Wyskakujący się co chwilę komunikat "zoptymalizowano synchronizację audio-wideo"

kola01

Well-known member
Bez reklam
TV oglądam w 80% wieczorem i korzystam wtedy ze słuchawek Bluetooth (Audiotechnica SR50BT).
Sęk w tym, że po sparowaniu ich z moim TV (55OLED807), co chwilę, w prawym dolnym rogu wyskakuje mi komunikat "zoptymalizowano synchronizację audio-wideo".
Najbardziej jest to odczuwalne w YouTube. Każde włączenie, zmiana filmu czy powrót do menu YT - za każdym razem wyskakuje ten komunikat. Nawet przerzucanie filmów "shorts" - za każdym razem komunikat, czyli dosłownie co chwilkę. Wyskakuje też czasem po pojawieniu się reklam. Oczywiście w innych aplikacjach jest tak samo, choć tam mniej jest to odczuwalne (rzadziej się filmy przełącza).

Czy da się tego durnego komunikatu skutecznie pozbyć?

Gdy słuchawek nie używam i dźwięk leci z TV, tego komunikatu nie ma, choć też zauważyłem, że potrafi kilka razy dla odmiany wyskoczyć napis "głośniki telewizora włączone" co też jest irytujące.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć,
1. Jeżeli chodzi o sam komunikat, to tak, pojawia się on często gdy zmieniasz materiał wideo, źródła itp. Niestety nie da się tego wyłączyć :( (przynajmniej ja nie znam sposobu). Osobiście mi to nie przeszkadza :).
2. "Głośniki telewizora włączone" - ten komunikat pojawia się, gdy masz wyjście audio ustawione na słuchawki, ale nie są one w tym czasie włączone. Jeżeli przełączysz na wyjście audio "głośniki telewizora" to wtedy nie będzie się pokazywał ten komunikat. jednak przy kolejnym podłączeniu słuchawek, będziesz musiał to zmieniać ręcznie.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem, że TV w tle wykonuje różne czynności. Nie wiem tylko, dlaczego ma mnie co chwilę o nich informować wyjeżdżającym zza ekranu komunikatem. Jest to zupełnie niepotrzebna informacja, która tylko rozprasza, denerwuje i przysłania obraz a w sytuacji, kiedy ten komunikat wyjeżdża co kilkanaście sekund (dosłownie) czyli po kilkaset razy w ciągu godziny (przeglądanie shorts), to już jest nękanie i powolne doprowadzanie do nerwicy. Po co to? Co autor miał na myśli decydując się na włączenie takiego komunikatu?
Dodam, że korzystałem z wielu różnych telewizorów i urządzeń z Android TV, z którymi też parowałem słuchawki BT i żadne z nich nie nękało mnie jakimiś głupimi komunikatami. Tylko ten Philips.
 
Do góry