forum/blu-ray/36705-filmy-blu-ray-bez-pasow.html
filmy 2.35:1 beda z pasami w telewizorach full-hd i hd-ready
Na kazdym pudelku od filmu jest informacja czy film jest 1,85:1 ,2.35:1.
 
Ostatnia edycja:

Anatir

New member
Witam
Zostana zachowane oryginalne proporcje.Niektore filmy sa bez pasow bo w takim formacie zostaly zarejestrowane czyli 1,85:1.dotyczy to filmow na blu-ray ,dvd i internetu:).Jesli bedziesz mial film w formacie 1,85:1 to bedzie na pelnym ekranie w telewizorze full-hd i hd-ready.
filmy 2.35:1 beda z pasami w telewizorach full-hd i hd-ready
Na kazdym pudelku od filmu jest informacja czy film jest 1,85:1 ,2.35:1.

Hmm myślałem że do filmów w 720p (1280 x 720) lepsza jeśli chodzi o proporcje boków/pikseli będzie Full HD a z tego co napisałeś wynika że to nie ma znaczenia. Czy dobrze Cię zrozumiałem ?
 

digitalus

Banned
Filmy w rozdzielczosci 720p wygladaja bardzo dobrze na ekranie plazmy 1024x768.Rozdzielczosc to nie wszystko .Duze znaczenie ma jakosc wykonania pliku filmowego w 720p.Sa lepsze i gorsze.Zalezy od osoby ktora przygotowala taki plik.
Dobrym przykladem jest np telewizja niemecka ARD ktora nadaje w rozdzileczosci 720p . Polskie kanaly tvp 1 i tvp 2 hd w 1080i.Czyli teoretycznie jakosc obrazu powinna byc lepsza na tvp1hd lub tvp2 hd.Niestety nie w kazdym przypadku.Duzo osob uwaza ze np transmisje sportowe maja lepsza jakosc na kanale ard lub zdf . Kanaly nadaja w 720p.
przyklad ten sam program i inna jakosc obrazu
1080i ,TVP 1 HD
tvp1hd-od_rwasqqr.jpg

720p , kanal ARD
ard-hd-od_rwasqaw.jpg
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Bardzo dobrze .Oczywiscie jakosc obrazu moze byc lepsza lub gorsza.Zalezy od zrodla sygnalu. Z blu-ray jest bardzo dobra. Jesli kanal ktory nadaje program w 1080i ale w gorszej jakosci to nie pomoze zaden telewizor.Plus dla telewizora hd-ready to jakosc obrazu sd jest lepsza niz w telewizorze full-hd.
przyklad, 37x10 to plazma o rozdzileczosci 1024x768. Lepsza ostrosc i widac wiecej szczegolow niz w lcd full-hd na kanalach sd.
http://www.hdtv.com.pl/forum/661666-post24.html
inny, podobny przyklad
http://www.hdtv.com.pl/forum/429315-post80.html
 
Ostatnia edycja:

DOMEL9

New member
Bez reklam
dokładnie a dodatkowym plusem jest ciekawostka że oglądając filmik mkv hd na tv hdredy z odtwarzacza z funkcją zoom można sobie porozciągać pixel pixel materiał który ma być fhd ( nazywam to efektem kinowym kiedy postacie i scena jest obszerniejsza ) a jeśli jest mkv hd to 16:9 wystarczy i będzie też znakomicie wyglądał - nie mówiąc o sd kiedy to faktycznie lepiej wygląda na hdredy
mam teraz zagwozdke czy szukać fhd czy zostać przy wiekszym calu ale hd - do ps4 i filmów hd 1080p mkv po 20gb :krol:
 

maderos

Member
Bez reklam
No to juz poszalales zupełnie. Do ps4, mkv itd tylko fhd. Co innego zwykła telewizja z kablowki bądź satelity. HD ready zgodzie się ale właśnie do telewizji. Jak wchodzi w gre konsola plus pliki w dobrej jakości to po co się ograniczać?

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2
 

Myszkin

New member
Materiał FHD zostanie prawidłowo wyświetlony na ekranie HDready,a różnica w jakości będzie kosmiczna. Jakość między ekranami FHD, a HD ready będzie nie do rozróżnienia z odległości, z której nie uchwycisz wzrokiem PIXELI. Wszystko zatem zależy od odległości od ekranu. Przy full HD można siedzieć niemal nosem w ekranie. Jeśli ktoś che oglądać z odległości metra, to powinien inwestować w FHD, oglądając z kilku metrów nie ma różnicy i lepiej brać HD ready.
 

Anatir

New member
Materiał FHD zostanie prawidłowo wyświetlony na ekranie HDready,a różnica w jakości będzie kosmiczna. Jakość między ekranami FHD, a HD ready będzie nie do rozróżnienia z odległości, z której nie uchwycisz wzrokiem PIXELI. Wszystko zatem zależy od odległości od ekranu. Przy full HD można siedzieć niemal nosem w ekranie. Jeśli ktoś che oglądać z odległości metra, to powinien inwestować w FHD, oglądając z kilku metrów nie ma różnicy i lepiej brać HD ready.

Chciałbym oglądac materiał z DVD lub z plików o rozdz. 1280 x 850 (2.35:1) - w FHD raczej nie przewiduje bo nie mam dostępu do BD. Oglądac będę z 3 - 3,5 metra. Raczej skłaniałbym się ku HD ready czyli 1024x768 (w przypadku plazmy) czy może lepiej Full HD ?
Miałem ostatnio projektor 720p który rzucał ekran o wielkości około 90 cali - tak z 1,5 metra było widać piksele ale już z 3 - 3,5 to przeszkadzała mi zbyt mocna kompresja bo pixeli nie widziałem.
 
Do góry