Wymiana pilota na podświetlany do Sony XH95

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jako, że mam 49XH9505, który jako jedyny (najmniejszy) w tej serii ma czarnego pilota bez podświetlanych przycisków (model RMF-TX500E), zachciało mi się pilota z podświetleniem, bo często oglądam w nocy. Pomyślałem o modelu RMF-TX611E, który występuje w tej serii (XH95) ale od przekątnej 55" w górę. Tylko mam pytania do użytkowników:

- czy dobrze się sprawuje to podświetlenie, czy jest w nocy czytelne, czy samo się aktywuje (reaguje na ruch) itp.?
- czy podświetlenie działa zawsze, czy aktywuje się tylko gdy jest ciemno?
- czy ta srebrna góra pilota to metal czy plastik?
 

Axi25

New member
Jako, że mam 49XH9505, który jako jedyny (najmniejszy) w tej serii ma czarnego pilota bez podświetlanych przycisków (model RMF-TX500E), zachciało mi się pilota z podświetleniem, bo często oglądam w nocy. Pomyślałem o modelu RMF-TX611E, który występuje w tej serii (XH95) ale od przekątnej 55" w górę. Tylko mam pytania do użytkowników:

- czy dobrze się sprawuje to podświetlenie, czy jest w nocy czytelne, czy samo się aktywuje (reaguje na ruch) itp.?
- czy podświetlenie działa zawsze, czy aktywuje się tylko gdy jest ciemno?
- czy ta srebrna góra pilota to metal czy plastik?

Ja odnoszę wrażenie ze ta górna pokrywa to metal, ma bardzo podobne zimne odczucie do niego. Jeżeli chodzi o czujnik światła to działa on chyba aż za dobrze - gdy mam zapalona jedna lampkę w pokoju to się już podświetla a w pokoju wcale ciemno nie jest. Samo podświetlenie wyglada fajnie i faktycznie ułatwia życie nocą ;-)
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Mam mega polecam wykonanie 10 na 10 podświetlenie super w nocy zdaje egzamin i jakoś extra polecam.
 

Concave

New member
Również polecam, czujnik podświetlenia reagują aż za szybko jak ktoś wyżej już wspomniał nie musi być totalnie ciemno, a wykonanie też nie jest byle jakie.
 

pawel_krakow

New member
Podświetlenie działa niestety zawsze jak podniesiemy pilot niezależnie czy jest ciemno czy nie. Dla przykładu W Philipsie działa jak jest ciemno przez co baterie posłużą dłużej. Wykonanie pilota super, gora metalowa.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Kupiłem już. Faktycznie, podświetla się też, gdy jest jasno. Nie ma chyba więc czujnika jasności. Góra jest metalowa.
W stosunku do pierwotnego czarnego pilota bez podświetlenia, zauważyłem, że ma bardziej płaskie klawisze, które dużo mniej wystają poza powierzchnię obudowy.

Polecam baterie litowe. Są 2x droższe ale dużo dłużej działają, są o 1/3 lżejsze i mają nieco wyższe napięcie (nowe 1,8V). Ja kupuję Energizer Lithium.
 
Do góry