wysokotonowce wstęgowe -opinie

pinio12

New member
czy przetworniki wysokotonowe wstegowe wymagają specjalnego traktowania i jak jest z ich awaryjnoscią wobec kopułkowych?
 

Przemek_PC

New member
Co jest jasne? Możesz jaśniej? Miałem w samochodzie trójdrożny zestaw Infinity Kappa 1Cs właśnie ze wstęgowymi tweeterami. Zwrotnica miała zabezpieczenie termiczne przed przed zniszczeniem tweeterów i rzeczywiście potrafiło zadziałać. Kiedyś jednak nie zadziałało i jeden tweeter się spalił. Naprawiłem go, sztukując przepaloną ścieżkę farbą przewodzącą. Jeśli chodzi o brzmienie to detaliczny lekko wyostrzony dźwięk w sam raz do samochodu. Do domu raczej bym nie brał.
 
D

Deleted member 121090

Guest
czy przetworniki wysokotonowe wstegowe wymagają specjalnego traktowania i jak jest z ich awaryjnoscią wobec kopułkowych?
Mam w domu dwie pary kolumn oparte na głośnikach wstęgowych. W kinie Infinity RSIIIb około 25-letnie. W stereo Infinity Kappa 8.2i. Te są młodsze około 15-17 letnie. I nic się nie dzieje. Spodziewam się że przeżyją spokojnie dzisiejsze konstrukcje. Ale oczywiście wstęga wstędze nie równa. Jak kupisz wybitne konstrukcje oparte na wstędze to będzie Pan zadowolony. Ale można też jakieś pierdziawki z tymi przetwornikami spotkać.
Na pewno warto zwrócić uwagę na to że przynajmniej starsze konstrukcje z głośnikami wstęgowymi bardzo często wymagały wydajnych końcówek mocy. Podłaczenie pod taka kolumnę słabego wzmaka i podkręcenie gałką może się źle skończyć albo dla wzmaka albo głośnika.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Moje są co prawda nowe jeszcze na tyle nie przetestowane co inne zacne konstrukcje, mowa tu o GX100 powiem Ci, że mi się bardziej podoba dźwięk tych GXów niż mojego drugiego zestawu RX. Ta wstęga robi dobrą robotę dużo szczegółów gitarki akustyczne pięknie dzwięczą nic nie kłuje po uszach. Mi bardzo przypadły do gustu i ostatnio nawet więcej słucham na tych monitorach GX niż na podłogówkach RX8 ;)
 

pinio12

New member
kupiłem roth oli 50 i tam zamontowane są wstegi. na wzmak mam do 2 tyś max i myślałem o hk 980 lub yamaha as 500 czy te wzmaki dadzą radę oli 50? każy z nich ma po ok 2 x 90 wat w 8 omach rms.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dali IKon - hybryda wstęga plus kopulka. Zajefajne zywe, energiczne z wykopem, ale nienatarczywe i niemeczace.
 

don111

Banned
kupiłem roth oli 50 i tam zamontowane są wstegi. na wzmak mam do 2 tyś max i myślałem o hk 980 lub yamaha as 500 czy te wzmaki dadzą radę oli 50? każy z nich ma po ok 2 x 90 wat w 8 omach rms.
nie dadzą rady
powinieneś poszukać czegoś o max. poborze mocy powyżej 500W i odpowiedniej wadze 15kg+, sama moc RMS nie tak istotna bo nie jest wykładnią "mocy" jaką odda na kolumny, bardziej istotna jest rezerwa prądowa, aby dobrze wysterować takie kolumny, z nowych takiego wzmacniacza nie znajdziesz <2 tys. ale z drugiej ręki jak najbardziej np
Sansui AU-D9 . Wzmacniacz . 09 (2079123331) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (na podobnym słuchałem Roth 40 i było super)
z nowych najprędzej poszukałbym w produktach Xindaka, solidne i ciężkie kloce
POLPAK POLAND - NAJLEPSZE STEREO, KINO DOMOWE i SYSTEMY AUDIOWIZUALNE
 

euro01

New member
Jeżeli wstęgowe to za duże pieniądze, niestety mają swoje wady (rozdzielczość). Najlepsze rozwiązanie to hybrydowe wysokotonowe jakie proponuje np. DALI (seria Ikon, Mentor lub wyższe).
 
Do góry