Wymiana Panasonica P42G10E na większy

bzyq

Member
Witam.

Dawno tu nie zaglądałem i jest troszkę do tyłu jeśli chodzi o TV a przyszedł czas wymienić to "maleństwo" no coś większego. Wiem, ze nowych plazm już nie ma ale to dzięki Wam 6 lat temu udało mi się kupić ten super TV, więc o pomoc przy wyborze nowego napiszę tu. Z aktualnego TV jestem bardzo zadowolony jeżeli chodzi jakość wyświetlanego obrazu i to jest dla mnie najważniejsze kryterium.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? od 2,3 m do 2,9 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 dorosłych i/lub 2 dzieciaków (na bajki)
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? pod lekkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony, od południa na telewizor ale mam rolety wewnętrzne
7. Jaki masz obecnie telewizor ? plazma panasonic 42"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? obligatoryjnie musi mieć tuner satelitarny i jakiegoś smarta (youtube)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: kablówka UPC z pakietem canal+
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder upc, ps3, ew. laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie ma to dla mnie dużego znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport (piłka nożna) i filmy głównie w HD
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? czasem, rzadko już włączam ps3
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? od południa do nocy
17. Preferencje co do wielkości? 55" chyba powinna być ok do tej odległości
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? zwiechy, wolne działanie, krzywy ekran
19. Preferencje co do marki ? Panasonic, Samsunga, LG. Philips i Sony jakoś nie mam do tych firm zaufania zwłaszcza do sony+android ale ich nie wykluczam jeżeli są rzeczywiście bardzo dobre.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne ? bez znaczenia
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok 4000 zł

Bardzo proszę o jakieś typy. Jak pisałem dla mnie najważniejsze jest by obraz był lepszy niż w mojej obecnej plazmie (o ile jest taki TV). Oglądałem już w sklepie Soniacza serii 8 (krzywego) i jakiegoś Samsunga 4k ale dla mnie grały gorzej niż mój obecny TV :hmm:
 

digitalus

Banned
Witam.
W takim przypadku trzeba porownac np poziom czerni w g10 i telewizorze ktory chcemy kupic.W g10 poziom czerni wynosi 0,03 cd/m2.

Panasonic TX-P42G10 review - FlatpanelsHD

W panasonicu CX700 poziom czerni jest na podobnym poziomie i wynosi 0.04 cd/m2. Brightness 134 cd/m2, contrast 3350:1
Czyli poziom czerni bedzie na podobnym poziomie bo roznica nie jest duza.W panasonicu cx700 panel va.Katy boczne beda oczywiscie gorsze niz w plazmie ale lepsza czern niz w telewizorach z panelem ips.
w tescie w linku nizej poziom czerni po kalibracji 0.028 cd/m2 w cx700 jest nawet troche lepszy niz w plazmie g10.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/tx50cx700b-201506054122.htm

Domyslne ustawienia telewizora nie sa dobre np podswietlanie na 100% trzeba natychmiast obnizyc bo ekran swieci zbyt mocno , nawet jesli w sklepie telewizor prezentuje sie gorzej to warto go kupic .Kolega ma oled lg i panasonica cx700.Po malej modyfikacji ustawien parametrow obrazu panasonic cx700 prezentuje sie bardzo dobrze.

cx700 jest bez tunera satelitarnego, posiada aplikacje internetowe.

W innym tescie cx700 ma jeszcze lepsze wyniki, 9 punktow na 10 mozliwych.

http://www.homecinemamagazine.nl/2015/06/review-panasonic-tx-55cx700e-cx700e-serie-lcd-led-tv/
 
Ostatnia edycja:

bzyq

Member
Tego się najbardziej obawiam, że przy braku plazm ciężko coś będzie kupić z czernią dorównującą G10 i raczej liczę się z tym. Nie zastanawiałem się w ogóle nad modelami 4k bo generalnie są droższe i nie wiem czy przy moim sygnale co mam jest sens się w to pakować. Zastanawiałem się nad LG 55 LF652V, bo bardzo podoba mi się jego działanie i menu, ale nie wiem jak w sklepie ocenić jego obraz w stosunku do mojej plazmy. Tuner satelitarny muszę mieć konieczne gdyż mam już całą instalację do tego przygotowaną i chce korzystać z kanałów satelitarnych.

Tak mi się przypomniało czy ma to jakieś znaczenie, że TV oglądam przy małej lampce - nigdy nie po ciemku.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
W panasonicu jest panel va . W lg panel ips i poziom czerni bedzie gorszy niz w g10.Podobny poziom czerni jak w g10 jest w cx700 ale jesli jestes zdecydowany na lg to kup lg.
 

bzyq

Member
Na chwilę obecną nie jestem na nic zdecydowany, poza tym, że nie chcę Sony+Android, bo miałem w rodzinie trzy telefony sony z andkiem i jak ten TV by mi działał jak telefony to dziękuje zostaje przy starym TV - nerwowo bym tego nie wytrzymał ;)
 

bzyq

Member
Dzięki za informacje digitalus. Czyli lepiej szukać czego na matrycy VA? A jak się ma to 4K w większości TV do moje sygnału, którym będzie tylko mediabox od UPC czyli 1080i albo sygnał satelitarny?
 

digitalus

Banned
Jesli poziom czerni jest najwazniejszy to kup telewizor z panelem va. Najlepszy poziom czerni jest oczywiscie w oled.W internecie jest wiele przykladow i porownan .Przyklad w linku nizej.

OLED vs. IPS LCD vs. S-PVA televizori – usporedni test | HD Televizija – HDTV eZine

W linku nizej tabelka z wykazem telewizorow z najnizszym input lag. Gdybs chcial korzystac z konsoli.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/telewizor-do-gier/strona/23283.html

Czyli mozesz wybrac telewizor z najnizszym input lag i panelem va.
 
Ostatnia edycja:

bzyq

Member
Dzięki digitalus, że chociaż jedyny coś jeszcze doradzasz. Wiem, ze w VA jest lepsza czerń ale martwią mnie te słabe kąty a ja często oglądam pod kątem TV i rzadko w całkowitej ciemności, więc zastanawiam się czy jednak w moim przypadku zalety ips nie będą ważniejsze niż VA. Hmmm ciężki wybór jest teraz bez plazm panasa :(
 

bzyq

Member
Nie nic używanego nie wchodzi w rachubę. Zdecydowałem, ze skoro oled są na chwilę obecną poza moim zasięgiem finansowym kupiłem LG 55 LF652V.
Wahałem się nad dopłacaniem do polecanych tu Sony lub Philipsów ale po oględzinach w sklepie (na wszystkich miałem puszczony kanał TVP HD - Wspaniałe stulecie czy coś takiego leciało) to wg mnie żaden z nich nie jest warty takiej dopłaty (ok. 1000 zł), a nawet mi obraz z tego LG lepiej odpowiadał.

Tv odebrałem wczoraj - na razie mogę tylko powiedzieć tyle, że smart chodzi bardzo płynnie no i mecz Barcy z Romą na 55 calach dużo lepsze wrażenia niż na 42 calch :)
Obraz bardzo dobry żadnego pogorszenia jakości oglądania względem starej plazmy nie zauważyłem.
Dzisiaj kolejny wieczór z Ligą Mistrzów to może będę mógł coś więcej na temat tego TV powiedzieć.
 
Do góry