Wymiana kabli

pawelkrolak1

New member
Witam, Wymieniłem podzespoły kina domowego na Onkyo 646 plus Zensor 7 5.0 i chciałbym sie dopytac o przewody, aktualnie posiadam "Real Cable H.P. Professional cu-ag Bi-Metal 2x2,5" ale nie wim czy sa to dobre kable czy raczej nie, chciałbym wymienic np na Melodica purple rain 2x2.5 n fronty i zastanawiam sie czy bedzie jakaś poprawa dzwieku?Te melodiki maja dośc dobre opinie i cene stąd wybór, o swoich nic nie znajduje.
 
Nie ma najmniejszego sensu wymieniać kabli, nie przy tym sprzęcie.
Nic ci to nie da, jakbyś miał wzmacniacz stereo a nie amplituner to może by to coś dało.
Jeśli chodzi o kable Melodiki to uważam również że są to dobre kable,
sam je używam. Co do porównań to raczej nic się nie wypowiem
bo jak wymieniałem kable to robiłem to wraz z wymianą całego sprzętu audio.
Wymieniłem tylko kabelek z gramofonu (tani chińczyk) na Melodikę,
i powiem że byłem w małym szoku,wymiana wkładki z firmowej na M2Red nie dała tyle co wymiana kabelka.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
aktualnie posiadam "Real Cable H.P. Professional cu-ag Bi-Metal 2x2,5" ale nie wim czy sa to dobre kable

Nie uważasz ,że to dziwne pytanie ? .To tak jakbym się zapytał - piłem wczoraj sok ,ale nie wiem czy był dobry? sam powinienem określić czy sok był dobry czy też nie .Masz przewody i słuchasz ich na co dzień powinieneś bez trudu powinieneś określić ich charakterystykę

Owszem zadaje się pytania o brzmienie kabli ,ale trochę w innym kontekście np. brakuje góry ,lub słabe przetwarzanie basu ,kabel ma mało szczegółowy ,za ciemny lub jasny itp . wtedy można coś zasugerować .Przecież brzmienie Twojego kabla nie zmieni się od tego co tutaj się napisze ,trochę więcej wiary we własne uszy :)

Ogólnie Real Cable to dobre przewody ,przeważnie domieszka srebra powoduje że dźwięk jest bardziej "błyszczący " i szybszy ale też nie zawsze jest to regułą .Kolumny masz dobre i zasługują na lepsze przewody
 

lobos

New member
Bez reklam
Ja nie mam porównania z innymi kablami, ale również mam Melodiki tylko 2x4.0 i jest ok.
W oryginalnej konfekcji solidnie wykonany. Basu jest duużo. (choć nie wiem czy to zasługa kabla?)
Na tą chwilę jestem zadowolony. Jak kupię wzmacniacz i CD to będę kombinował z przesiadką na lepsze.
Póki co nie mam takiej potrzeby ;-)
 

pawelkrolak1

New member
No własnie tak jak napisał kolega wyzej, ja wiem jak to wszystko razem gra ale nie wiem co jest zasługa lub wadą kabli bo nie mam porównania do zadnych innych na tym samym zestawie.Nie wiem tez jaki maja one wpływ na brzmienie , w sensie czy to jest 3% czy 20%, bo zwyczjnie sie na tym nie znam. Dlatego własnie zapytalem, bo moze np te co mam to kompletne dno i prawie kazde dadzą jakś poprawe
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zawsze wymiana "zwykłego drutu" przynosi poprawę .Spróbuj z kablem Inakustik Atmos Air ,świetnie zrównoważony kabel zapewniający duży swobodny dźwięk w nagraniach jest dużo powietrza .Delikatny subtelny dźwięk - Supra , muzykalny o mięsistym basie i spokojnej górze - Cable Talk
Bardzo dobrym wyborem są też kable Tara Labs ,XLO
 
Do góry