Wymiana głośników - może i kable ;)

wucash

Active member
Bez reklam
Ponieważ jestem w trakcie wymiany zestawu Monitor Audio BX6, BXC i BX1 na nowy z Bronze 500, 50 i c150- jest okazja aby wymienić również kable. Ampli na razie pozostaje bez zmian Denon X3300W.
Rozważam następujące opcje:
Melodika MDSC4015G
Kimber 4VS
ewentualnie Melodika Brown Sugar ale nie wiem czy to już nie przerost formy nad treścią.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Trochę to schizofreniczne ale cóż może komuś się przyda :p

Ostatecznie nowe kolumny podłączone zostały kablami Melodika Gunmetal (2x4mm) zastępując budżetowe ProCab LS4. Zmiana zdecydowanie na lepsze, nikt mi nie wmówi, że kabli "nie słychać" - większa przejrzystość, detal oraz dół lepsze.

Przy okazji podzielę się wrażeniami z wymiany na szóstą generację serii Bronze. W moim przypadku model 500 zastępujący wysłużone BX6 to naprawdę spora różnica na plus. Poza kwestiami wizualnymi (mi akurat bardzo spasowały) to w kwestii dźwięku w tym przedziale cenowym zdecydowanie czołówka. Podobnie jak przy wymianie kabli pojawiło się o wiele więcej basu, góra jest bardzo czysta, lepsza przestrzeń. Wydaje mi się, że środka jest ciut mniej ale niech się jeszcze wygrzeją ;) W moim repertuarze tj. indie rock, elektronika i HH&RNB naprawdę dają radę i banan cały czas na twarzy. Na razie napędza to ampli Denona ale cos czuję w przyszłym roku jakieś zakupy w sekcji stereo :-D

Za bardzo rozpisałem się o stereo a to wątek KD - tutaj też na plus, wrażenia w układzie 5.0 podobnie jak w samych frontach. Przyznam, że kilka filmów oglądnąłem bez włączania subwoofera (MA Silver RSW12) i naprawdę komplet daje radę. Oczywiście, sub w kinie jest nieodzowny i na pewno się go nie pozbędę ale raczej zostanę przy RSW12 i nie będę wymieniał na nowego z serii Bronze.
 
Ostatnia edycja:
Do góry