Wymiana głośników

piorek

New member
Witam

Posiadam w chwili obecnej Onkyo 8390, Marantz cd 63 oraz głośniki Canton Gle 470.

zastanawiam się nad wymianą głośników w kwocie do ok 3000 zł za parę na nieco mocniejsze.
Miejsce odsłuchowe to otwarty salon bez dywanów 40-50 m2. W linii prostej 40 ale jest jeszcze połączenie z korytarzem ok 10 m2

Wstępnie zainteresowałem się Pylon Daimond 28 ( używane ) i Heco Aurora 700.

Może ktoś ma jeszcze jakieś propozycje na co zwrócić uwagę.

Muzykę lubię bardzo rożna bez metalu natomiast najważniejsze są wokale mocne wyraźne, wysokie ostre i soczyste. Nie lubię jak wokal jest schowany lub przytłumiony. Nie chcę również dużych pudeł tak do ok 1100x200x350.

Nie wiem też czy w tej kwocie będzie jakaś różnica w odsłuchu wobec Cantonów, które są naprawdę przyzwoite jak za swoją obecną cenę.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak sam nie pójdziesz na odsłuch albo nie weźmiesz do domu jakiś paczek to nikt Ci nie doradzi.
Ja mam Diamondy 28 i jestem zadowolony - pomieszczenie ok 35mkw z dalsza otwartą częścią ok 25mkw - dają radę :eek:k:
Do 3k ich nie kupisz w używkach na pewno.
Z Heco Ci nie doradzę ale jest tyle kolumn że warto posłuchąć jeszcze innych i wybrać odpowiednie.
 
Ostatnia edycja:

piorek

New member
Jak sam nie pójdziesz na odsłuch albo nie weźmiesz do domu jakiś paczek to nikt Ci nie doradzi.
Ja mam Diamondy 28 i jestem zadowolony - pomieszczenie ok 35mkw z dalsza otwartą częścią ok 25mkw - dają radę :eek:k:
Do 3k ich nie kupisz w używkach na pewno.
Z Heco Ci nie doradzę ale jest tyle kolumn że warto posłuchąć jeszcze innych i wybrać odpowiednie.

Z czym porównywałeś Diamondy 28 przed zakupem?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Trochę tego było w podobnym przedziale cenowym.... Tannoy, Audio Physic , Fyne, KEF, Focal, AA, Dali...
To co mi się podoba niekoniecznie może podobać się Tobie...warto samemu sprawdzić
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Takie duze pomieszczenie szedlbym w 20cm na niskotonowcach. Aurora 1000 podobno bardzo dobra kolumna (mam Heco Ms 1000 i celany).

Pylony tez podobno swietne.

Musisz sam przetestowac.
W 60% najwazniejsza jest akustyka pomieszczenia dopiero potem odpowiednie kolumny i wzmacniacz.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Monitor Audio Silver 500 do przesłuchania. JBL LS80 jak gdzieś znajdziesz. Citation Tower ale wtedy amplituner do sprzedaży.
 
Do góry